Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak przestawic sie na prawe oko?


Recommended Posts

Mnie instruktor GROM uczył, że możesz przed strzałem przymknąć na chwilę oko żeby w drugim wyostrzył się wzrok, ale uczy nas też, że drugie podczas strzału nie może być zamknięte . A co do celności, to zależy, które oko masz dominujące (zobacz sobie jak się sprawdza oko dominujące na internecie).

Edited by CeTe
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Pan otwierający temat już nie zgłupiał od wszystkich rad i offtopu ale, że mam podobny problem tzn jestem praworęczny ze słabszym prawym okiem polecam:

Lunetę - po prostu

Jak ktoś wcześniej wspomniał - kolimator celując obuocznie. Naprawdę nic trudnego.

Okulary bezpieczne - korekcyjne od uvexa. Nie są w cale dużo droższe od normalnych, a wyglądają nienajgorzej i są z poliwenglanu. Jak Cię stac to są nawet z Trivexu. Przykład firmy które robią takie na zamówienie, np:

https://safeline.pl/...510-p-2795.html

Edited by PVTSilver
Link to post
Share on other sites

Jeszcze odnośnie źródeł:

 

Wcześniej wklejony już przeze mnie link:

 

 

 

- tu strzelanie które thor_ uznaje za te przy którym można zamknąć oczy :icon_razz2: , ale też tak wyglądałby strzał w sytuacji funkcjonariusza, którą opisywałem wyżej. Drugiego oka nie widać, ale postawiłbym duże pieniądze, że otwarte były oba.

 

Dziś podczas podstawowego szkolenia z obsługi broni palnej również zalecane było strzelanie obuoczne (szkolenie dla osób, które jesli zdobędą w przyszłości papierek będą używać jej jako narzędzia w pracy, a nie do strzelań sportowych). Jeden z kursantów zapytał, że w zasadzie może będzie zamykał jedno oko skoro na razie będziemy strzelać tylko na strzelnicy - jednomyślnie z prowadzącym stwierdziliśmy, że po co przyswajać takie nawyki..

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...