Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

twardość sprężyn od m100 do m200


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Posiadam MB01 od WELL i 2 sprężyny. Są to chyba m160 i m170. Niestety pomieszały mi się i nie wiem teraz która jest która. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić twardość sprężyny? 

Czy można też sprawdzić czy te sprężyny są już zbite i czas je wymienić?

Niestety nie mają ona żadnych oznaczeń ani producenta :(

Link to post
Share on other sites

Dziekuje Ci za pomoc. To mówisz sa jakieś "ogólne wartości" przypisane do poszczegolnych "m1X0"?

Bo szukajac po sklepach wagi, długości, liczac zwoje, itp., zauwazylem że są bardzo różne sprezyny do aeg inne do snajperek i jeszcze chyba inne. Wiec np m150 do aeg ma sie tak samo "mocą" jak m150 do snajperek, tylko wielkość jest inna?

Link to post
Share on other sites

Sprężyny są różne, tylko po zamontowaniu w replice i przetestowaniu będziesz wiedzieć ile da Ci ona fps'ów. Jedna M150 daje 500 inna 560, a jeszcze inna 450 (w aeg'ach). Dużo sprężyn takich jak np. SHS czy Tornado szybko się ubija, często są mylone opakowania i nie wiadomo co dokładnie się dostanie i jak to będzie wyglądać po miesiącu użytkowania. Jakiś czas temu zamówiłem sporo sztuk Tornado M130, jedne dawały 420 inne 500-520... w tej samej replice. Topowym producentom np. Guarder też się to zdarza, poza tym Guarder aktualnie spadł bardzo mocno na jakości. Poza nie wiadomą co się dostanie w opakowaniu (opakowania są mylone, a nawet jak się dostanie SP130 to i tak nie wiadomo jakiej mocy rzeczywiście jest bo jedne dają 460, inne ze starszej partii 500+) to dodatkowo te sprężyny pękają. Cały czas mówię o sprężynach do AEG'a

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie oznaczenie M XXX to prędkość jaką dana sprężyna w optymalnych warunkach pozwala uzyskać kulce w metrach na sekundę Np. M120 teoretycznie powinno dawać okolice 120 m/s. Ale na dziś to loteria i nie wiadomo w jakiej konfiguracji GB miało by to być "przyjęte". W każdym razie tak należy rozumieć oznaczenia. Daje to jakieś tam pojęcie o różnicach między sprężynami ale czysto szacunkowe.

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki.

Tak, tak, zdaje sobie sprawę z tego że sprężyna z AEG nie będzie pasowała do snajperek. Nawet jeżeli będzie pasowała to i tak nie będzie praktyczna :P

No to widzę że temat to loteria. Z uwagi na to iż mi się pomieszały te sprężyny to właśnie myślę o nowej sprężynie m170 z airsoftpro. 

Możemy powrócić do tematu wagi? Bo to mnie baaaardzo zaciekawiło z uwagi że faktycznie można tym w sposób mierzalny odwzorować "moc" sprężyny.

@Wallop Tobie chodziło wyłącznie o sprawdzenie która jest silniejsza(która pokaże większy wynik na wadze)?

 

Wydaje mi się że replika strzela znacznie gorzej więc rozważam albo zbicie sprężyny albo może jeszcze się rozszczelniła i to dlatego. Bardzo wątpię żeby tak było ale jednak... . Właśnie przy próbie rozebrania / doszczelnienia jej spadły mi obie sprężyny ze stołu i  stąd ten temat.

Teraz boje się że kupie nową m170 od airsoftpro a i tak będzie to samo... :/

Edited by testerM4
update
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...