Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmiana części w GB i zachowanie tych samych FPS


Recommended Posts

Witam serdecznie Społeczność,

Chciałbym dopytać się o kilka spraw dot. wymiany części, a raczej tego jak ich wymiana wpływa na działanie i moc repliki.

Obecnie w mojej M4 mam takie wyniki na różnych wagach kulek:  

image.png.94e757067526feec360d3a27356f4634.png

Generalnie korzystam z kulek 0.3g. To co jest istotne, to że mam w niej lufę 407/6,01mm, sprężyna SP120 oraz cylinder typu 3 od modify, dokładnie taki: http://asgrevolution.com.pl/sklep/czesci-gearboxa/528-cylinder-ultimate-lonex-typ-3-xm117-m4a1-363mm-450mm.html

Kwestia jest taka, że wartość J spada praktycznie już od 0.2g, czyli jeśli dobrze się zorientowałem, oznacza to, że jest źle dobrany cylinder do lufy. Rozważam wymianę cylindra na typ 2 i tutaj pojawiają mi się pytania..Może jest to nadinterpretacja, dlatego proszę o wyjaśnienie, bo w ASG jestem od niedawna i interesują mnie też kwestie techniczne

1. Czy wymiana cylindra na większy niesie za sobą wzrost FPS?
Wydaje mi się, że tak (na częściach opisanych wyżej), o ile sprężyna jest odpowiednio mocna, to może skompresować więcej powietrza niż przy typie 3, nim kulka opuści lufę. To jest tylko moje luźne założenie.

2. Jeśli tak właśnie jest, to chciałbym obniżyć FPS repliki, albo raczej zrobić coś, żeby zachować ~455fps, ale żeby J na cięższych kulkach się podniosły. Zakładam w takim przypadku np. podniesie się zasięg/celności repliki. Tylko czy teraz zejście z SP120 -> SP110 i założenie pojemniejszego cylindra nie spowoduje problemów? Mam na myśli to, że problem może objawić się w drugą stronę i słabsza sprężyna nie będzie w stanie skompresować całego powietrza nim kulka opuści lufę i dmuchnie kulkę jeszcze gdy ta będzie za lufą, co oznacza utratę celności..

Piszę o tym, bo jakoś nie mogłem znaleźć satysfakcjonujących informacji na temat sprężyn i tego co niesie za sobą jej zmiana. Wszędzie tylko informacja na temat mocy jakiej można oczekiwać, a to chyba trochę mało. Za duży cylinder + za krótka lufa zrobi nam rozrzut, ale moim zdaniem przy dobrze dobranym cylindrze, lufie i sprężynie, jak zmienimy sprężynę na słabszą, to też powstanie rozrzut tak jak opisałem to w 2). Dlatego poproszę o jakieś wyjaśnienie, bo przez to takie coś jak mechanizmy szybkiej wymiany sprężyny wydają mi się niejasne. Bo co z tego że zmieniam sprężynę na słabszą i mogę wejść na CQB jak w zamian dostaję taki rozrzut, że w zamkniętej hali nosi kulki jak chce.

Pozdrawiam :) 

Edited by Criner
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to już  w podstawowej informacji z google śmiem twierdzić że do tej długości lufy powinieneś mieć cylinder typu 1.

https://www.majorairsoft.co.uk/blog/aeg-cylinder-faq/

Ogólnie to jest "złożony proces" bo bardzo ważne jest na jakiej sprężynie do jakiej ilości J i z jakich kulek planujesz strzelać. Zwykły śmiertelnik nie serwisowy ma ten problem że niema części na podstawie których może dobrać najbardziej optymalne połączenie części.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, _Czarny_ napisał:

Zwykły śmiertelnik nie serwisowy ma ten problem że niema części na podstawie których może dobrać najbardziej optymalne połączenie części.

Tak, to prawda :) Aczkolwiek na razie jest to po prostu moja ciekawość, bo karabin ogólnie pracuje dobrze, tylko w przyszłości może przy którymś serwisie warto będzie lepiej zgrać ze sobą cylinder i lufę.

12 godzin temu, _Czarny_ napisał:

bardzo ważne jest na jakiej sprężynie do jakiej ilości J i z jakich kulek planujesz strzelać

Okej, a co jest pierwszym kryterium? Bo zakładam, że sprężyna jest na końcu, tzn. dobiera się jak najsłabszą do oczekiwanych FPS, bo przecież dochodzi jeszcze kwestia szczelności, zgrania pozostałych części, ich jakości itd. 

A co do samej sprężyny, to faktycznie może być tak, że za słaba sprężyna ze zbyt pojemnym cylindrem może powodować jakieś problemy z celnością?

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Criner napisał:

Tak, to prawda :) Aczkolwiek na razie jest to po prostu moja ciekawość, bo karabin ogólnie pracuje dobrze, tylko w przyszłości może przy którymś serwisie warto będzie lepiej zgrać ze sobą cylinder i lufę.

Cylinder, lufę, sprężynę i kulki, trzeba wszystko naraz :) Wiadomo to AEG będzie w miarę uniwersalnie.

 

5 godzin temu, Criner napisał:

Okej, a co jest pierwszym kryterium? Bo zakładam, że sprężyna jest na końcu, tzn. dobiera się jak najsłabszą do oczekiwanych FPS, bo przecież dochodzi jeszcze kwestia szczelności, zgrania pozostałych części, ich jakości itd. 

A co do samej sprężyny, to faktycznie może być tak, że za słaba sprężyna ze zbyt pojemnym cylindrem może powodować jakieś problemy z celnością?

Jak pisałem wyżej, to się zgrywa wszystko naraz. Można dajmy na to wmontować mocniejszą sprężynę po prostu, przez co osiągniesz wyższe ciśnienie w układzie, ale np może to spowodować właśnie że za szybko kulkę wypchniesz z lufy i reszta powietrza za nią wytrąci ją z stabilnego lotu.

Pisałem wyżej, najlepiej to się określa jako "to jest skomplikowane". Trzeba testów, itp itd. Dlatego podchodząc do upków repliki trzeba mieć plan. Jaki rodzaj repliki, szturmiak, DMR, LMG, snajpa. Jaki styl gry, CQB, LAS czy mieszany, czy lubisz siać kompozytem czy raczej ogień precyzyjny na długich dystansach. Jakie pole, jakie ma limity zasady. To wszystko jest wyznacznikiem tego jaką replikę człowiek powinien sobie złożyć.

Ja np lubię gę z DMR, walka z doskoku z drugiej linii lub w pierwszej tam gdzie mnie potrzeba likwidując kluczowe punkty oporu wroga, sprawia mi to zwyczajnie radochę. Więc replika musiała być mocna, mam 2.7 J i kulki 0.48, naprawdę celnie toto mi strzela. Niestety znowu mi się zachciało ładnie wyglądającej repliki przez co upgrajd to była masakra, bo szkielety GG są dostępne ale jakoś tak boję się ze się rozleci więc na cylindrze mam sorbopada grubego tak bardzo że bez cylindra boreup (przy zachowaniu  standardowej głowicy cylindra, to bardzo nietypowe rozwiązanie i nie wszędzie da się je zastosować) nie było opcji, replika miała za małą dawkę powietrza do ciężkich kulek dla lufy 455 mm 6.01 ;) Wmontowanie lepszych zębatek do tej repliki to też ybła fajna zabawa... cały dzień dydoliłem ośki pilnikiem bo GG w swojej zajebistości wpadło an pomysł aby ich szkielet był w środku wąski jak zad węża i nie chciały się obracać ;)

Trzeba było na YOLO z przekonaniem że  będzie działać :P I akurat się udało, ale nie polecam, bo jak nie zabangla to zostajesz z częściami w ręku i co najwyżej możesz komuś odsprzedać, a sam cylinder to był wydatek około 60 ojro bez wysyłki ;)

Więc jak sam widzisz, "to skomplikowane" pasuje jak ulał do ASG, bo to zawsze jest rzeźba i tyle, no chyba ze kogoś interesuje tylko stock, i aby strzelało, to problemu niema ;)

 

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Rozumiem co masz na myśli. Faktycznie, czynników jest dużo i bez zestawu części do testów będzie ciężko. Hmmm...W sumie to było bardzo wyczerpujące. Dzięki, nie mam więcej pytań. Jakoś tak mi się to ułożyło w głowie :p 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...