Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

E&L ELAR SOPMODII vs Classic Army CA110M-1 Nemesis


Recommended Posts

Witam.

Stoję przed poważnym wyzwaniem. Chodzi o zakup nowej repliki i nie wiem co z poniższych wybrać.

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-elar-sopmodii-platinum-version-1152209798.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-ca113m-1-nemesis-13-czarna-1152223509.html

Czy CA jest równie idiotoodporne co E&L?

Docelowo będzie montowany MOSFET i (najprawdopodobniej) lufa 6.01

Szczerze powiedziawszy nie orientuję się w temacie stockowej lufy E&L'a, zaś CA posiada lufę 6.03 co w zasadzie nie wymusza jej zmiany (jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu).

Nie chcę popełnić błędu i wejść w posiadanie repliki, w której na tzw. dzień dobry będę zmuszony wymienić niemalże wszystko, lub takiej, która dostanie luzów od wiejącego w lesie wiatru.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Irek

Edited by IroKlag
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, wallop napisał:

Z tych dwóch definitywnie CA, ale i tak środek nie powala. 

EL sobie odpuść, syf. 

wallop, tylko ponoć E&L jest odporny na urazy mechaniczne (czyt. uderzenia, upadki itp.). Osobiście też skłaniam się ku CA, choć skoro piszesz, że środek nie powala to może mógłbyś zasugerować coś, co będzie trwałe, a jednocześnie dobrze wyposażone. Jeśli myślisz o replice w podobnym budżecie na pewno to rozważę.

Link to post
Share on other sites

E&L nie jest wytrzymałe. Mowa oczywiście o M4. 

W budżecie 1300zl ciężko o coś co nie będzie wymagać nakładu finansowego. Oczywiście taka replika będzie strzelać, być może nawet dość długo ale mimo wszystko jest to loteria. Dopiero G&G G2 prezentuje dość wysoki poziom jeśli chodzi części wewnętrzne jak i ogólne spasowanie czy wytrzymałość materiałów/konstrukcji. 

ICS także jest dość dobrym rozwiązaniem, jednak części wewnętrzne są mocno chińskie. Warto kupować ta replike że względu na konstrukcję i łatwość tuningu jednak praktycznie wszystko ze środka leci do kosza. 

GC16 to prawie to samo co G2. G2 jest lepsze że względu na fabrycznie montowany, wytrzymały tłok z pełną metalowa szczęka, lepszą komorę, lepsza dyszę i głowice cylindra. No i GC16 nie ma QSC, a G2 posiada ten system. 

GC16 to takie nieco uboższe G2. 

Alternatywa dla w/w replik są repliki Evolution Airsoft/Dytac, jednak w środku nadal szału nie ma. Replika posiada średniej jakości komorę rotacyjna, tłok z metalowymi zębam i szkielet QSC. Zebatki chiński stock, tak samo pneumatyka, kable czy silnik.

W cenie 1000-1300zl nie ma repliki idealnej, w tej cenie kupisz bardzo dobra, markową replike pierwszej klasy, ale to będzie wciąż stock. 

Link to post
Share on other sites

Witaj wallop.

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Równolegle do tego forum szukałem podpowiedzi z innych źródeł, czego wynikiem jest zakup ICS - CXP MARS Carbine. Oczywiście mam świadomość, że nie uniknę inwestycji celem poprawy stockowej repliki. Gdybyś mógł (widzę, że jesteś mocno zorientowany w temacie i chyba nawet związany z tym zawodowo) podpowiedzieć co i gdzie dokupić, co można poprawić etc, etc. będę wdzięczny.

Zasadniczo temat wyboru repliki nieaktualny ponieważ nie to, że podjąłem decyzję, a po prostu dokonałem zakupu.

Jak wyżej - teraz tunning. Zatem co, gdzie i dlaczego tak drogo? ;-)

 

Pozdrawiam,

Irek

Link to post
Share on other sites

Myślę, że lepiej będzie jak oddasz replikę do kogoś na serwis. Nikt raczej nie chce tysiąc kroć pisać tego samego o tym samym. Tematów o tuningu replik jest mnóstwo, czytaj i ucz się. W wielu tematach znajdziesz jakąś przydatna informacje, a czasem nawet cały stos. ICS ma dzielony gearbox w standardzie gbv2 więc wszystko co pasuje do gbv2 będzie teoretycznie pasować do ics'a. Tak samo jak sztuką jest dobór części tak też sztuką jest poskładać to do kupy by się nie rozsypalo i strzelało z możliwie największą wydajnością. 

Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym, że nie znajduję zbyt wielu informacji na temat tej repliki, nie mówiąc już o jej tunningu.

Nie wierzę, że jest tak dobra, że nie ma w niej nic do poprawienia.

Tak na marginesie, może Ty podjąłbyś się modyfikacji? Gdybyś miał coś do zaproponowania, napisz iro.klag@gmail.com

 

Link to post
Share on other sites

Na wmasg-u są recenzje ICS-ów przez Czopera.Chyba jest i o marsie(gerboks nie do zdarcia).Mam ICS YAK R RS (450fps z pudełka,celność i powtarzalność zadowalająca).Z czasem można wymienić tłok na zęby full metall.Na już można wymienić gumkę hopa. Lufa choć alu to w środku jak lusterko. Chyba jedyna wada to ciężar.

Link to post
Share on other sites

Te recenzje to bardziej opis repliki niż recenzja. Opisane jest co jest w środku, z czego zrobione, ile ma fps, jaki ma zasięg. Suche informacje. 

GB w ICS jest dość dobrze poskladane, ale części go kompletny chiński miszmasz. Nie ma prawa to zbyt długo działać. Miałem już nowego Ics'a na stole bo miał zjechany tłok. Norma.

Link to post
Share on other sites

Teraz rozumiecie dlaczego szukam konkretnej informacji? Dwa źródła, dwie opinie - ile byłoby opinii przy dziesięciu uczestnikach dyskusji?

Wobec powyższego może jednak dostanę jakieś konkrety? Kto zrobi, co zrobi, za ile to zrobi...

Wiem, to takie poniekąd pójście na łatwiznę, niemniej jednak inną drogą nie pójdę. Skoro szewc robi buty, a zegarmistrz zegarki, to i serwis replik powinni ogarniać ludzie mający o tym pojęcie. Ja nie pytam co mogę zrobić (bo sam tego nie zrobię), ale co potrzebuję i gdzie mam tego szukać. Wiem czego oczekuję (celność, powtarzalność, zasięg) od repliki do lasu i tyle. Nie chciałbym jednak aby serwisant opowiadał mi bajki o tym, że wymienić należało wszystko od body począwszy bo przecież idąc tą drogą nie kupiłbym repliki, a wszedłbym w posiadanie totalnego customa budowanego od podstaw.

Link to post
Share on other sites

Odwrócę pytanie. Jaki jest wymagany budżet aby zrobić to, czego oczekuję? Dam Ci przykład serwisowania zegarka który niedawno przechodziłem - w jednym serwisie zażądano 1100 PLN'ów przy czym chciano wymienić koronkę, szpilki bransolety, teleskopy i cholera wie co jeszcze (wpływ na pracę mechanizmu żaden). Zaprzyjaźniony zegarmistrz zrobił to, czego oczekiwałem (za 500 PLN'ów) - czyli mycie w ultradźwięku, smarowanie, chronokomparator z wydrukiem dokładności chodu, komora ciśnieniowa + wymiana zużytych elementów.

Wracając do repliki - nie interesują mnie zabiegi kosmetyczne. Ma być konkretnie, trwale a zabawa ma dawać radochę przy jednoczesnej powtarzalności strzałów na dystanse odbiegające (in plus rzecz jasna) od stockowej repliki. Rzeczowa informacja powinna zawierać zakres przewidzianych modyfikacji, powód dla którego powinno się ich dokonać i kosztorys. Tak chyba najprościej się porozumieć, prawda?

Edited by IroKlag
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...