Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replika na początek do 500zł?


Recommended Posts

Witam, byłem na kilku strzelankach i biegałem z cymą 028s, którą miałem prawie za darmo. Szybko zorientowałem się, że to jednak nie jest mój ulubiony styl walki ze względu na krótki zasięg (w lesie). Teraz chciałbym coś mocniejszego i taniego. Wiem, że to nie jest możliwe jednak na redberecie można kupić Specna arms core. I głównie interesuje mnie ta seria. Do 500zł można kupić replikę i sprężynę do m140. Tutaj jednak mam problem ponieważ nie wiem czy kupić długą c03 czy może krótszą c04... Bardziej kusi mnie c03 ponieważ ma od razu długą lufę a z tą sprężyną będzie około 45-470fps co na średni dystans powinno wystarczyć. Proszę o opinię doświadczonych graczy oraz użytkowników tych replik. Ewentualnie coś innego do 500zł ? Jest to maksymalny budżet. Pozdrawiam.

Ps. Replika tylko i wyłącznie do lasu.

Edited by laciak9920
Link to post
Share on other sites

Hej .

Podejrzewam że ta cymka028 to miała słabo ustawiony hop up skoro zasięg Ci nie pasował albo stockową gumkę .

Od siebie polecił bym ci Cm045 i odpuścił Specny Core .

I zbierał gotówke na tuning Lufy,gumki .

Ja mam na myśli żeby zrobić coś w stylu dmr bo lubię średni i daleki dystans :D

Link to post
Share on other sites

Ma w miarę zasięg? Czyli ile? 40m? 50? Bo więcej w takiej replice stockowej nie będzie. Chińczyka nawet jakbyś chcial tuningować to nie warto bo przy sprężynie SP130, 140, 150 Ci się rozklekocze i rozsypie. Nawet budowanie customa na chińskiej bazie jest bezsensowne, bo taka baza jest krzywa, nieosiowa, źle zwymiarowana i wymaga dużej rzeźby aby cokolwiek zrobić. A jak już się zrobi to po pierwszej strzelance szlag trafia szczelność bo od wibracji wszystko się rozklekocze i replika straci oś.

 

Co najwyżej replikę DMR możesz kupować pod względem wyglądu, ale i tak do 500zł nie widziałem, aby było coś sensownego. Wszystko to plastikowy szmelc.

Link to post
Share on other sites

Ma w miarę zasięg? Czyli ile? 40m? 50? Bo więcej w takiej replice stockowej nie będzie. Chińczyka nawet jakbyś chcial tuningować to nie warto bo przy sprężynie SP130, 140, 150 Ci się rozklekocze i rozsypie. Nawet budowanie customa na chińskiej bazie jest bezsensowne, bo taka baza jest krzywa, nieosiowa, źle zwymiarowana i wymaga dużej rzeźby aby cokolwiek zrobić. A jak już się zrobi to po pierwszej strzelance szlag trafia szczelność bo od wibracji wszystko się rozklekocze i replika straci oś.

 

Co najwyżej replikę DMR możesz kupować pod względem wyglądu, ale i tak do 500zł nie widziałem, aby było coś sensownego. Wszystko to plastikowy szmelc.

Są z serii core ma zapewnienie producenta do sprężyny m140 czyli zasięg około 60metrów powinien być spokojnie osiągalny

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Nawet budowanie customa na chińskiej bazie jest bezsensowne, bo taka baza jest krzywa, nieosiowa, źle zwymiarowana i wymaga dużej rzeźby aby cokolwiek zrobić. A jak już się zrobi to po pierwszej strzelance szlag trafia szczelność bo od wibracji wszystko się rozklekocze i replika straci oś.

Powiedz to zadowolonym użytkownikom Beryli zrobionych na RK Boyi.

Link to post
Share on other sites

Powiedz to zadowolonym użytkownikom Beryli zrobionych na RK Boyi.

 

Niech powie to tym którzy na Cymie M14 zbudowali porządne M21 zachowując szkielet GB a wymieniając jego bebechy na te od G&P... O dziwo Cymowski szkielet dużo więcej wytrzymuje niż ten od G&P... Ale ja się nie znam bo mnie odmrozili po 100 latach i w tym czasie antirevelsale robią ponoć z kryształów Kyber a zębatki Krytac wysyła specjalnie do Mordoru żeby gusła wzmacniające nad nimi odprawiał sam Sauron i przez to przewyższają wszystko co w technologii materiałowej jeszcze 5-7 lat temu było na topie...

Link to post
Share on other sites

Cm 028s kosztuje 415zł, dokładając 75zł raczej nie kupisz niczego z DUŻO lepszymi osiągami.

 

Jeszcze niedawno na gunfire była promocja cm048, za trochę poniżej 600zł.

Cyma 028s kosztuje trochę powyżej 300 na gunfire (promocja) a jak już powiedziałem wolę m-kę :)

Link to post
Share on other sites

Ehhh Huba_lbn, trzymaj poziom :icon_biggrin:

 

To, że Specna Core ma w nazwie "M140 Ready" nie znaczy, że ta replika tyle zniesie. Może gdyby była jeszcze szczelna... MOŻE by dała radę, ale nie da... M140 też nie wiadomo jakiej marki, jedna sprężyna da 430, inna 530.

 

Poza tym wymiana sprężyny nijak wpłynie na zasięg skuteczny. I pewnie nijak na fps'y :icon_biggrin:

 

Te repliki są krzywe, rozklekotane, korpus to plastik fantastic, brak szczelności i w środku (jeśli mowa o dmr'ce) wszystko do wymiany. Jedynie szkielet może zostać, jeśli wrzucamy w/w M140 (jak już do SP140 Guarder). A tak to tłok, zębatki, kable, cała pneumatyka, prowadnica sprężyny, sprężyna, silnik... Wszystko :icon_biggrin:

 

Core dobra będzie jako tania replika dla początkującego, ewentualnie jako replika zapasowa lub do sporadycznych rozgrywek cqb. Tak czy siak, wymaga nakładu finansowego, co po prostu nie jest opłacalne. A mowa o dmr'ce... ehhh, chcesz to rób. Szybko wrócisz na ziemię. W sumie nawet chętnie bym w niej podłubał :P

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Ehhh Huba_lbn, trzymaj poziom :icon_biggrin:

 

To, że Specna Core ma w nazwie "M140 Ready" nie znaczy, że ta replika tyle zniesie. Może gdyby była jeszcze szczelna... MOŻE by dała radę, ale nie da... M140 też nie wiadomo jakiej marki, jedna sprężyna da 430, inna 530.

 

Poza tym wymiana sprężyny nijak wpłynie na zasięg skuteczny. I pewnie nijak na fps'y :icon_biggrin:

 

Te repliki są krzywe, rozklekotane, korpus to plastik fantastic, brak szczelności i w środku (jeśli mowa o dmr'ce) wszystko do wymiany. Jedynie szkielet może zostać, jeśli wrzucamy w/w M140 (jak już do SP140 Guarder). A tak to tłok, zębatki, kable, cała pneumatyka, prowadnica sprężyny, sprężyna, silnik... Wszystko :icon_biggrin:

 

Core dobra będzie jako tania replika dla początkującego, ewentualnie jako replika zapasowa lub do sporadycznych rozgrywek cqb. Tak czy siak, wymaga nakładu finansowego, co po prostu nie jest opłacalne. A mowa o dmr'ce... ehhh, chcesz to rób. Szybko wrócisz na ziemię. W sumie nawet chętnie bym w niej podłubał :icon_razz:

A co myślisz o cymie 071 na taiwanie ? jest promocja na 600zł

Link to post
Share on other sites

A gdzie Ty pisałeś o eMkach? Pisałeś ogólnie o chińczykach. Zrozumiałbym zawężenie do M4/16 gdyby OP chciał wyłącznie takie repliki, ale przecież napisał, że najlepiej eMki, ale nie Kałachy. W takim razie uznaję, że pisałeś ogólnie o chińczykach. Skoro ogólnie to o serii RK też, a tu już z pewnością nie masz racji. W ogóle wątpię byś ze swoim wyolbrzymieniem miał rację, bo i o chińskich G36 czy MP5 dobre opinie krążą i raczej nie sypią się one co drugi dzień, nie tracą osiowości. Fakt - trafiają się słabe egzemplarze, ale nie jest tak, że szlag trafia szczelność po jednej strzelance (nawet w przypadku eMek).

Już trochę Twoich postów poczytałem i widzę, że jak ktoś Ci wytknie błąd to jest odwrócenie kota ogonem - zawsze to ktoś inny się pomylił, a nie Ty. Jak dla mnie EOT - nie ma co dyskutować z nieomylnymi.

efekt-krugera-667x485.png

Link to post
Share on other sites

Człowieku... Autor w 5 poście napisał jasno - interesują go emki. Cała dalsza dyskusja była nt emek. Po co mam gadać o AK, skoro go te repliki nie interesują? Fuck logic :icon_eek2:

 

Nie robię g36, mp5 ani ak. Nooo... AK sporadycznie, ale nie znam się na nich zbytnio i nie wiem jakie modele są dobre, ani z jakimi problemami się borykają.

 

W przypadku emek do 500zł niestety repliki szybko tracą oś, o ile w ogóle replika jest osiowa i da się ją wyosiować. Czasem replika jest tak krzywa, że po uzyskaniu osi powstają problemy i lepiej zostawić krzywo ustawiony gb, stracić te 30-50fps niż cokolwiek robić. Czasem repliki wymagają tak olbrzymiej rzeźby, że nie jest ona stabilna, sztywna i wszystko z czasem się wyrabia.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi że full dmr tylko o coś co ma w miarę zasięg i najlepiej jest m-ką bo kałachy średnio mi przypadają do gustu :/

Napisał "najlepiej jest m-ką", a nie "jedynie". Jeśli nie widzisz różnicy to odsyłam do edukacji wczesnoszkolnej - tam na języku polskim uczą takich rzeczy. Dodatkowo zauważ, że wymienił jedynie dwie rodziny replik - jedna, która mu pasuje ("najlepiej jest m-ką"), a druga "średnio mu pasuje".

Może jestem dziwny, ale raz, że wygląda na to, że Autor nie wykluczył innych replik typu G36 itd. Skoro nie wykluczył Giet, a powszechnie wśród ludzi "z branży", a nie "zielonych" wiadomo, że eMki za 500 nie kupisz, bo to syf to może warto wyjść ciut poza ramy eMek?

A dwa - to na czym Ty się znasz? Robisz eMki, ale nie MP5? Przecież to ten sam gb! Sporadycznie robisz AK, ale nie Giety? Przecież to v3! Jedynie co się różni to jak się nie mylę dysza, komora i typ cylindra (bo jest zależny od długości lufy, ale tu nawet w obrębie jednej rodziny masz różne długości luf więc pomijam). Różnice w przyrodzenie (złagodzone z pozdrowieniami dla moderacji :) )

Link to post
Share on other sites

I praktycznie temat wyczerpany nie szkoda wam druku na te osobiste wycieczki ? . Nie odpowiadajcie .

 

Na 50 metrów " wmiare celnie" to praktycznie każdy chińczyk da rade Mający około 400fps.

Jeżeli stawiasz na m4 a nie na Ak ze względu na Ergonomie to polecę Ci się przymierzyć do Giet jak masz taką możliwość .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...