Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GHK AUG czy VFC HK416


Recommended Posts

Witam,

od paru miesięcy zbieram fundusze na zakup pierwszej repliki GBBR i po długich poszukiwaniach znalazłem dwa modele które wpadły mi w oko. Mianowicie chodzi o AUG od GHK oraz HK416A5 (ewentualnie M27) od VFC. Interesują mnie w szczególności modele w ofercie sklepu switairsoft które zostały poddane wymianie układu hopup i lufy. 
Po dłuższej analizie obu replik zauważyłem że model GHK będzie bardziej niezawodny, wygodniejszy (dobrze mi się pracuje z układem bezkolbowym) a długość lufy korzystnie wpłynie na celność, ponadto GHK, według wszystkich materiałów jakie przejrzałem, lepiej radzą sobie w niskich temperaturach. Modele VFC z kolei mają więcej opcji w kwestii dopasowania pod potrzeby właściciela i ewentualnej zmiany stylu gry (regulowana moc, okresowa dostępność magazynków w kraju no i kompatybilność z częścią akcesoriów do AR-15). Modele VFC są też trochę tańsze,  a bez względu na to który model wybiorę będę podnosił jego moc i montował własną optykę przez co repliki HK wypadną dużo taniej w tuningu. 
 

Moje pytanie więc brzmi:

Czy różnice na korzyść AUGa są na tyle istotne by zainwestować w tą platformę zamiast dużo tańszego HK (lub czy tak naprawdę to VFC zrobiło lepszy karabinek?) 
 

AUG - 500$ 
magazynki - ~180$
szyna - 40-50$
dysza o zwiększonej mocy - 27$
koszta wysyłki szyny i dyszy - ???

HK - 450$
magazynki - 1200 zł
 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...