Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doszły do mnie już części potrzebne do budowy GP25 :) Zabieram się więc do budowy.

 

Mam natomiast takie pytanie:

Czy w ostrym AK47 montowane są też takie granatniki czy tylko w późniejszych wersjach - AKM, AK74?

 

wg mnie, aby zamontować ten granatnik w AK47 konieczne jest usunięcie mocowania zawieszenia z lufy

Link to post
Share on other sites

Rozrysowałem sobie taki granatnik, zwymiarowałem (ze zdjęć z sieci).

Lufę zamówiłem u tokarza, elementy body były cięte laserem. Teraz muszę zrobić mechanizm spustowy i poskładać to wszystko do kupy.

Liczę że całość (bez granatu) zamknie się w 200-250zł i będzie ważyć koło 1Kg

 

Swoją pracę będę dokumentował a potem wszystko opiszę na forum.

Link to post
Share on other sites

Indianin nie obraź się... ale z mojej rozmowy zrobienie czegoś co było by tylko pojemnikiem na baterie a reszta była by tylko imitacją wyszła z kalkulacji finansowych firmy ~800zł za produkcje jednostkową, jestem bardzo ciekawy jak to rozwiązesz, choć powiem szczerze ze za 200zł to myśle ze zbudujesz sam mechanizm spustowy - zauwaz ze godzina pracy spawacza kosztuje ~100-120zł

a mi proste spoiny nakładał przez 20 min TiGiem, fakt jest taki ze granatnik jest konstrukcją cienkościenną wiec drutu grubego uzyc do spawania nei mozesz bo przetopi w ..... :P wiec zostaje 2 lub 3 krotne nakładanie spoiny a tu juz jest troche zabawy.

Zycze powodzenia w projekcie

Link to post
Share on other sites

samo drewno bez baterii+ celownik+i z kilka dupereli od oryginalu tez mi wychodzi ~ 3,9 kg. Drewno daje wage. Ale ten dotyk ... :)

 

Indianin

elementy ciete laserem? Przyznam ze mi mina zrzedla z moimi iglakami. Podpisuje sie pod marys1- jestem bardzo ciekaw efektu koncowego

mechanizm spustowy- rozumiem ze chcesz zrobic wspoldzialajacy z ASG granatami mechanizm ? Jesli ci wyjdzie- chapeaux bas.

good luck

Link to post
Share on other sites

Oto obiecane zdjęcia części do granatnika

 

czyx4.th.jpg ctl6.th.jpg

 

Lufa jak i body wykonane ze stali, zakończenie lufy z aluminium.

 

Elementy body będą jeszcze frezowane tak jak zostały pomalowane. Mechanizm spustowy będzie znajdował się w tej środkowej części. Iglica znajdująca się w zakończeniu lufy będzie aktywować spłonkę granatu.

 

Zastanawiam się jeszcze nad sposobem zamontowania granatu w lufie, ale jeszcze go nie kupiłem (może ktoś z wawy ma jakiś do pożyczenia do testów? ;-) )

 

A teraz koszty 8-) części znajdujące się na zdjęciach kosztowały mnie 160zł razem z przesyłkami :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, że można kupić taki granatnik za 450-500zł - bo można, tylko nie trzeba ograniczać sie do polskich sklepów.

Wydałeś na podstawowe, najprostsze, elementy 160 zł

Czeka Cię jeszcze najgorsze - mechanizm spustowy, mechanizm mocowania granatu, mechanizm montowania całości do karabinu i rękojeść + wykończenie tego.

Czyli najbardziej pracochłonne i skomplikowane prace obarczone sporymi możliwościami popełnienia błędu. A za tym idą koszta.

 

Moim zdaniem przepłacisz (o czasie nie wspominam) a efekt i tak będzie odbiegał od fabrycznie wykonanej repliki granatnika. Prototypy zawsze są najdroższe.

Gdybyś kopiował istniejącą replike to co innego. Ale ty budujesz od podstaw. Jeśli założeniem było zrobic to taniej niz produkcja seryjna - to moim zdaniem to sę nie uda

 

Gdyby nie było granatnikow CA tylko STAR-a za 250 USD to może Twoja praca miałaby sens.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z odp. poprzednika... teraz to musisz pospawac, ew powywiercac otwory nagwintowac i poskrecac - pewne rzeczy da sie tak zrobic....

Spawanie to widze u ciebie albo tig albo mig , poza tym śzlifowanie spoin no i nadal cały układ spustowy. Wiec jak narazie masz 1/5 pracy za soba :)

zycze powodzenia jednak! - wkoncu trzeba wspierac nowe inicjatywy :)

Link to post
Share on other sites

Swider powiem szczerze... teraz sprzedawcy części od AK wycwanili się... kiedyś pełen zestaw drewna dostawało się za 60~70zł... a teraz ... myśle ze opłacalniej jest zamówić stuf z works11.com , a kolbe ustrzelić gdzie na allegro - a chwyt pistoletowy... nie ma co się łudzić i tak nie da rady go wprawic... Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

sop-pel - ceny są w miare podobne na allegro moge kupic:

-łoze dolne-22zł

-rura gazowa z nakladka-22zł

-kolba-59zł

 

103zł - 115 z przesyłka wiec nie jest tak zle, tylko nie wiem czy sklejka nadaje sie do drązenia. wiem że ues, kuba i jeszcze kilka osob miescily baterie w kolbie ale nie wiem czy w bukowej czy sklejkowej.

 

PS. nie rozumiem tego sprzedawcy laukart_pl - u niego w zestawie wychodzi drozej mp. komplet loza i rury z nakladka = 45 zl , osobno 44 ;)

 

przypomnialo mi sie jeszcze - gdzie moge dostać tlumik pbs-1 poniewaz

replika do asg by G&G kosztuje 300zł czyli za duzo

a pbs'y od junk(i)erów ponoc sa za ciezkie i łamia muszke

 

doczytalem w temacie o bateri 10,8V lub 12V do kolby AK że fiołek wydrazył kolbe sklejkowa a więc mozliwe ;P

Link to post
Share on other sites

sopel

chwyt DA sie wprawic :)

potrzebujesz tylko do tego 2 sztuki i troche cierpliwosci.

 

swider

psb jest na 150 zl na allegro- sprzedaje go NWW i nie mowie o tym od junkersa tylko takim wazacym 330 g.

kolbe sklejkowa drazylem- robota jest upierdliwa ale da sie zrobic

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

"Wie ktoś może jak założyć nakładkę na "ostrą" rure gazową od ak47?"

 

Nałożyć nakładkę ( standardową ) na "ostrą" rure gazową czyli z prawdziwego kałacha.

Z jego wypowiedzi jasno to wynika...

 

Więc albo kolega źle sprecyzował pytanie, albo chodzi mu właśnie o zamontowanie rury gazowej.

Link to post
Share on other sites

Oprawiłem AK SRC, własność niejakiego KONANA od KRAKMANÓW w zestaw drewien od prawdziwka (kolba, łoże, rura gazowa z nakładką) ponadto szyna boczna i kilka poprawek.

 

Tak się składa że body SRC do AK ma strasznie lipne uszy do montażu kolby i się uwaliły (nie mnie jednemu) więc zastosowałem proste ale jakże skuteczne rozwiązanie.

 

Dzieło można zobaczyć u Krakmanów w sklepie w Krakowie (kto może).

 

Od strony wewnętrznej body części tylnej, tam gdzie dupa GB wywierciłem dwa otwory pomiędzy zewnętrznymi krawędziami otworu na kable a ukruszonymi uszami.

 

Wstawiłem kolbę i od środka body wkręciłem dwa długockie spaxy do drewna.

 

Na kolbie zostały normalnie przykręcone ukruszone wcześniej uszy ale tak się ładnie zeszły z body że śladu nie ma.

 

Całość pieruńsko mocarna

 

Polecam lekturę :

http://www.strzelecka.net/viewtopic.php?t=354

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...