Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms Core C-01


Recommended Posts

Cześć

Chcę zasięgnąć rady specjalistów w sprawie tuningu w.w repliki. Jedyne co udało mi się znaleźć, to że szkoda w nią pakować większa kasę, a chciałbym jednak zwiększyć trochę zasięg i prędkość lotu kulki. 

Aktualnie kulki (Specna Arms Core 0,28)lecą na około 35m z prędkością ok 370FPS. Kulki dosyć dziwnie czasem lecą na boki. Zależałoby mi na tym, żeby uzyskać te 420 - 450FPS (lokalny limit) na kulkach 0,25 z tak 60m zasięgu. Budżet raczej nieograniczony, ale nowej repki nie chcę kupować, bo wolę poeksperymentować na tej. Jedyne co wymieniłem to lufę na 363mm 6.03 madbull black python v.2 ze starej repki.  @edit jakby się jeszcze dało coś zrobić z latającą kolbą i magazynkiem to też jestem otwarty na propozycje :D

Jeżeli ingerencja w gearboxa jest nieunikniona to nie ma problemu. v3 przeżyłem, to v2 też dam radę. :P

Z góry dziękuję 

Edited by MazeR9909
Link to post
Share on other sites

Zmień kulki. 

450fps na 0,25g to 2,3J i ponad 500fps na 0,2g. Typowy limit dla szturmu to 1,8-1,9J czyli ~450fps@0,2g i ~400fps na 0,25g.

Kup kulki 0,32g BLS. 

Popraw wnętrze gearboxa wedle możliwości Twojego budżetu. Zaczalbym od wymiany okablowania i wrzucenia mosfetu. Do tego wymiana obu głowic i dyszy. Dopiero później można wymienić sprezyne na np. Modify S110+, która dac powinna oczekiwane przez Ciebie fps'y.

Do tego standardowo wymiana gumki i dystansera na Maple Leaf. 

Do tego typowe zabiegi serwisowe jak czyszczenie, podkładkowanie zebatek, dobór oringow, smarowanie, korekta AOE itd. Poczytaj to forum, jest tutaj mnóstwo informacji i tak naprawdę znajdziesz tutaj wszystko czego potrzebujesz aby poprawnie przeprowadzić tuning swojej repliki. 

 

Link to post
Share on other sites

Okej, a jakieś konkretne przykłady? Jakie głowice, dysza, okablowanie? Ostatnio kupiłem jakieś śmieciowe kable do G36 od KWA i poszły z dymem kilka minut później.

Flat hopa robić? Jakaś inna lufa, cylinder? 

Nie chcę znowu się wpieprzyć w bagno ze źle dobranymi częściami, więc byłbym bardzo wdzięczny za protipy

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej napisałem. Poczytaj to forum, jest tutaj mnóstwo informacji i tak naprawdę znajdziesz tutaj wszystko czego potrzebujesz aby poprawnie przeprowadzić tuning swojej repliki. 

Nie chce mi się w każdym temacie pisać tego samego. Repliki m4 czy gearboxy v2 wiele się między sobą nie różnią i często do każdej repliki polecane są pi razy oko te same części. Wysil się, poszukaj, poczytaj i dobierz sam.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...