Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA-CO7 upgrade


Recommended Posts

Witam,

posiadam wyżej wymienioną replikę i nastał czas poprawek oraz lekkiego tuningu.

Zamówiłem kable nisko oporowe [element] oraz zielona gumkę hopup (gumka raczej dobra, co do kabli to mogą być czy nie?)

 

Ogólnie zorientowałem się że słaba pneumatyka, z tego co wiem to dysza wymiana(złom)

głowica tłoka oraz cylinder. (dysza w core ma 21.3mm)

 

I tu zaczyna się moje pytanie jakie części będą pasować???

Słyszałem że części od SHS bedą spoko, i miej więcej takie bądź lepsze chciałbym zamontować, w podobnej cenie lub delikatnie wyższej.

Głowica tłoka tworzywo (cisza..)

 

Oraz proszę o informację które części jeszcze warto "upgrade`ować" np. silnik.

 

Zależy mi bardziej na zasięgu i skupieniu niż na "suchych" fps

 

W planach jest też lufa wewnętrzna

stokowo jest około 256mm, nowa moze miec max 370mm

(również proszę o jakieś warte uwagi propozycje)

oczywiście proszę o taką która jest warta swojej ceny a i co do ceny bez przesady

(co do różnicy jakości nie oczekuję cudów ale tak żeby było czuć tą różnicę)

 

Proszę o bezpośrednie linki do części

 

budżet 150-200 bez lufy, lufa zobaczymy(ale bez przesady)

Masło maślane ale jest :D

 

Mosfet w planach ale później

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Tuning Core jest dość tani, bo nie warto robić tam kosmosu. Kable tak jak wyżej modelarskie, silikonowe np Turnigy, Muldental lub DonauElektronik

 

Gumkę i dyszę dopasuj tak, aby dały najlepszą szczelność. Nie da się dopasować na oko, kupując jedną polecaną dysze i gumkę. Musisz kupić kilka dysz, kilka gumek i testować.

 

Tłok do wymiany, polecam SHS niebieski, bez wycięć z pełną metalową szczęką lub jeszcze bardziej Retro Arms także z pełnymi metalowymi zębami.

 

Głowicę tłoka oczywiście także można wymienić - polecam płaską POM Modify

 

Warto wymienić głowicę cylindra na metalową + zamontować dobrej jakości zderzak. Żadne sorbo bo to shit.

 

Cylinder może zostać, a jak już to wymień na Lonex. Pod 370mm i kulki 0,3g może być typ2.

Lufę najlepiej madbull steelbull. To takie minimum jeśli chcesz mieć jakikolwiek efekt. Troszkę niżej stoją Guarder i Systema, ale lepiej kupić madbull bo cena podobna.

 

Warto wymienić także sprężynę i jej prowadnicę.

 

Można także wymienić łożyska na lepsze bo te w stocku są kijowe.

Wymień także sprężynki - polecam Arma Tech (zwłaszcza mówię tu o sprężynce spustu, ponieważ pęka)

 

Mosfet? Hmmm... samoróbka lub od GATE.

 

Zainwestuj także we flathop'a.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzięki wszystkim za odpowiedź, co do kosztów, około 200zl na przeznaczenie kupna części, serwisu nie liczę wymieniam sam.

Czy jest sens wymieniać zębatki do batki 11.1?

 

 

Sorki że tak długo nie ruszałem tematu ale wyjechałem na narty a później zapomniałem, przypomniała mi dopiero wczorajsza strzelanka :)

 

Wczoraj na strzelance 2-3 razy zaciął się ogień pojedynczy, krótka seria automatu rozwiązywała problem, ale czym może być to spowodowane?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cylinder może zostać, a jak już to wymień na Lonex. Pod 370mm i kulki 0,3g może być typ2.

Lufę najlepiej madbull steelbull. To takie minimum jeśli chcesz mieć jakikolwiek efekt. Troszkę niżej stoją Guarder i Systema, ale lepiej kupić madbull bo cena podobna.

 

Ciekawe. Zauważyłem, że w Specnach core , np. SA-C09 pakują cylinder typ 0 gdzie spokojnie mógłby być typ 2(C09 ma bodajże lufę 363mm). Myślicie, że taki zabieg spowodowany jest dramatyczną nieszczelnością całego układu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...