Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska+okulary do 400zl


Recommended Posts

Na pewno nie potrzebujesz na to 400 zł.

Poszukaj czegoś odpowiedniego wśród okularów/gogli firmy Bolle lub Uvex. Poczytaj informacje o sposobie atestowania szkieł.

Nie polecę niczego z Gunfire, jak i Taiwanguna, gdyż zawsze miałem problem ze znalezieniem tam atestowanych okularów. Nie wiem, jak jest obecnie. Na TG raz kupiłem za chyba 40 zł okulary Dragon "cośtam" - akurat z atestem, i w miarę fajnie się spisują, lecz i tak polecam coś z powyższych producentów.

 

Na maskę wydaj maksymalnie 30 zł. Szczerze mówiąc to dasz radę zmieścić się w 100 zł (może nawet i z wysyłką), a sprzęt będzie legitny.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od maski / stalker. Można kupić za 20/30 zł, są droższe wersje z ochroną na uszu, ale to chyba przerost formy nad treścią. Czy jest niezbędna? Nie. Najwyżej czasami wrócisz do domu z czerwoną ranką na twarzy, ale maskę raczej się używa do ochrony uzębienia, bo nie są to tanie rzeczy, choć wiele osób biega bez masek i zęby jeszcze ma. Jak się nie będziesz uśmiechał na strzelance to dostaniesz w wargę i zęby będą całe :icon_razz:

Sprawa prosta, czy zaryzykujesz bo jest Ci w masce niewygodnie?

 

Kwestia druga - ochrona oczu.

Najwyższa półka to okulary / gogle balistyczne renomowanych firm - ESS, Oakley, Willey. Tam za same okulary możesz dość 400 zł, choć są i modele za 100-200.

Nie musisz tyle wydawać, odpowiednie modele Bolle, Uvex czy Peltor też spełniają normy.

Musisz tylko zdecydować czy chcesz okulary czy gogle. Gogle są mniej wygodne, często parują, ale zapewniają lepszą ochronę.

 

Ja używam tylko okularów. Różnych producentów, zazwyczaj ESS Ice. Trochę się już porysowały i chyba następne kupię ESS Crossbow.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Dzięki Huba_lbn, mam problem natury technicznej.

Wziąć przezroczyste crossbowy

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152216634-Okulary-ochronne-Crossbow-Suppressor-One-Clear.html

 

Czy moze dołożyć 100zł i wziąć zestaw crosshair”sów

 

http://www.ess-polska.pl/product_info.php?products_id=9629

 

Specyfikacja i iochrona raczej na tym samym poziomie, choć „crosshair to ekonomiczna wersja crossbow”.

Z wyglądu zdecydowanie crossbow

 

Uprzedzając polecenie idz i przymierz - niestety nie mam takiej możliwości

 

Do tego na CQB maska typu stalker V2, chyba że są jakieś lepsze waszym zdaniem?

 

O ile na replice mogłem zaoszczędzić o tyle na uzębieniu i wzroku wolałbym nie oszczędzać :)

 

Jeszcze doszedl pomysł, żeby kupic sobie kask/hełm. Zarówno do lasu i na CQB, coś polecacie? Jak widać wasze propozycje nie idą na marne :)

 

Link to post
Share on other sites

Arend dobrze gada. Przykład: Jednymi z najczęściej przewijającymi się na forum okularów są Uvexy I-VO. Kupiłem bolle slam i chwała potworowi spagetti za to, bo ivo miałem okazję przymierzyć w robocie. I na mój wąski ryj po prostu nijak nie pasują, a tylko bym zbędnie pieniądze wydał. Co do maski, stalker v2 jest bardzo spoko, ale polecam rozejrzeć się za stalkerem evo.

Link to post
Share on other sites

Maska firmy ultimate tactical będzie ok? Na forum z 2012r polecali TMC ale nie znalazłem nic tej firmy.

 

Gdybym miał brać zdecydowałbym sie na początek na stalkera v3 tej właśnie firmy, 20zł to nie duży wydatek gdyby mi sie nie spodobała

Edited by Bicozit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...