Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Burst w m16


Recommended Posts

Witam.

Pytanie proste i krótkie:

- Czy możliwe jest zrobienie bursta zamiast full auto ?

Bo troche denerwuje mnie że nie ma m16 z burstem... każda ma auto chociarz wszystkie a2 i a4 powinny miec tą własnie opcje.

Jeżeli ktoś wie jak zrobi bursta naprawde będe wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Nie dam Ci dokładnego przepisu. Podpowiem, że bursta miały dwa pierwsze SIGi z Marui (552 już nie ma), o ile kojarzę było to rozwiązanie elektroniczne, więc teoretycznie dałoby się je zastosować w każdym innym elektryku. Szukaj informacji w tym kierunku...

 

-

Link to post
Share on other sites

Generalnie sprawe selekcji typu ognia mogliby wreszcie rozwiazac elektronicznie. Malaplytka drukowana i prosty ukladzik - to by bylo smiesznie tanie i nie jestem pewien czy nie w takiej samej cenie co obecne "niezawodne" rozwiazania mechaniczne. Ja na przyklad ciagle sie borykam z tym cholernym przerywaczem i mam generalnie auto na semi. Niby wiem co jest nie tak i jak to ustawic ale jakos mi ostatnio nie wychodzi zeby to semi dzialalo ;) (wiec przy baterii 10,8 i silniku torque up musze miec naprawde szybki palec zeby zrobic semi :) )

 

Dodatkowo przy ukladzie elektronicznym moznaby to rozwiazac w taki sposob jak jest w broni treningowej Systemy - jesli konczy sie amunicja w magazynku to bron przestaje strzelac. Podrozylo by to troche koszt magazynkow ale z drugiej strony wystarczyloby tylko pare blaszek mechanicznie zamykajacych/otwoerajacych styk w roznych stanach maga i zamk/otw obwod informowalby uklad spustu czy mozna strzelac.

 

Mam nadzieje ze to jeszcze przed nami, mimo ze juz teraz mozliwosci istnieja. Natomiast prawdopodobnie jest tak ze chinscy i tajwanscy konstruktorzy dawkuja nam stopniowo nowosci zeby moc utrzymac efekt marketingowy tzn zebysmy mieli wrazenie ze nieustannie wprowadzane sa jakies ulepszenia i ze o nas mysla i dbaja ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe. Jasne proste nie jest ale mozliwe do zrobienia bez wiekszych problemow.

 

Kiedys mialem taki ruski samochodzik milicyjny na kablu na plaska baterie. Jezdzil tyl przod i skrecal tylko trzeba bylo za nim biegac. Jesli to bylo mozliwe to i selektor da sie zrobic ;)

Link to post
Share on other sites

Kumpel w drużynie ma SIGa 550.

 

Ostatnio przy okazji jak połamał sobie body rozebrał tego siga, i miałem szanse się przyjrzeć.

Nie pamiętam czy była tam jakaś płytka drukowana, ale było kilka złączek typu "mini" (1dna do bateri, 2ga gdzieśtam, i jeszcze trzecia)

 

Moja propozycja taka: Dorwij kogoś z SIGiem 550, ściągnij przednią oslone i przyjrzył się dokładnie jak poukładane są te kabelki i jak połączone są złączki.

Link to post
Share on other sites

No tak moze i dorwe kogos ale przeciez tego sam nie zrobie bo to bylaby wbrew pozorom potezna przerobka. Na pewno mozliwa przy okreslonym nakladzie czasu i pracu ale nie chce mi sie w to tyle wysliku wkladac. Generalnie place i wymagam i chcialbym zeby mi to zrobil producent replik ;)

Link to post
Share on other sites

Oglądałem sobie Siga 550 i mechanizm bursta polega właśnie na odłączeniu prądu po ustalonym czasie. Nie ma żadnego mechanizmu liczącego kulki czy fotokomórki w lufie: dlatego jeśli ustawi się np. na 3 kulki, a podłaczy baterię 12V, to wyleci 5-6. Gdy bateria zaczyna słabnąć, w serii będzie mniej kulek. Nie znam się na elektryceelektronice, ale takie użądzenie nie może być przesadnie drogie - byleby mialo pokrętło umożliwiające płynną regulację. Możnaby je wpiąć szeregowo między baterię a gearbox i schować w kolbie.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...