Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (ELMS Gen.2) - E&L


Recommended Posts

W skrócie , Najlepsza baza pod tuning z rodziny AK 

Głowice cylindra są do bani warto wymienić

tłok + głowica tłoka to elementy które padną jako pierwsze przy tuningu mocowym w stoku mogą chodzić długo . 

Zębatki są  niemal niezniszczalne nie warto ruszać . Mogą być problemy z komorą bądź ze szkieletem trafiają się krzywe banany moc wtedy oscyluje między 360-380 i nie chce iść wyżej mimo mocniejszego springa trzeba kombinować .  , komora prowina pomaga chodź jest kłopotliwa . 

Dobrze przygotowany EL pod "500fps" i "semi" można zasilać baterią 14.8  zwykłe szturmiaki pod 450fps zalecał bym 11.1 

Optyczny Perun v3 bardzo pomaga ze spustem , okablowanie  w Elach i kostki lubią sprawiać kłopoty.

SIlnik to wolny gniot  elm170 pociągnie każdą sprężynę ale wolno zalecam wymiane po roku bo zapewne jego życie wtedy się skończy . 

 

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Driver2503 napisał:

w stoku mogą chodzić długo

Tłok poleciał mi w stocku po 2 czy 3 strzelankach, czyli po ~3k kulek. Słyszałem też o kilku innych takich przypadkach.

8 godzin temu, Driver2503 napisał:

okablowanie  w Elach i kostki lubią sprawiać kłopoty.

Potwierdzam, można wstawić mosfet z AB, bo semi potrafi się przyciąć. Jak ktoś używa repliki do lasu i wali ciągle na auto to pewnie nawet nie zauważy ;)
Jak planuje się większe inwestycje w replikę to polecam Peruna lub Tytana.

8 godzin temu, Driver2503 napisał:

SIlnik to wolny gniot

Wolny silnik oszczędza kulki ;) Jak dla mnie to osobiste preferencje, niektórzy lubią ROF na poziomie 10-15 k/s inni 20-30 k/s.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, SADZIO95 napisał:

jakiej firmy tłok + głowica tłok do ELKI polecacie, najlepiej już z dobrej półki, niestety zamówiłem bateria 7,4 i czym się różni Tytan od Peruna?

czy chodzi o coś takiego ? https://azteko.pl/perun-mosfet-mikro-p-23129.html czy  https://www.specshop.pl/product-pol-18752-Perun-MOSFET-V3-Optical.html

 

 

Edited by SADZIO95
Link to post
Share on other sites

Chodziło o Perun v3 ten za 350zł 

36 minut temu, SADZIO95 napisał:

jakiej firmy tłok + głowica tłok do ELKI polecacie, najlepiej już z dobrej półki, niestety zamówiłem bateria 7,4

Pod 450fps Wytrzyma spokojnie Niebieski Tłok Shs( Bez wycięć w korpusie! ) z czerwoną głowicą tłoka shs / Do wyrwania za 50zł na promocjach   , Z lepszych Fioletowy tłok shs z wklejoną listwą jest wstanie wytrzymać obciążenie "repliki wsparcia 500fps+full auto "  Porządny jest również tłok  Retro armsa. 

 

2 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Wolny silnik oszczędza kulki ;) Jak dla mnie to osobiste preferencje, niektórzy lubią ROF na poziomie 10-15 k/s inni 20-30 k/s

Tłok poleciał mi w stocku po 2 czy 3 strzelankach, czyli po ~3k kulek. Słyszałem też o kilku innych takich przypadkach

Silnik ela którego wytrzymałość pozostawia sporo do życzenia. Różnica w rofie miedzy elmem a tornado to 2-3k/s,Spotkałem się z Elmami padającymi zanim dobiły 30k przebiegu  . Przyznam że zastanawiam się czasem  po co ludzie marnuja kulki strzelając na pałe  z repliki o dużym rofie  gdzie przeciwnik jest ze 100m dalej ;-) 

Co do tłoka ' Może wytrzymać znam egzemplarze które na stoku wycisneły dobre kilka dziesiątek tysięcy przebiegu a znam takie które do 5k się rozsypały Loteria ;-)

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...