Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin wyborowy 1000zł (+luneta/typ kul)


Recommended Posts

Aktualnie nawet markowe repliki to loteria. G&P to wewnętrznie papka. G&G też ma kilka dość poważnych wad jak pękająca na wejściu głowica tłoka czy zmielone zęby. KWA... problemy z podawaniem kulek, dużo tego... każda replika jest po wyjęciu z pudełka do poprawy.

 

Popieram. Nie wiem czy to wina tego, że obecne repliki mają więcej FPS, ale jakość markowych replik poszła ostro w dół. Serwisant ze mnie żaden, ale kilka replik widziałem. G&G? Pękające głowice tłoka potrafiące zrobić pasztet z bebechów. Naprawiałem replikę znajomemu i resztki głowicy były dosłownie wszędzie (również wewnątrz dyszy). KWA, jak wyżej, musiałem sporo się natańczyć by to jako-tako działało. EA zrobiły na mnie największe wrażenie. Są zwyczajnie śliczne.

Link to post
Share on other sites

Buniek, to nie kwestia fps'ów. Stock repliki mają 300-450fps i to naprawdę nie jest duża ilość. 450fps daje sprężyna SP120 Guarder i to jest naprawdę miękka, dość słaba sprężyna z którą poradzi sobie CHYBA każda replika w stocku. Tyle że... nawet na SP90 potrafi zmielić zęby tłoka, zębatki, pęknąć głowica tłoka itp. itd., paść może w sumie wszystko i jest to kwestia jakości części i jakości poskładania.

Jeśli coś jest źle poskładane np złe ustawienie tłoka, brak kompresji, złe podkładkowanie zębatek, krzywo odlany szkielet, korpus to nawet bez sprężyny na "biegu jałowym" coś się może stać. Paść mogą nawet najlepsze części, a czasem najtańsze sprawdzają się lepiej.

Wymienione wyżej wady to typowe problemy konkretnych replik. Takich problemów jest mnóstwo, każda replika ma swoje i trzeba wiedzieć co konkretnie wymienić w danej replice aby ta strzelała dobrze i długo bez awarii.

 

Kupno markowej repliki ma sens dlatego, że jak wyżej wspomniałem markowe repliki mają o wiele, wiele lepszą bazę. Komora, szkielet, korpus są o wiele lepiej spasowane. Oczywiście wiele do życzenia pozostawiają np plastikowe komory g&g czy krytac'a, ale są one dobrze spasowane i jako tako nie wymagają wymiany. Metal imo lepszy, no ale cóż... to jest ingerencja w bazę repliki i po wymianie którejś z bazowych części zaczyna się zabawa. Jak pewnie wiesz sama wymiana gumki może przysporzyć sporych problemów od spadków fps'ów, przez plucie kulkami, na niepodawaniu kulek kończąc to pomyśl co się dzieje przy wymianie komory :) To samo + 10 innych problemów i wszystko trzeba razem zgrać i dopasować. Temu przy ingerencji w bazę, wymianie korpusu, szkieletu czy komory zaczynają się schody i... często rzeźba, która wymaga czasu i cierpliwości.

Ludzie często nie rozumieją, że tydzień czy dwa przy budowie custom'a to za mało. Może gdybym siedział dziennie po 12h przy replice to w kilka dni bym się uwinął, ale każdy też ma swoje życie. Zawsze będę zdania, że lepiej kupić meble na wymiar u prywatnego stolarza, hobbysty, wręcz fanatyka niż kupić cokolwiek w markecie do samodzielnego montażu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...