Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ta pokrywa nie będzie pasować, jest do pełnej wersji.

Twierdzisz, że masz CM.045? Na pewno masz szynę "jaskółczy ogon" na boku. image.png.c3f5ff24317cacd91bf32aa88b23c223.png

Widzisz takie coś podłużnego podłużnego nad kabłąkiem spustu? To jest szyna boczna. Kupujesz najtańszą szynę RIS, która ma montaż na "jaskółkę" i voila!

 

Przykład:

http://www.taiwangun.com/montaze-szyny-montazowe/szyna-montazowa-do-ak-cyma?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem, że mam tą cymę. Zastanawiałem się tylko nad jej kupnem ale jednak wolę CM.040. Do tej wersji już będzie pasować wyżej wymieniona pokrywa, ale według mnie to nie będzie fajnie wyglądać. Lepsza już będzie ta szyna na jaskółkę. Ale mam jeszcze dylemat czy kolimator zamontowany na tej szynie nie będzie za blisko oka? Jest jeszcze opcja podmienienia szczerbinki na szynę. 

http://www.taiwangun.com/montaze-szyny-montazowe/szyna-montazowa-instalowana-w-miejsce-szczerbinki-do-ak-black-pcs?q=szczerbinki&campaign-id=14

To będzie trochę dalej od oka. Które rozwiązanie będzie lepsze. Wiem, że to po części zależy od preferencji użytkownika ale chcę poznać waszą opinię.

Edited by WuPe
Link to post
Share on other sites

Szyna na jaskółce nie powinna być za daleko od oka. W większości wypadków odległość optyki na szynie bocznej do oka jest na odpowiednim poziomie.

 

Co do innych montaży... Pamiętaj, że mówimy o chińskiej replice, gdzie różne rzeczy mają luzy, trzęsą się, wyłamują. Sam mam CM.040C więc wiem co mówię :)

Pod względem trwałości to masz takie opcje (od najpewniejszej):

- szyna boczna - jak ustawisz blokadę w szynie tak mocno będzie się trzymać,

- nakładka na rurę gazową - mogą być luzy,

- miejsce na muszkę/pokrywa - jest bardzo duże prawdopodobieństwo luzu, celownik nie będzie trzymać zera, może nawet wypaść z montażu np. przy zdejmowaniu na pasie z pleców.

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega Marcus napisał, normalne opcje ( poza chałupniczym przyklejeniem/przykręceniem szyny na pokrywie), podzielone ze względu na umiejscowienie, są 3:

1. Szyna nad pokrywą zamkową. Najprostsza i najbardziej popularna, szyna boczna na jaskółkę, oryginalna (ok 200-250zł),  udziwniana kopia za (100-160zł, choć ja bym wolał dopłacić do pancernego oryginału) i tania kopia (30-50zł), po kolei:

montaz-do-ak-niski-szyna-weaver-dluga-80

cyma-szyna-ris-do-replik-ak-28cym-09-018

Szyna_Montazowa_Boczna_RISdoAK_16347.jpg

można założyć na to niemal wszystko dedykowane na szynę 22mm: lunetę, koli, laser, gumową kaczkę itd. Zacisk w zasadzie montuje się w 1 pozycji, natomiast dosyć długa szyna umożliwia przesuwanie np kolimatora przód/tył, więc idzie wyłapać dogodne ustawienie. Wada jest 1 - optyka nie będzie w osi repliki, zależnie od modelu montażu będzie przesunięciena prawo lub lewo.

A i tego nie brać, bo to badziew, źle i niewygodnie się zaciska, często pęka:

ZUOOOimage;s=644x461

 

Druga szyna to model montowany pierwotnie na berylach, przykręcania do podstawy szczerbinki i uchwytu kolby - z racji tego nadaje się do replik ze stała kolbą. Fajny patent, choc do montażu wymagane jest nawiercenie i nagwintowanie otworów. Optyka w osi repliki, duży zakres regulacji. Dobrze złożone jets bardzo stabilne. Wady, ano są 2  - wymóg stałej kolby oraz utrudnienie dostępu do batki jeśli mamy ja pod pokrywą.

91da069d81c939a55c57fbd405234f75.JPG

2. Kolejna opcja to szyna na lub nad szczerbinką/przeziernikiem:

image.png.e60b2a6117103fdf85d0ab2903ccf09d.png

zależnie od modelu i sposobu przykręcenia, mniej lub bardziej stabilne. Nie sprawdzą się na tym lunety, ani za bardzo kolimatory z małym światłem lub z zoomem, ale t1 czy jakiś eotech będą ok.

3. Risowana nakładka na rurę gazową. Kompozytowa (niemal zawsze ma luzy), metalowa (to idzie dobrze i stabilnie skręcić, miałem taką na ak74 gbb ghk, które kopało fest ale szyna nie drgnęła) lub cały risowany front, najlepiej alu. Opcja fajna, ale średnio wygodna pod kolimator, bo daleko od oka jest i trzeba wybrać coś z większym światłem/prześwitem.

loze-z-3-szynami-nakladka-na-rure-gazowa

pol_pl_Gorna-szyna-RIS-do-replik-typu-AK

image;s=644x461

 

Wszystkie te rozwiązania są skuteczne, dobór zależy już od osobistych predyspozycji i ogólnego przeznaczenia. Do ak czy ak74 będa pasować technicznie wszystkie opcje, ale do aksu już tylko niektóre.

Omijać należy jedynie wszelkie wynalazki mocowane na pokrywie, np:

pol_pl_Dekiel-z-szyna-RIS-do-replik-AK-1

w replikach asg zatrzask jest zbyt słaby by to stabilnie otrzymać z jakąś optyką.

Link to post
Share on other sites

Ad 1. Oprócz tych rozwiązań na jaskółkę są jeszcze inne, mniej "betonowe", fajne opcje: kopia Midwesta oraz moja ulubiona - kopia modularnego RS-300 czy też B13.

Ad 2. "Kolejna opcja to szyna na lub nad szczerbinką/przeziernikiem:" - akurat słaby przykład, bo to jest do replik systemu bodaj TM, ze śrubkami pod obsadą lufy - inaczej będzie musiało być chałupniczo montowane na jakiś klej albo coś. Inna sprawa że są różne rozwiązania - z szyną ris, dedykowane pod Doctera lub T1. W przypadku AKS-74u mamy również kopię B18, a w przypadku replik LCT (do innych może nie podejść) bardzo fajną szynę od Hephaestusa.

Link to post
Share on other sites

Otto chodziło mi o przykłady rozwiązań, a nie konkretne modele dedykowane pod system tm czy vfc. Dlatego nie ma linków, tylko fotki poglądowe. Jak już pytający kupi replikę i określi gdzie chciałby mieć kolimator, to trzeba będzie szukać rozwiązania pod ten konkretny model repliki.

No i faktycznie, rozwiązań jest więcej, przy czym już raczej na wyższy budżet, a kolega pytał o rozwiązania pod cymkę. Jakby nie patrzył, temat rzeka, można by by fajny artykuł napisać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...