Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G - ARP 556 vs GC16 SR CQB + kilka pytań.


Recommended Posts

Witam. Szukałem pomocy na fb ale nie otrzymałem jej dostatecznie dużo, dlatego zwracam się tu do Was z prośbą o pomoc. Nie mogłem napisać w innym temacie, dlatego post jest tutaj. 

 Potrzebuję informacji stricte o tych dwóch replikach,  jak odczucia, mankamenty które mogą mnie spotkać i informacje ogólne. 

1. G&G ARP556
2. G&G GC16 SR CQB

Podobno obie repliki mają ze sobą wiele wspólnego i wybór to tylko kwestia moich preferencji, ale może trafi się osoba która napisze mi coś, co przeważy szalę na którąś stronę.

Podobno ARP ma mało miejsca na baterię i dość szybko się grzeje, coś tak gdzieś słyszałem. O drugiej replice nie mam za wielu informacji, tylko te z poprzedniego posta. 
 

1. Czy repliki w stocku wytrzymają przez dłuższy czas batkę 11.1? Nie wypluje bebechów po dwóch miesiącach gier co niedziele? 

2. Jaką baterię, firmę baterii które są dobrej jakości, gdyż nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę. Jakieś rozwiniecie na temat baterii tez byłoby mile widziane. 

3. Analogicznie jak bateria to i ładowarka. Widziałem na grupie, że polecane są Imax b6, redox alpha v2 albo gfc smart charger. Która z nich na początek będzie najlepsza, chodzi o trudność obsługi w głównej mierze. 

4. Jakaś firma bądź po prosu rękawiczki w miarę fajne? Ewentualnie jakiś szpej ograniczający możliwe uszkodzenia ciała podczas gierek CQB, co mogłoby być użyteczne? 

I na przyszłość moglibyście podrzucić mi jakieś firmy/pojedyncze egzemplarze szpeju, które są warte uwagi. Zaznacz, ze nie mam żadnego doswiadczenia, więc każda rada jest mile widziana. Co kupić z przeznaczeniem do CQB, w co najprędzej zainwestować zaraz po replice. Magi mam, to tez dość kluczowa informacja. 

Wszystkim, którzy się zainteresują i wytrwają do końca postu serdecznie dziękuję za pomoc  i życzę miłej niedzieli!

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, hardbass napisał:

1. G&G ARP556
2. G&G GC16 SR CQB

Podobno obie repliki mają ze sobą wiele wspólnego i wybór to tylko kwestia moich preferencji, ale może trafi się osoba która napisze mi coś, co przeważy szalę na którąś stronę.

ARP556 vs. GC16

- Inna komora hopup. W ARP556 siedzi czarna, plastikowa, rotacyjna z niebieską gumką. W GC16 szara, standardowa z zielonymi pokrętłami i zieloną gumką hopup. Lepsza rotacyjna. 

- Inne łożyska w szkielecie. W ARP556 mosiężne 8mm ślizgi. W GC16 stalowe, kulkowe 8mm. Lepsze kulkowe, ale i tak bym je wymienił. 

- Inne cylindry. W ARP556 niebieski, aluminiowy typ2. W GC16 mosiężny typ2. 

3 godziny temu, hardbass napisał:

1. Czy repliki w stocku wytrzymają przez dłuższy czas batkę 11.1? Nie wypluje bebechów po dwóch miesiącach gier co niedziele? 

Nie próbowałbym. Tlok ma plastikowe zęby. Z tego co pamiętam tylko ostatni ząb jest stalowy. Zębatki także do najwytrzymalszych nie należą, zwłaszcza pierwsza, silnikowa (nie zębatka silnika). Ponad to głowica tłoka lubi pękać. Według mojej opinii replika nie nadaje się pod lipo 11. Oczywiście działać bedzie, ale jak długo to loteria. Silnik to dobry, mocny neodym z bodajże 22tpa. Na lipo 11 zakręci dość mocno i szybko zebatkami i może pojawić się problem premature engagement.

3 godziny temu, hardbass napisał:

2. Jaką baterię, firmę baterii które są dobrej jakości, gdyż nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę. Jakieś rozwiniecie na temat baterii tez byłoby mile widziane. 

Wątek poruszany wiele razy na grupach fb i tym forum. Typowo modelarskie. Nie kupuj 8Fields, GFC czy ElectroRiver. Polecam Zippy, DualSky, GensACE lub Turnigy. 

3 godziny temu, hardbass napisał:

3. Analogicznie jak bateria to i ładowarka. Widziałem na grupie, że polecane są Imax b6, redox alpha v2 albo gfc smart charger. Która z nich na początek będzie najlepsza, chodzi o trudność obsługi w głównej mierze. 

GFC odpuść. Imax b6 lub Redox Alpha będą jak najbardziej ok. 

 

3 godziny temu, hardbass napisał:

4. Jakaś firma bądź po prosu rękawiczki w miarę fajne? Ewentualnie jakiś szpej ograniczający możliwe uszkodzenia ciała podczas gierek CQB, co mogłoby być użyteczne? 

I na przyszłość moglibyście podrzucić mi jakieś firmy/pojedyncze egzemplarze szpeju, które są warte uwagi. Zaznacz, ze nie mam żadnego doswiadczenia, więc każda rada jest mile widziana. Co kupić z przeznaczeniem do CQB,

Lepiej załóż osobny temat w odpowiednim dziale. 

 

3 godziny temu, hardbass napisał:

w co najprędzej zainwestować zaraz po replice. Magi mam, to tez dość kluczowa informacja. 

Dobrej jakości magazynki są istotne jednak przy zbyt mocnych może powstać "midcap syndrome" czyli unoszenie dyszy repliki do góry przez co replika zacznie pluć kulkami. 

Poza akumulatorem must have to dobre kulki. Polecam BLS bądź G&G. 

No i standardowo priorytet - ochrona oczu. Bez ochrony oczu nie wpuszczą Cię na żadną strzelanke. 

Koniec końców - brałbym ARP556. Lepsza komora i to o wiele. W przypadku GC16 w jej komorze lubią wyłamać się ośki pokręteł. Sama komora wykonana jest z dość kiepskiego materiału.

Kilka słów o tym co warto wymienić - cały układ pneumatyczny z naciskiem na tłok i głowicę tłoka. Warto także wrzucić lufę precyzyjną, gumkę oraz zrobić flathopa. Reszta powinna dać radę. Oczywiście wszystko trzeba poprawnie poskładać tj. spodkładkować zębatki, zrobić korektę AOE, nasmarować itd. 

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, hadesiak1 napisał:

ARP556 vs. GC16

- Inna komora hopup. W ARP556 siedzi czarna, plastikowa, rotacyjna z niebieską gumką. W GC16 szara, standardowa z zielonymi pokrętłami i zieloną gumką hopup. Lepsza rotacyjna. 

- Inne łożyska w szkielecie. W ARP556 mosiężne 8mm ślizgi. W GC16 stalowe, kulkowe 8mm. Lepsze kulkowe, ale i tak bym je wymienił. 

- Inne cylindry. W ARP556 niebieski, aluminiowy typ2. W GC16 mosiężny typ2. 

Nie próbowałbym. Tlok ma plastikowe zęby. Z tego co pamiętam tylko ostatni ząb jest stalowy. Zębatki także do najwytrzymalszych nie należą, zwłaszcza pierwsza, silnikowa (nie zębatka silnika). Ponad to głowica tłoka lubi pękać. Według mojej opinii replika nie nadaje się pod lipo 11. Oczywiście działać bedzie, ale jak długo to loteria. Silnik to dobry, mocny neodym z bodajże 22tpa. Na lipo 11 zakręci dość mocno i szybko zebatkami i może pojawić się problem premature engagement.

Wątek poruszany wiele razy na grupach fb i tym forum. Typowo modelarskie. Nie kupuj 8Fields, GFC czy ElectroRiver. Polecam Zippy, DualSky, GensACE lub Turnigy. 

GFC odpuść. Imax b6 lub Redox Alpha będą jak najbardziej ok. 

 

Lepiej załóż osobny temat w odpowiednim dziale. 

 

Dobrej jakości magazynki są istotne jednak przy zbyt mocnych może powstać "midcap syndrome" czyli unoszenie dyszy repliki do góry przez co replika zacznie pluć kulkami. 

Poza akumulatorem must have to dobre kulki. Polecam BLS bądź G&G. 

No i standardowo priorytet - ochrona oczu. Bez ochrony oczu nie wpuszczą Cię na żadną strzelanke. 

Koniec końców - brałbym ARP556. Lepsza komora i to o wiele. W przypadku GC16 w jej komorze lubią wyłamać się ośki pokręteł. Sama komora wykonana jest z dość kiepskiego materiału.

Kilka słów o tym co warto wymienić - cały układ pneumatyczny z naciskiem na tłok i głowicę tłoka. Warto także wrzucić lufę precyzyjną, gumkę oraz zrobić flathopa. Reszta powinna dać radę. Oczywiście wszystko trzeba poprawnie poskładać tj. spodkładkować zębatki, zrobić korektę AOE, nasmarować itd. 

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź! 
 

Jesli chodzi o ochronę oczu mam nówki uvexy, stalkera także. Myślę, ze okulary dadzą radę więc ochronę twarzy mam załatwioną. 
 

Najbardziej właśnie chodzi mi o temat replik, skłaniałem się ku ARP, aczkolwiek jako laik potrzebuje więcej informacji od bardziej doświadczonych w tym temacie. 
Przede wszystkim chciałbym polatać z tą repliką w stocku póki nie zacznie brakować osiągów, wtedy dopiero zacznę się brać za wymianę bebechów. 
Dzięki za wskazówkę dotyczącą kulek, a magi które posiadam są od guardera, więc raczej z nimi nie powinno być problemów? Jeśli się mylę to mnie uświadom :D Midy od guardera na 140 kulek, jeśli to ma znaczenie (a myśle, że nie ma jednego modelu/typu magów od nich?).

 

Co do rękawiczek - pisałem post na telefonie, a średnio chce mi działać forum poprawnie, nie wiem czego to wina, więc po prostu skopiowałem z fb i zapisałem, także założę temat w odpowiednim dziale

 

Czekam na dalsze odpowiedzi osób posiadających replikę bądź mających jakiekolwiek przydatne dla mnie i formacje na ich temat. Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, hardbass napisał:

Przede wszystkim chciałbym polatać z tą repliką w stocku póki nie zacznie brakować osiągów, wtedy dopiero zacznę się brać za wymianę bebechów.

Jedni biegają latami i nic nie pada, innym pada po pierwszej strzelance. Ciężko to przewidzieć. 

Wziąłbym jednak poprawkę na to co mówią posiadacze replik, większość z nich nawet nie wie co siedzi w środku i jak strzelać powinna dobra replika. Oczywiście są i tacy bardziej obeznani w temacie, ale takiego poznać gołym okiem. 

 

5 godzin temu, hardbass napisał:

a magi które posiadam są od guardera, więc raczej z nimi nie powinno być problemów? Jeśli się mylę to mnie uświadom :D Midy od guardera na 140 kulek, jeśli to ma znaczenie (a myśle, że nie ma jednego modelu/typu magów od nich?).

Guardery to dobre magi z mocną sprężyna. Przy w pełni naładowanym magazynku na 99,9% będzie problem z dławieniem się kulek. Aczkolwiek wystarczy wystrzelić powiedzmy pierwsze 20-40 kulek i problem ustąpi. Lepiej też nie ładować do pełna, nie będzie problemu, a i sprężyna w magazynku się nie ubije.

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...