Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria Lipo i ładowanie


Recommended Posts

Witam, planuje zakupić ładowarkę do ładowania mojej baterii Lipo 7.4v 1200mah i mam takie pytanie czy ta ładowarka będzie wystarczająca do tej baterii i jakie ładowarki mi polecacie w tym przedziale cenowym ponieważ nie chce za dużo inwestować w ładowarką bo posiadam tylko takie baterie. z góry dzięki.

 

Ładowarka

http://allegro.pl/gp...65.html#thumb/1

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

https://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B3

 

Ja używam tego; na razie działa bez zarzutów, ale najlepiej wydać trochę więcej i kupić IMAX B6.

 

 

też myślałem na imax B6 ale posiadam aby 2 baterie jedna 1100mah a druga 1200mah kupione przedwczoraj wiec potrzebuje ładowarki podstawowej z czasem jak kupie inne repliki kupie też odpowiednią ładowarkę

czyli ta ładowarka jest dobra ten imax b3

 

W zasadzie ten post powinien polecieć w niebyt. I informuję że następne tak napisane tam polecą.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jak kupisz Imaxa B6 albo coś pochodnego, to oprócz ładowarki do pakietów LiPo z repliki będziesz miał także:

- ładowarkę do akumulatorów samochodowych 12V i innych ołowiowych

- ładowarkę do NiMH dzięki czemu możesz naładować swoje paluszki AA i AAA (po zakupie koszyka na baterie za parę złotych)

- ładowarkę do baterii Li-Ion 18650 stosowanej w latarkach i innych sprzętach

- generalnie rzecz biorąc naładujesz 95% wszystkich akumulatorów które znajdziesz w domu a do których możesz nie mieć ładowarek

 

Dodatkowe funkcje takie jak pomiar pojemności, balansowanie i rozładowanie pozwolą ocenić stan ww. akumulatorów dzięki czemu wykluczysz albo potwierdzisz, że replika nie strzela z powodu baterii.

Ręczny wybór prądu ładowania pozwoli na przedłużenie życia pakietom przez ładowanie minimalnym prądem (jeśli masz dużo czasu) oraz pozwoli na udział w strzelance jeśli nie ogarnąłeś, że bateria jest rozładowana, a do wyjścia masz pół godziny.

Funkcja Storage pozwoli na ustalenie napięcia przy którym nieużywany pakiet będzie mógł leżeć na półce bez ryzyka jego degradacji z czasem.

 

Osobiście jeden zwyczajny Imax B6 służył mi do tej pory do:

- ładowania pakietów do repliki wykonanych w technologii NiMH, NiCd, LiFePO4, LiPo

- ładowania akumulatora w samochodzie w zimie (doładowywanie po postoju) i jak padł mi akumulator ze starości (zdiagnozowałem niską pojemność akumulatora, naładowałem i pojechałem, bez konieczności wzywania lawety czy taksówkarza z kablami)

- ładowania akumulatorów do UPS'a w celu diagnozowania uszkodzenia (1 z 3 akumulatorów miał zbyt niską pojemność)

- ładowania akumulatorów na jachcie

- ładowania małych LiPo do eotecha

- przeglądu wszystkich akumulatorków-paluszków w domu, określenia ich właściwej pojemności, wywaleniu tych które nie trzymały parametrów

- ratowania LiPo którego napięcie spadło do 1V

- ładowania akumulatorów do wkrętarki (NiCd)

- ładowania baterii do telefonu

 

Ale to Twój wybór :)

Link to post
Share on other sites

Widzę zlot analfabetów się zrobił. Przypominam o Regulaminie Forum. I konsekwencjach które będę wyciągał za jego łamanie. Autorowi się upiekło bo nowy, ale reszcie starych koni nie odpuszczę. Wam nadzieję że skończy się na warnach które rozesłałem.

Arend

Link to post
Share on other sites

Poprę Hindusa. Naprawdę nie warto kupować tych maleństw. Szkoda kasy. Mimo że droższe to uniwersalne ładowarki zapewnią sporo wyższy i komfort użytkowania i lepszą obsługę baterii. Rozumiem że i kasy mało i na już potrzebna, ale naprawdę nie warto tych dedykowanych ładowarek kupować.

 

Najtańszą na rynku w tej chwili ładowarką uniwersalną jest Redox Alpha. Cena bez zasilacza to około 80 pln (zasilana jest zasilaczem od laptopa o mocy 5A/60W za około 15 pln).

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo jak ktoś nie ma akurat "hajsów" to 21 zł można wydać. Ja bym wydał przynajmniej, aczkolwiek warto zainwestować w B6stkę, gdy się ma wolną kasę. Tym bardziej, że obecnie na ww. stronie ładowarka + zasilacz to dokładnie 100 zł.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Jedyne zastosowanie jakie znalazłem gdzie taka ładowarka mała jest lepsza od kombajnów pochodnych Imaxa, to jak wsadziłem lipo do odkurzacza ręcznego. Odkurzacz jest skręcony/sklejony więc nie ma jak baterii za każdym razem wyjmować, wystają tylko kabelki od balansera i nim ładuje :P

 

Kup pochodną Imaxa, redox alpha / beta. Nie pożałujesz, chyba że naprawdę tak kiepsko z kasą, ale wtedy nie polecam airsoftu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...