Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czołem, nie mogę znaleźć informacji. Czy jak mam replikę tą: https://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_asg_gbb_cybergun_colt_1911_metal_180512_p20822.xml?cat=2019 i strzela plastikowymi kulkami, to czy:

1. można i czy bezpieczne dla repliki jest ładowania kulek np stalowych?

2. można i czy bezpieczne dla repliki jest ładowanie kulek plastikowych o różnych wagach?

Link to post
Share on other sites

AD 1 - Kulka stalowa 6 mm waży chyba 0,8g. Strzelając czymś takim nie zwiększy się energii pocisku w stosunku do kulek plastikowych, są po prostu za ciężkie. Do tego kulka stalowa zwiększa ryzyko awarii i przyśpiesza zużywanie się repliki. Np. rysuje lufę, może pęknąć dysza przy ładowaniu kulki.

AD 2 - Kulek plastikowych 6 mm można używać o dowolnej wadze. Używanie cięższych niż 0.3g pewnie pogorszy relację zasięg/celność.

Pamiętaj że nie strzelamy kulkami stalowymi/aluminiowymi do ludzi. Teoretycznie nie ma to znaczenia jeżeli energia jest w normach, ale nie jest to zgodne z zasadami i po prostu nie wypada.

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Huba_lbn napisał:

Pamiętaj że nie strzelamy kulkami stalowymi/aluminiowymi do ludzi. Teoretycznie nie ma to znaczenia jeżeli energia jest w normach, ale nie jest to zgodne z zasadami i po prostu nie wypada.

Energia to nie wszystko, jest jeszcze kwestia przekazywania energii.

Miałem klienta, który narzekał na kulki BLS, że mu pękają po uderzeniu w ścianę, a Specny nie pękają. Jego wniosek? Specny lepsze XD

Ja jakoś wolę, żeby to kulka pękła, a nie moje okulary. W przypadku kulek metalowych jest raczej pewne, że to okulary pękną pierwsze :D

 

1 godzinę temu, Huba_lbn napisał:

AD 1 - Kulka stalowa 6 mm waży chyba 0,8g. Strzelając czymś takim nie zwiększy się energii pocisku w stosunku do kulek plastikowych, są po prostu za ciężkie.

Różnie, repliki gazowe mają to do siebie, że dawka jest praktycznie nie do wyregulowania. Jest to także inny typ gazu niż powietrze więc i rozprężanie jest inne. Dużo też zależy od warunków w których się strzela. Myślę, że 0,6 czy 0,8g rzeczywiście będą zbyt ciężkie i ogólnie będą spore straty energii. Poza tym kulka będzie lecieć bardzo wolno i suma sumarum straci się na zasięgu. Celność natomiast powinna być lepsza.

Myślę również, że projektanci repliki tak zaprojektowali replikę aby replika strzelała optymalnie na kulkach 0,25-0,3g.

1 godzinę temu, Huba_lbn napisał:

AD 2 - Kulek plastikowych 6 mm można używać o dowolnej wadze. Używanie cięższych niż 0.3g pewnie pogorszy relację zasięg/celność.

Najlepiej wziąć chrono do ręki, pokupować kilka małych paczek kulek o wadze od 0,2 do np. 0,3g i sprawdzić na których kulkach energia będzie największa. Wtedy określimy pod jakie kulki dopasowana jest dawka, a przez to uzyskamy najlepszą korelację zasięg/celność. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...