Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416A5 Arcturus (AEG)


Recommended Posts

Nie ma na forum jeszcze wątku o tej replice, więc jako pierwszy zakładam.

 

Posiadam wersję RAL8000/tan, w każdym bądź razie na pewno nie czarną. To co od razu zaznaczę, co może sceptyków przekonać, to front/chwyt przedni nie jest złoty. Ani nawet się nie świeci. Jest piaskowy/RAL8000/czy inny tam dark earth, ale na pewno nie złoty i świecący się. Piszę to, ponieważ nie miałem w rękach A5 od VFC. Jedyny złoty element, to prowadnica kolby, ale to mi akurat nie przeszkadza. Natomiast spasowanie... Jeżeli uważacie, że VFC, G&G, G&P itd to pierwsza liga, to Arcturus ustanawia Ekstraklasę i dłuuugo nic. Czegoś takiego jeszcze nie uświadczyłem. ZERO jakichkolwiek niedoróbek. Mam porównanie z Mk18 Mod 1VFC AEG, gdzie między frontem a upper reciverem był schodek ponad 1 mm, w dwóch różnych egzemplarzach. W VFC kolba latała na prowadnicy jak świński ryj korycie, a selektor/przełącznik rodzajów ognia zmieniał pozycję od samego patrzenia...

 

Minus Arcturusa: front przedni i prowadnica kolby jest podatna na zarysowania. Mk18 od VFC też było, a piniądz inny...

 

Co do gearboxa.Nie otwierałem. Wymieniłem silnik na HT. Ale za to wyniki z chronowania z Taiwangun: pierwszy wynik: 400 FPS; pozostałe 9 wyniki 406-408 FPS. "Chińskie" chrono pokazuje średnią 415 FPS.

 

Z minusów:

- font jak wyżej,

- selektor czy bardziej po wojskowemu przełącznik rodzajów ognia pracuje trochę za luźno,

- komora hop up trochę nie lubi się z innymi gumkami HU, trzeba trochę z nią pokombinować.

 

Ogólnie, jeżeli nie mas parcia na literki H&K na body i jakiś tam numerek seryjny, to jest super replika.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 7 months later...

Ubogo w informacje o tej gwierze na forum więc podzielę się swoimi wrażeniami z innego posta.

Pierwsza część to moja opinia o replice i garść informacji.
Druga część to pytania do doświadczonych.

Opinia

Rozważałem zakup repliki tak do 2k. Myślałem nad GG i innymi markowymi giwerami ale finalnie stwierdziłem, że chyba nie ma sensu.
Zależało mi na uniwersalnej replice do zielonej i do cqb.

Finalnie zdecydowałem się na HK416 od Arcturusa (GR16 MOD5 AT-HT01-BK), mimo, że konkurencja często oferuje mosfet w stocku. 
W Arcturusie go nie ma i z tego co czytałem to nie da się zainstalować układów optycznych np. od GATE.

Przy zakupie od razu wymienili mi gumkę na flat hopa, styki na t-connect. Dobrałem lipo 11V.

ROF jest dobry, strzelanie na singlu działa jak należy.
Owszem pewnie z mosfetem byłoby lepiej ale czy jest to warte rezygnacji z szybkiej wymiany sprężyny albo jakości wykonania? 
Według mnie nie.

Wykonanie repliki jest na bardzo wysokim poziomie, nic nie trzeszczy, nie ma luzów, replika jest piękna. Tylko stal, aluminium i kompozytowe elementy jak w ostrej.
Po wyjęciu z pudełka byłem pod bardzo dużym wrażeniem.
Koledzy na strzelance, również.

Przetestowałem na jednej strzelance i wrażenia również są bardzo pozytywne.
Padło kilka headów na dystansach ok 40m (gdy ktoś się chował lub wyglądał zza zasłony).
Zasięg maksymalny to 60m na kulkach 0,28g BLS. (mierzony, nie na oko)
Będę testował na cięższych kulkach, wydaje mi się, że można jeszcze zyskać na zasięgu.

Jak za jakiś czas zrobię kolejne testy na cięższych kulkach, dam znać jakie są efekty. 
W przyszłości pewnie dołożę preckę i wstawię mocniejszą sprężynę, M120 lub M130. Arcuturs w stocku ma 390-400 FPS.

Poza tym nie zamierzam tam grzebać bo replika po wyciągnięciu z pudełka strzela bardzo dobrze, być może precka i kilka dodatkowych FPSów dodadzą jeszcze zasięgu.

Wcześniej przez 6 lat biegałem ze Specną i też sobie chwaliłem chociaż jakość wykonania jest nieporównywalnie niższa, o osiągach w stocku się nie wypowiem bo od razu wymieniłem lufę na precyzyjną. 


Podsumowując, polecam mocno. :)

Linki do rzeczy które zakupiłem.
https://wmasg.com/pl/forum/topic/170124-jaką-replikę-kupić?tab=comments
https://www.taiwangun.com/pl/lipo-11-1v/akumulator-li-po-1500mah-11-1v-20-40c-8fields-2
https://www.taiwangun.com/pl/gumka-hopup/gumka-hop-up-55-60-flat-hop-modify

Linki do recenzji która mnie skłoniła do kupna. 
https://youtu.be/N3IBuBdZk8Y 
https://youtu.be/XuqVsfPfZHE  (od 5:40 o Arcturusie)

Pytania

1. Jakie kulki polecacie do flat hopa?
2. Czy zmiana lufy na precyzyjną poprawiła znacząco osiągi?
3. Jaką sprężynę wstawić zamiast stockowej? 390 FPS do lasu to według mnie za mało jak na szturmiaka. Myślę nad M130 od Guardera.
4. Co zmienialiście i jakie macie aktualnie osiągi?


 

 

 
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...