Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zbyt mocne podkręcanie kulki do góry


Recommended Posts

Witam 

Mam problem z moją replika PJ m4 CQB, mianowicie nie wyregulować hop-up'u. Pomimo skręcenia go maksumalnie kulkę podkręca za bardzo w górę 

Gumka to nowa czarna  systema, na początku tego problemu nie było, pojawił się po rozebraniu i złożeniu repliki, jednakże złożona jest poprawnie 

Jaka moze być przyczyna?

Link to post
Share on other sites

Na początku była upaćkana smarem przypadkowo a teraz się przetarła :). 

Nie rzucaj tak kategorycznych stwierdzeń jak "złożona jest poprawnie". Gdyby była poprawnie to by Ci nie kręciła w górę :). Rozmontuj, wyczyść wszystko, zmontuj do kupy na węższym dystanserze i tyle. Bo zakładam, że nic nie masz uszkodzone w komorze. 

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Miki254 napisał:

Na minimalnym ustawieniu hopka jest minimalnie zauważalne wybrzuszenie .

A komore rozkładałem i czyściłem już 3 razy

Pytanie tylko co oznacza dla ciebie minimalnie ;) 1mm?

24 minuty temu, Miki254 napisał:

Po przesmarowaniu gumki kilka strzałów kulki lecą poprawnie a potem znowu podkręca, czyli z tego co było tu pisane wnioskuje że jest za duży dystanser 

 

Tak prawdopodobnie jest.

Link to post
Share on other sites

Weź przecież żyletkę i ciachnij z jakiegoś oringa. Jak masz dystanser gr 3mm to wytnij z uszczelki gr 2,5mm albo 2mm przykładowo. Rany no, człowieku, jak masz za gruby to dobierz cieńszy, to nie fizyka kwantowa. Użyj jakiejś wyobraźni i pomyśl co możesz wykorzystać. Oring, wkład od długopisu, izolację z kabelka... 

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, omonon napisał:

Weź przecież żyletkę i ciachnij z jakiegoś oringa. Jak masz dystanser gr 3mm to wytnij z uszczelki gr 2,5mm albo 2mm przykładowo. Rany no, człowieku, jak masz za gruby to dobierz cieńszy, to nie fizyka kwantowa. Użyj jakiejś wyobraźni i pomyśl co możesz wykorzystać. Oring, wkład od długopisu, izolację z kabelka... 

Luzuj mistrzu jak cię męczy ten temat to nie zaglądaj tu. Nwm czy dystanser musi być plastyczny czy może być twardy. Nie ma glupich pytań, jestem początkujący i dopiero łapię doświadczenie .

 

Link to post
Share on other sites

O coś Ci haczy. Zadzior na lufie, tł płomienia, tłumik dźwięku, coś innego. Jak haczy u góry to kulka nabiera rotacji takiej samej jakby nadał jej HU. Może też lufa po zmontowaniu być wygięta w banan z jakiegoś powodu. 
Przeskładaj porządnie tą replikę, zwracając uwagę na wszystkie szczegóły. Bo skoro nie gumka HU to coś innego. Musisz to sprawdzić a nie z góry zakładać, że jest dobrze poskładane. 

 

Cytat

Gdyby była poprawnie to by Ci nie kręciła w górę :)

 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, omonon napisał:

O coś Ci haczy. Zadzior na lufie, tł płomienia, tłumik dźwięku, coś innego. Jak haczy u góry to kulka nabiera rotacji takiej samej jakby nadał jej HU. Może też lufa po zmontowaniu być wygięta w banan z jakiegoś powodu. 
Przeskładaj porządnie tą replikę, zwracając uwagę na wszystkie szczegóły. Bo skoro nie gumka HU to coś innego. Musisz to sprawdzić a nie z góry zakładać, że jest dobrze poskładane. 

 

 

Zgadza się, błąd z niedopatrzenia 

Nie chciałem cię urazić tym że jest dobrze złożona 

Wziąłem pod uwage sam gearbox i komore tego byłem pewny bo składałem to kilka razy 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...