Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[~400PLN] Replika do strzelania tarczowego


Recommended Posts

Cześć! Widziałem ogłoszenie, że jest problem z zakładaniem nowych tematów w odpowiednich działach, więc uprzejmie proszę o przeniesienie.

W związku z obejrzeniem słynnego zapewne wideo z Japończykiem na amerykańskiej strzelnicy, wpadłem na pomysł zakupienia repliki do strzelania tarczowego. Przekopałem YouTube'a, Wasze poradniki i popytałem na innych forach, ale jedyne czego się dowidziałem to to, że:

  • kompletnie nie rozumiem o co chodzi z mocą i specyfikacją broni - każdy mówi coś innego, a mam wrażenie że parametry ważne dla zabawy ASG niekoniecznie idą w parze ze strzelaniem tarczowym
  • jest bałagan w oznaczeniach i łatwo się pomylić (ktoś polecał mi Glocka 17 od WE, okazało się że jest 15 wersji i co chwila wybierałem tą 'tanią')
  • powinienem kupić wiatrówkę.

Z racji przeznaczenia moim pierwszym odruchem było wyszukanie wiatrówki - jestem prawie szczęśliwym posiadaczem jednej - ale w związku ze strzelaniem wiatrówkowym szybko wyszła konieczność wywalania kasy na naboje CO2 i ciężki śrut. Niby się człowiek z tym liczył, ale amunicja schodzi jak woda, a nie jest tania. Stąd chciałem dokupić replikę ASG w celu ćwiczenia suchego strzelania i szybkości - coś jak tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=bZYsDPve2oE

 https://www.youtube.com/watch?v=x4fi6PdMqbA&t=5s

 

Na czym mi zależy:

  • niskie koszty eksploatacji 
  • wysoka celność
  • możliwość trenowania jak z rozładowaną bronią palną (w sensie że bezpieczniki itp. itd. są realistyczne)
  • wytrzymałość (żeby się nie rozpadło po dwóch miesiącach intensywnego używania)
  • CO2 - naboje będą mi pasowały do wiatrówki (no chyba że jestem głupi i te do airsoftu się różnią czymś)

Mile widziane:

  • metalowa konstrukcja
  • blow back
  • możliwość korzystania w zimie (jestem świadomy, że tylko elektryk)

Dziękuję wszystkim za pomoc! Prosiłbym o linki do konkretnych replik, ponieważ dwa razy prawie zamówiłem zły pistolet, bo pomyliłem kody producenta. :< Stąd wolę zapytać jeszcze raz, bo to jednak kupa kasy.

 

Edited by sinjids2
Link to post
Share on other sites

Wszystkie ( no prawie wszystkie) twoje wymagania sugerują wiatrówkę. Choć i z realistycznie działającymi manipulatorami wiatrówkę też się da pewnie kupić ( bardziej siedzę w długich pca niż w krótkich pcp).
Sądzę też że wiatrówka dłużej wytrzyma bo intensywnie eksploatowane gazowe repliki asg (zwłaszcza na co2) mają tendencję do awarii ( w dwa lata intensywnej zabawy w AIPSC zastrzelałem dwa klocki weiteha , jednego meistera i dwie Hicapy ( nie pamiętam czyjej roboty). i chyba ze trzy składaki z tanich matek (głównie army)

Więc albo wykładasz kasiorkę na solidne repliki przygotowywane do treningów dynamicznych albo często zmieniasz tanie repliki.

Co do strzelania zimą możesz spróbować napędu HP który jest mniej wrażliwy na chłody.

A i w dziale "Pole Walki" jest obszerny temat o AIPSC i tego typy zabawie.  

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Można by poszukać jakiej konkretnie repliki używał ten Japończyk, nie zdziwiłbym się jakby był to Glock od TM. 

(EDIT: Na jednym filmiku jest info: "Gun: KJ works Glock19" na drugim "Gun: Tokyo Marui MWS and Glock19", więc używa raczej KWJ, chyba na drugim nie dopisał producenta.

Pierwsze co mi wpadło do głowy to nowe Glocki od Umarexa, tyle że "trochę" kosztują:

https://www.militaria.pl/umarex/pistolet_gbb_glock_17_deluxe_2_6414_p95526.xml

https://wmasg.com/pl/news/view/8398

Specyfikacjami się nie przejmuj. Na gry gdzie strzela się do ludzi zabiera się się pistolety poniżej 350 fps, takie są zazwyczaj zasady.

Niektóre repliki na CO2 nawet działają w zimę, mój Colt 1911 od KWC działa i przy -5, ale wtedy kapsułka starczy na ~20 kulek, a jak ktoś chce wywalić szybko cały magazynek to i na to może nie wystarczyć.

Kapsułki CO2 standardowe 12g są takie same do ASG i Wiatrówek, ale są też oczywiście kapsułki 8g, 88g czy 12g w wymyślnych kształtach do konkretnych replik, ale to rzadziej spotykane.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...