Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska przeciwgazowa zapewniająca ochronę przed kulkami (wpierw czytaj opis)


Recommended Posts

Witam.
Całkiem możliwe, że temat był kiedyś poruszany, no ale cóż...
Potrzebna jest mi maska przeciw gazowa, dająca ochronę przed kulkami.
Dla wszystkich osób, które już się biorą za pisanie kom typu: "bez sensu" "głupi pomysł, kup sobie stalkera" "nie da rady celować, idź po rozum do głowy" -
- zrozumcie jedną rzecz: Potrzebuję maski na imprezę typu Larp gdzie będzie ona ubierana w konkretnych obszarach, na w miarę krótki okres czasu (nie będę w niej biegał przez cały dzień. Nie pogrzało mnie jeszcze). Na zwykłe strzelanki mam swojego stalkera.
Jednocześnie jestem osobą, która lubi się wczuwać w rolę, więc udawanie że ma się ją "założoną" trochę mi nie odpowiada.
Pomysł z maskami typu toxic (te za 50-60 zł) odpada. Szkła po uderzeniu wypadają z ramek, a jak wiadomo oczy nie pieczarki.
Jeśli chodzi o półmaskę/respirator... to mam jeden, aczkolwiek kolorystycznie ni jak nie pasuje mi do szpeju. Nie posiadam narzędzi aby go przemalować.

Tak więc... mam parę pomysłów, z którymi potrzebowałbym pomocy/dobrej rady.
1. Przerobienie zwykłej maski pgaz pokroju myszy (mc-1) lub słonia, na półmaskę. Dałoby radę to zrobić, aby jako tako całość wyglądała i się na twarzy trzymała? Robił to ktoś kiedyś?
2. Wymienienie w masce MC-1 szkieł na te wycięte z okularków ochronnych. Pytanie: zakładając że szkła wytrzymują bez problemów... czy moje oczy nadal będą bezpieczne? Czy kulka nie przebije gumy (np pomiędzy okularami)?
3. Zakup zupełnie nowej maski. Teraz pytanie... jaka? 
Maska idealna to taka z atestowanym wizjerem (lub gdzie można by takowy wizjer dorobić). Najlepiej aby dało radę ją założyć mając na sobie okularki ochronne.
Ewentualnie wizjer może być zniszczalny o ile możliwe jest ubranie pod nim okularków ochronnych. No i ważne aby takowa maska była tania.

Ktoś pomoże?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Yahalom napisał:

Kup sobie MCU-2/P + wizjer balistyczny. Każde inne rozwiązanie będzie conajmniej ryzykowne.

Niestety trochę ehm... za drogo.
Jak już mówiłem, nie przeszkadza mi wizjer, który przepuszcza kulki, o ile mogę mieć pod nim okulary ochronne, oraz materiał z którego jest wykonany nie jest szkłem.
Zależy mi aby sama maska była raczej rekwizytem, który mógłbym użyć podczas gry, więc dopóki moje oczy są chronione, pęknięty wizjer mi nie przeszkadza.

Ewentualnie zna ktoś jakieś okularki ochronne, które mógłbym zmieścić pod normalne maski p gaz?

Edited by dark_quar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...