Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.098B fpsy 430 lub 470


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Posiadam od niedawna CM.098B. Po otwarciu fpsy były stałe w małym zakresie 460-463. Zacząłem standardowo od sprawdzenia podkładek( aktualnie zostawiłem 0.05mm luzu aby wyeliminować zbyt mocny nacisk na zębatki po skręceniu GB) i wymiany dyszy na uszczelnioną od RetroArms. Po złożeniu repliki zaczął się cyrk, w którym losowo strzały posiadały fpsy w granicach 430 lub 470. Zmiana fps jest totalnie losowa. Niekiedy oddam 10 strzałów z prędkością 470, a niekiedy 5-10 z prędkością 430. Słychać wyraźną różnicę przy strzale z oboma prędkościami. Również sprężanie pneumatyki ręcznie pod różnymi małymi kątami tylko upewnił że system jest szczelny.

Macie państwo może pomysł na przyczynę tego problemu?

Z rzeczy, które nie powinny mieć wpływu, to zmieniłem cylinder ze stockowego na pełny od deepfire mając w planach zmianę lufy na dłuższą i schowanie jej w dodatkowym tłumiku( problem występował już na stockowym cylindrze). Pozbyłem się również full-auto wycinając kawałek płytki selektora oraz rozciągając sprężynkę między płytką a listwą przerywacza aby ta nie wypadła.

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia:)

Link to post
Share on other sites

CM niema na starcie doszczelnionej dyszy z Oringami ? 

Załóż z powrotem starą dyszę i sprawdź. Dysza może być niekompatybilna z komorą hopsiupa / gumką. 

Sprawdź przed złożeniem czy masz kompresję w układzie (szczelność). Może coś cylinder nie jest szczelny do końca z głowicami.

 

Prędkość podawaj zawsze z wagą kulek na jakich mierzysz albo od razu w J na docelowych ;)

 

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za późną odpowiedź ale weekend i poniedziałek w pracy ;)

prędkość przy kulkach 0.20g. stara dysza nie jest doszczelniona i niestety nie zmieniła nic oprócz kilku fps'ów mniej przy obydwu zakresach strzałów.

Wyciągnąłem również hopka retroarms z mojej m-ki i wstawiłem do sr-ki aby możliwie pasowała do dyszy retroarms, o której pisałem ale niestety nadal to samo. Dysza RA ma identyczną długość co stockowa. Co więcej, zamówiłem tą samą dyszę tylko o 0.2 mm krótszą(stockowa ma 24.2 mm, a dłuższa 24.5 mm od Point w ogólne nie współgrała) i dalej bez różnicy.

Od początku zauważyłem, że tylna część stockowego cylindra(ta najbliżej zębatek) nie siedzi ciasno w GB - miała tak z 0.7 mm luzu. Cylinder deepfire na dodatkowo te takie żebra, jednak nadal jest około 0.3 - 0.4 mm luzu. Może ten luz sprawia wariacje w fpsach?

Co do kompresji to strzykawka aż miło.

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, ASG to rzeźba więc wszystko jest możliwe, nawet to że cylinder powoduje problemy bo ma luz.

Wróć całkowicie do stockowej konfiguracji. Czyli zdemontuj wszystkie części które zamontowałeś, wsadź oryginalne i wtedy zweryfikuj czy replika nadal tak samo strzela. Jeśli nie, to moim zdaniem oddaj na Serwis bo coś jest bardzo nie halo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...