Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobór repliki na początek


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiem wam, że mam teraz dylemat między CM 011, a 003.. Gdyby na GF była na promocji to bym ją brał, ale szkoda mi jednak 600 zł w normalnej cenie.

 

Jeśli brałbym 003 to jak wygląda sprawa z Lipo? Już mocniejsza czy taka jak do 011?

Link to post
Share on other sites

Sprawa z LiPo wygląda tak że do niewzmacnianej repliki 7,4v to nawet za dużo (znaczy wystarczy). Pakiet LiPo niestety wymaga dedykowanej ładowarki (znaczy próbując ładować ją prostownikiem z pudełka z repliką możesz ją w najlepszym wypadku popsuć). Ładowarkę do Lipo owszem kupisz za około 30-40pln acz nie jest to ładowarka optymalna.

 

Więc masz dwie drogi. Albo kupić pakiet LiPo i tanią ładowarkę do niego. Albo kupić dobrą ładowarkę ( np Redoxa Alpha lub Beta albo Imaxa b6 który naładuje ci wszystkie typy aku) i przez trochę poużywać pakietu dodanego do repliki ( a gwarantuję że ten pakiet ładowany dobrą ładowarką popracuje uczciwie).

 

A pasuje dokładnie taka sama 7,4lipo do obu.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, a powiedz mi proszę opłaca się według Ciebie brać 003 zamiast 011 jako pierwszą broń i styczność z asg? Wydatek 300 zł droższy, ale moze inwestycja na dłużej? Bo z jednej strony bym wolał wiadomo lepszą wersję, a z drugiej szkoda mi kasy - cm 011 na promocji teraz 340, a CM 003 550 o ile się uda.

Link to post
Share on other sites

Opłaca to się inwestowanie w złoto, dzieła sztuki i niewolników. W airsofcie nic się nie opłaca bo nie zapewnia zysku przy odsprzedaży.

Obie repliki są z podstawowego segmentu polecanego przy starcie. Moim zdaniem cm003 zapewnia większy poziom niezawodności ( choć ja bym wybrał Bojowskiego lub Cymowskiego kałasza, ale ja lubię kałasze) bo cm011 to taki totalnie ekonomiczny wybór ( jak te całoplastikowe klony cymy 028).

 

Rozumiem chęć kupna repliki za jak najmniejszy budżet, ale niestety te najtańsze repliki rzadko spełniają pokładane w nich nadzieje.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zamówiłem cm003 z GF w promocyjnej cenie. Jak się chwilę wstrzymasz to chętnie podzielę się opinią.

Może G36 od JG? Ceny podobne, jakościowo chyba też, większy wybór. Np. G36K ;)

 

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi raczej o inwestycję, która się nie rozleci za tydzień. O tym, że produkt traci 80% wartości wiem.

 

Jak to dzisiaj na GunFire? Ja od wczoraj widzę tam Cyma 003 produkt niedostępny... I podobno wycofana z produkcji, jak to zrobiłeś :)?

 

Arend tu raczej chodzi o to, poza budżetem, że poza g36 w tej cenie nic mi się nie podoba. Dopiero później jakieś L'ki czy m4-podobne, wiesz - wszystkie których się używało w call of duty :) a to już wydatek ponad 1 tysiaka

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za drugi post - nie widzę nigdzie opcji edycji poprzedniego

 

Znalazłem w sklepie Gascolt Cymę 003 za 480 zł i zamówiłem póki była na stanie, ale czy ktoś może mi powiedzieć coś o tym sklepie? Opinie na necie podzielone, cena jakaś niska tej Cymy (jak w promocji -20% na GF) a na forum widzę tylko wzmianki o ubraniach w tym sklepie.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Też się chwilę zastanawiałem nad zakupem. Ogólne opinie i recenzja Blachy z YT skłoniły mnie do zakupu. Oczywiście cena na GF bardzo atrakcyjna. Po kliknięciu okazało się, że wziąłem ostatnią sztukę.

Do tej pory mam AUGA GFG50 i mimo kilku małych problemów jestem bardzo zadowolony. Taki egzemplarz, o ile się podoba też jest w twoim zasięgu.

Nie słyszałem opinii o tym sklepie. Wybierasz pobranie i raczej nic Ci nie grozi. A z serwisem to różnie, zazwyczaj wymienia się wadliwą na wstępie sztukę, potem wymiany/wzmocnienia na własny koszt.

Gdzieś krąży temat o gietach więc warto opisać tam swoje wrażenia :)

 

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Seyto, repliki w tej cenie to prawdę mówiąc wróżenie z kart. Nie powinna się rozpaść po tygodniu, ale też i może. Nawet jeżeli chodzi o Cymę 003. To dosłownie minimum jakościowe z którym można coś robić. Dla tego cały czas przekonujemy do zakupu replik z uznanych sklepów bo łatwiej o gwarancję.

Sklepu Gascolt nie znam (znaczy wiem że jest ale nie kupowałem tam) więc nie wypowiem się o nich.

Link to post
Share on other sites

Na wszelki wypadek zamówiłem od razu jak ją zobaczyłem i teraz czekają na kasę, więc sztuka chyba jest? Albo są bardzo powolni.

 

Tak czy inaczej przy zakupach internetowych jest 14 dni na zwrot towaru nawet idealnego, takie zabezpieczenie chyba wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Niestety mieli lagi i anulowali zlecenie na brak towaru :)

 

W takim razie mam ostatnie pytanie, bo tej Cymki 003 nie potrafię znaleźć chyba, że za 200 euro.

 

Którą g36 polecacie?

Cyma 011

JG 0538

JG 0638 v2

JG 0738 v2 (to tylko dłuższa wersja, tak?)

Patrzyłem też na Boyi 001 ale tam jest EBB, podobno tylko zżera zasoby i jest dodatkową częścią, która może się zepsuć

Link to post
Share on other sites

Ja brałem jeszcze pod uwagę dwie ostatnie JG które podałeś. Niezłe wykonanie, regulacja mocy i prawie 400 FPS. Trochę lżejsze od cm003 ale całkiem masywne. Opinie na GF są jednoznaczne więc uważam, że warto spróbować.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Też chyba na nie stawiam, chociaż filmik TanieMilitaria pokazuje, że to wcale nie 360-400fps, a 360-375.

 

Czy te dwie Gietki to to samo? Bo jedna ma 638 v2, a druga 608/638 v2 chociaż nie widzę różnicy.

 

 

https://www.taniemilitaria.pl/pl,g36c-jg0638-v2-jg,0,5,6,7,1333.html#.WrEwh5_dg0O

 

https://www.taniemilitaria.pl/pl,g36c-jg608-jg638-v2-jg,0,5,6,7,1321.html#.WrEw3Z_dg0P

Edited by Seyto
Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy nie wiem, pewnie nie spojrzałem, że produkt niedostępny.

 

Czy będzie jakaś różnica w zasięgu między 638 v2, a 738 v2? Czy tak samo?

 

Bo jeśli tak samo to łykam 638 i nie marudzę Wam już :)

 

Lipo i ładowarka podane na poprzedniej stronie się nadadzą? Do tego czarna systema i kulki.. Jakie?

Link to post
Share on other sites

I jeszcze takie pytanie mam bo mnie to dziwi:

 

Dlaczego w filmiku TanieMilitaria podczas testu JG 0638 v2 kolor tan pokazuje max 380 fpsów, a w ich filmiku JG 0608/0638 czarna już max 365? Niczarnao te same repliki? Przepraszam ale już się pogubiłem bo widzę 608, 638 i 608/638, w opisach sklepów wszystko to samo mają, a filmik pokazuje coś innego

Link to post
Share on other sites

A GF jej nie ma, za to na redberet jest 0638 v2 tan za 440 zł.

 

Kulki G&G 0.25

Bateria LiPo i akumulator, który podałeś na 1 stronie i do tego czarna systema powinny wystarczyć na rozpoczęcie zabawy?

 

Oczywiście nie wspominam o okularach, masce i ciuchach - za nimi rozejrzę się w okolicy

Link to post
Share on other sites

Myślę, że póki co jeden hicap mi wystarczy - trzeba potrenoewać celność do puszek czy tarczy ;)

 

Prosiłbym w takim razie o ostateczne podsumowanie moich mentorów i będziemy kończyć moje ośmieszanie się ;)

 

Broń JG 0638 v2 - http://redberet.pl/p/62/1152296036/jg-replika-g36c-jg0638-v2-tan-h-amp-k-sierii-g-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

 

Bateria LiPo 7,4 1600mAh 20/40C http://redberet.pl/p/83/1152247841/akumulator-lipo-7-4v-1600mah-20-40c-akumulatory-7-4v-akumulatory-i-ladowarki.html

 

Ładowarka - Redox 240v z balanserem http://redberet.pl/p/86/1152243498/mikroprocesorowa-ladowarka-lipo-redox-230v-z-balancerem-ladowarki-do-baterii-akumulatory-i-ladowarki.html

 

Gumka HU - systema czarna http://redberet.pl/p/133/1152197397/systema-energy-gumka-hop-up-czarna-gumki-hop-up-czesci-replik-elektrycznych-czesci-i-akcesoria.html

 

Kulki - G&G 0.25 http://redberet.pl/p/47/1152297529/g-amp-g-kulki-0-25g-5600szt--waga-0-25g-kulki-amunicja-i-gazy.html

 

Czy coś jeszcze jest mi potrzebne? Może wymiana gumki HU będzie skutkować potrzebą wymiany czegoś jeszcze? I czy kulki nie będą za ciężkie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...