Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spartac M4 - pytanie do moderatora Buniek


Recommended Posts

Proszę o podanie linka do tematu poświęconego tej serii replik.

 

W kilku założonych tu tematach ludzie pytali o te repliki i za każdym razem tematy zostawały zamknięte z dopiskiem "jest już taki temat".

 

Jako, że jestem tu nowy proszę o podanie linka do takiego tematu, korzystając z wyszukiwarki niestety nie trafiłem na żaden temat poświęcony stricte tej replice a tylko i wyłącznie kilku wzmiankom w ogólnych tematach dotyczących "tanich replik M4" albo konkretnych dotyczących konkretnego problemu z repliką.

 

Nie znalazłem ANI JEDNEGO tematu stricte poświęconego tej serii replik z którego można by się czegoś o nich dowiedzieć, rozważyć sensowność ich zakupu czy potencjalnych możliwości rozbudowy/przebudowy.

 

No chyba, że taki temat istnieje pod tytułem specjalnie zakamuflowanym tak, żeby nie było wiadomo czego dotyczy...

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Fajnie ale tam nic nie ma ;) W tym dziale naliczyłem z ostatniego czasu ładnych "kilka" pytań o te repliki (w ciągu jakichś 2-3 lat i każde pytanie jest odsyłane do jakiegoś mitycznego tematu który tak na prawdę nie istnieje ;) Ten który podałeś to temat na dwie strony który można streścić w tym zdaniu:

 

"Repliki Spartac są plastikowe, tanie i można je kupić."

 

A pytania dotyczą tego czy warto to kupić, jak się sprawuje, co się sypie, czy można wymienić "body", czy można jakiś tuning zrobić itp itd.

 

Może warto dać się jednemu z takich tematów rozwinąć? Może powstanie coś do czego będzie sens odsyłać kolejnych "pytających"?

 

W sumie mógłbym coś napisać bo mam za ścianą dwie takie eMki - dokładniej moi synowie mają. Ale wstrzymam się do czasu jak powymieniam w nich co się da na metalowe ;)

Link to post
Share on other sites
Fajnie ale tam nic nie ma :icon_wink: W tym dziale naliczyłem z ostatniego czasu ładnych "kilka" pytań o te repliki (w ciągu jakichś 2-3 lat i każde pytanie jest odsyłane do jakiegoś mitycznego tematu który tak na prawdę nie istnieje :icon_wink:

 

No nie ma bo ludzie zakładają osobne tematy pomimo widocznych zasad podforum, które chyba są dosyć proste.

Przed założeniem tematu upewnij się, czy nie był on już wcześniej poruszany w innych działach.[/quote]

 

Może warto dać się jednemu z takich tematów rozwinąć? Może powstanie coś do czego będzie sens odsyłać kolejnych "pytających"?

Powinni właśnie pytać w odpowiednim temacie, jeśli nie pojawiają się tam odpowiedzi to może nie mieć ich kto udzielić. Przeważnie jednak takie dublowanie wynika z lenistwa, użytkownikom nie chce się szukać istniejących tematów, chcą mieć odpowiedź na tacy. Na coś takiego nie ma tutaj przyzwolenia. Pozwolimy na dublowanie jednego tematu to zaraz będą naśladowcy ;)

 

Napisz śmiało jak już będziesz miał czas :) Na pewno ktoś z chęcią poczyta.

 

W wolnej chwili przejrzymy czy w zamkniętych tematach nie pojawiło się coś wartościowego. Wtedy takie posty zostaną przeniesione do tematu podanego przeze mnie.

Link to post
Share on other sites

Więc jeszcze raz:

 

Szukałem i nie znalazłem żadnego sensownego tematu o żadnej z tych replik.

 

To poniżej to jedyne "sensowne" cytaty z tematu do którego OFF podał linka:

 

Siema mam przyjemność posiadania tej Repliki z początku myślałem że to Rebrand "budżetowych cymek" ale się myliłem. Tworzywo jest dobrej jakości. Jak się mocno ściśnie replike i tu mocno w sensie MOCNO słychać że to plastik tu nie ma cudów ale na plastikową replike nie wygląda. Wszystko jest demontowalne i to jest plus

powiem tak:

szczyt techniki to nie jest boltcatch nie działa ale i nie lata jak w Boyi.

Przerżnąłem przez "Emke" ok. 7000 kulek na stockowej gumce 40-45m zasięgu na kulkach 0.25g.

Wrzuciłem czarną gumkę guardera (tylko taką miałem i lipo 1300 20C zasięg nieznacznie się poprawił.

Mam też RK-02 Boyi i szczerze?

Spartac spełnia moje oczekiwania zasieg ma, moc też. Na chrono stabilne 415fps.

 

W RK-02 żeby wrzucić lipo i kolimator musiałem kupić modelarskie lipo, jaskółczy ogon i kolimator. Wyszło mnie to tyle samo co połowa repliki.

 

Na początek jest rewelacyjny i szybko też go nie sprzedam przypadł mi bardziej do gustu jak G36c od JG.

 

Magazynki zgodne z standardem Tokyo Marui.

Nie lubie High-Cap'ów więckupiłem 3 midy od Specna Arms

 

Jest to wynalazek ale sprawdziłem i spokojnie polecam.

 

 

Ja już jakiś czas temu kupiłem SRT-01. Wykonanie bardzo dobre, nic nie trzeszczy , nic nie lata, brak nadlewek. Replika miała stabline 426 fps i zasięg skuteczny około 46 metrów. Replika była w miarę celna, ale gorzej z ROFem . Na stokowej baterii miałem około 10 kulek na sekunde. Na lipo 7.4v około 12 kulek na sekundę. Reakcja na spust była dosyć słaba. Wystrzeliłem już około 16 k kulek i wszystko wciąż działa, tylko FPS zmalały do około 406. Ogólnie polecam !

 

W tym dziale, w którym jesteśmy, tylko na pierwszej stronie są 3 tematy (na następnej kilka następnych), które zostały zamknięte średnio po 14-17 godzinach od założenia w których nie padły żadne sensowne odpowiedzi. Potencjalnie, nawet gdyby ktoś miał ochotę coś napisać to nie miał specjalnie wielkich szans. W dziale "zieloni" za moich czasów temat nie podbijany istniał bodaj tydzień czy dwa zanim zniknął. Kiedy w działach technicznych ktoś pytał o "to samo setny raz" a owszem był zamykany i odsyłany do wyszukiwarki albo pod konkretny link. W przypadku replik Spartac nie ma takiego tematu do którego można by pytającego odesłać i gdzie byłaby szansa na znalezienie odpowiedzi.

 

Ok jest recka... Tyle, że komentarze pod recką to słabe miejsce do zadawania technicznych czy nawet ogólnych pytań i oczekiwanie na odpowiedź. Od tego są ponoć dedykowane działy. Do momentu kiedy nie rozwinie się jakiś temat o tych replikach warto by było może dać trochę czasu - choćby tydzień na istnienie kolejnego zadanego pytania i być może urodzi się z tego coś sensownego?

 

Nie piszcie mi że "jakby każdy zadawał pytanie..." bo możecie zapytać szefa wszystkich szefów jak to było kiedy z Foką ścigaliśmy "nowych". Znam temat ale naprawdę czasem warto sprawdzić czy pytanie nie bierze się stąd, że nie ma gdzie poszukać odpowiedzi albo gdzie je postawić.

 

:icon_wink:

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
W przypadku replik Spartac nie ma takiego tematu do którego można by pytającego odesłać i gdzie byłaby szansa na znalezienie odpowiedzi.

 

Jak nie jak tak. To, że nie ma w nim odpowiedzi na wszystko to druga kwestia. Nie widzę sensu istnienia dwóch tematów dot. jednej repliki. Cała wiedza/pytania do jednego wątku i tyle. Dlatego jest taki regulamin a nie inny.

 

Do momentu kiedy nie rozwinie się jakiś temat o tych replikach warto by było może dać trochę czasu - choćby tydzień na istnienie kolejnego zadanego pytania i być może urodzi się z tego coś sensownego?

 

Teoretyzujemy i zakładamy, że wątek nabierze wartości jakiejś kiedyś tam. A co jeśli tak nie będzie? Przecież jeden temat już jest. Ja go znalazłem w chwilę, nie korzystając nawet z szukajki. Da się, wystarczy chcieć. Jak komuś nie chce się poszukać istniejącego już tematu i tam zapytać to inna kwestia.

 

Pozwalanie na dublowanie wątków przy założeniu, że może ktoś nie ma gdzie poszukać odpowiedzi? Nie, przecież jasno wykazałem że miejsce jest. Nie ma tam może wszystkich odpowiedzi, ale jak będziemy zezwalać na zakładanie kolejnych takich tematów to nigdy się tam nie znajdą. Dlaczego wiedza ma być później porozrzucana gdzieś po różnych tematach? To raczej nie przejdzie.

 

Prędzej bym poddał w wątpliwość sens dalszego istnienia działu "tanie repliki" i czy taki Spartac to już II klasa czy jeszcze nie. Ale nie znam się na kwestiach technicznych tak i Spartaca w rękach nie miałem, więc głosu zabrać nie mogę.

 

Znam temat ale naprawdę czasem warto sprawdzić czy pytanie nie bierze się stąd, że nie ma gdzie poszukać odpowiedzi albo gdzie je postawić.
Może tak być, że nie ma gdzie poszukać odpowiedzi, ale to dalej nie upoważnia nikogo do ignorowania zasad. Bo co do miejsca, w którym można postawić pytanie to odnośnie repliki przytoczonej w tytule wątku jest coś takiego.

 

Edit: Thor, ten dział jest na wymarciu. Zobacz sobie zresztą czego dotyczy większość tematów w tym podforum (replik, które były już szeroko omawiane na forum). Serio twierdzisz, że to przez brak miejsca, w którym ktoś mógł o to zapytać lub wątki nie odpowiadały na ich pytania? Bo według mnie to jednak w zdecydowanej większości przypadków wygląda na zwykłe lenistwo lub brak wiedzy jak korzystać z forum.

Link to post
Share on other sites

Edit: Thor, ten dział jest na wymarciu. Zobacz sobie zresztą czego dotyczy większość tematów w tym podforum (replik, które były już szeroko omawiane na forum). Serio twierdzisz, że to przez brak miejsca, w którym ktoś mógł o to zapytać lub wątki nie odpowiadały na ich pytania? Bo według mnie to jednak w zdecydowanej większości przypadków wygląda na zwykłe lenistwo lub brak wiedzy jak korzystać z forum.

 

Łudziłem się, że znajdę kilka wartych wzięcia pod uwagę sugestii dotyczących ewentualnej przebudowy tych replik. Stąd zacząłem zaglądać do tych wszystkich tematów. I doopa :( Znów będę musiał w ciemno zagrzebać się w ich bebechach iliczyć na to, ze uda sie coś z nimi zrobić ;)

 

To taka reakcja na brak danych które mi są potrzebne ;) I chyba faktycznie miejsce tych replik jest "poziom wyżej" ;)

 

Można wywalić już się powywnętrzałem ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Łudziłem się, że znajdę kilka wartych wzięcia pod uwagę sugestii dotyczących ewentualnej przebudowy tych replik. Stąd zacząłem zaglądać do tych wszystkich tematów. I doopa :( Znów będę musiał w ciemno zagrzebać się w ich bebechach iliczyć na to, ze uda sie coś z nimi zrobić ;)

 

To taka reakcja na brak danych które mi są potrzebne ;) I chyba faktycznie miejsce tych replik jest "poziom wyżej" ;)

 

Można wywalić już się powywnętrzałem ;)

 

Żeby nie było to rozumiem o co Tobie ogólnie chodziło, ale jakoś tego nie widzę po prostu.

 

Co do tuningu to "upgrade i tuning" i tam już bez przeszkód możesz pytać, zakładać tematy. Do tego większa szansa, że pomoże ktoś ogarnięty ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...