Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podwójne strzelanie


Recommended Posts

Witam, moje SR25 AK wypluwa na semi po dwie kulki za jednym strzałem. Podobno jest to kwestia mojego sfatygowanego magazynka ale nie miałem jeszcze okazji spróbować z innym. Po przełączeniu na ogień ciągły zdaje się, że jeden strzał = jedna kulka, tak jak powinno być. Nie znam się zbytnio na działaniu asg i moje pytanie brzmi: czy jest to kwestia przypadku czy ogień ciągły ma jakąś inną "zasadę działania" która zapewniłaby mi normalne używanie repliki w trybie auto? Czy mogę liczyć na to, że jeśli raz zadziałało to zadziała za każdym razem, do czasu aż nowe magi przyjdą? Pozdrawiam i mam nadzieję, że temat jest wystarczająco zrozumiały.

Link to post
Share on other sites

Niedawno była w serwisie, do wymiany szkielet gb i pare drobiazgów. Serwisant twierdzi, że na midach od m4, które jakoś tam weszły do gniazda, replika działała dobrze. Podobno mam kupić midy, kulki 0.28 i będzie dobrze.

Przy strzelaniu w kołdrę na każde 4 strzały znajdowałem 6 kulek a na auto ciężko było policzyć strzały. Mimo wszystko na pewno na auto nie znalazłem więcej kulek niż ilość oddanych strzałów.

Edited by Jakotako
Link to post
Share on other sites

No to taki sobie serwisant. Ja zawsze proszę klientów by do wraz z repliką dołączyli swój magazynek i składam replikę tak aby na tym magazynku prawidłowo podawała. Niezbyt widzi mi się pracowanie na innych magazynkach niż te z których będzie korzystać właściciel repliki. A kity, że na jego midach działa dobrze to wiesz... każdy może cisnąć. 

Nadal sądzę, że problem prawdopodobnie leży po stronie komory/gumki, a jako że szkielet został wymieniony to już tym bardziej... Szkielet, korpus i komora hu to baza repliki. Problemów może być wiele, od złego doboru dyszy i gumki, poprzez brak osi, źle zgrywający się szkielet z korpusem kończąc na źle dopasowanej komorze. Być może nawet coś w samym gb jest nie tak. Kij wie na ten moment to wróżenie z fusów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

OK ja mam mniej więcej taki sam problem w swoim AK, jak magazynki naładuje do pełna, to pierwsze 4-5 strzałów są podwójne, póżniej już jest ok.

Magazynki to MidCapy od Cymy, to samo mam w magazynkach od Guardera i DDay. Problemu nie ma jeśli magazynków nie naładuje do pełna.

Gumka to flathop od Modyfi, komora od Ultimate, dysza od SuperShoter. Wszystko złożone osiowo, dysza się nie wyciera. 

Link to post
Share on other sites

@Jakotako

A kulki wylatują razem z jednego strzału czy może to jest taki dwu strzałowy burst? Czy widocznie pierwsza kulka leci dalej niż druga?

Jak weźmiesz na auto i przytrzymasz to strzela raz?

Ja mam ten "problem" jak do AUG'a zrobionego pod DMR fps 500+ wsadzę sprężynę na ~330 fps. Mam wtedy takiego overspina że replika po prostu strzela dwa razy.

Ogień ciągły od pojedynczego w replice różni się tym że przy pojedynczy styk są rozłączane po cyklu zębatki. Możesz mieć też przetarty przerywacz i nie zawsze styki są rozłączane.

@jarekfn

U Ciebie pewnie mocno napchane kulki przesuwają dyszę. Trzeba by usztywnić dyszę, ale dla 4-5 strzałów bym sobie darował i ładował mniej kulek :P

Link to post
Share on other sites

Kulki wylatują jedna za drugą, przy czym jedną potrafi rozbić na pół, i obie spadają około 1 metr od lufy.

Ale preblemem okazała się gumka typu flathop od Modyfi, zmieniłem gumkę i problem zniknął jak ręką odjął.

Przybyło mi około 20fpsów, teraz na sprężynie SP130 mam 501 fpsów, wierzyć mi się nie chciało, co najważniejsze podaje prawidłowo ze wszystkich magazynków, nawet tych które chciałem skreślić. 

Wsadziłem tę gumkę:  https://jarmix-militaria.pl/gumki-komory-hop-up/maple-leaf-gumka-hop-up-aeg-75?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...