Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co pawda jeszcze nie skończyłem, ale można już się chwalić. W środku jest spokojnie, bez szaleństw. Bebechy CA, silikonowe kable, preca systemy. Podstawą był AKs TM.

Na zewnątrz zmieniło się dużo, nawet bardzo.

Zaczne od tego czego mi brak. Mój kałaszek czeka jeszcze, na stalową lufe zewnętrzną i malowanie.

Chwyt pistoletowy postanowiłem jak narazie zostawić stockowy.

Okładziny od ostrego AKs

Body przód i tył SRC, zbędne napisa zaszpachlowałem. Tu mam do was małe pytanie, czy taki mały trójkącik ze strzałką skierowaną do góry też zaszpachlować, bo nigdzie nie mam na tyle dokładnych zdjęć żeby to zobaczyć.

Kolba stalowa od AKMs, niestety od AKs już nie było.

Bagnet wz.58.

Pas nośny od kałacha.

Suwadło czarne P&J.

Magazynek to Low-cap TM.

Reszta stock. A i tak przy okazji mam do sprzedania kupe sprzetu z tego kałacha(stare TM).

 

20080116039tl4.th.jpg

 

20080116038cd7.th.jpg

 

20080116040oo5.th.jpg

CZekam na opinie i krytykę:D

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites

Ale kolba od eMeSa w AKesie - brrr dla mnie profanacja. Możesz zaszpachlować bicia i Iżmasza i zrób owal z jedenastką. Mogę na PW podać Ci numery jednego z moich służbowych Kałaszy. Tylko, NA Boga! Waćpan! Wstaw kolbę od AKSa! No i to suwadło... Proszę... Ale, fajnie zrobiony.

Link to post
Share on other sites

To tak. :D

Rura gazowa ma otwory już od dziecka(stockowo miała). Rury nie zmieniałem bo stock TM jest chyba dobry. Nie za bardzo mi wyszło połączenie drewienek z body ale jakoś to będzie.

Srebrne suwadło mi się połamało i krakmany mieli tylko takie :D

Teraz nie mam czasu, ale może na wakacje dorobie z nierdzewki.

Mam kolbę AKs, tylko że łamana była i tak nieciekawie jst połączona. Prawie wogule nie ma na niej farby. No i jest pewnie wykonana z gównolitu, a nie ze stali. Tej kolby AKMs co teraz mam nie bede w żaden sposob przerabiał bo to raczej nie wyjdzie. Nie martwcie się, cały czas szukam i jak tylko znajdę kolbę od AKS za rozsądną cenę to od razu kupię.

Nie za bardzo czaję o co chodzi z tym Iżmaszem i z owalem z jedenastką. Z biciami zresztą też nie wiem:P Co w końcu z tym trójkącikiem? (jest na jednym zdjęciu)

20080116044gh3.th.jpg

20080116042gc5.th.jpg

20080116041cq7.th.jpg

P.S. Fiedotow jak chcesz pomacać go (kałacha oczywiście) to przyjedź w niedziele na przećmino:D

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites

Już Ci mówię. Iżmaz to Iżewskij Maszino Zawod, którego logo jest ów trójkąt i klepią kałaszki. Nasze robił Radom, czyli "11"stka. Najpierw jest owal w poziomie z dwoma jedynkami, później rok i numer seryjny (jak na fotce z Works 11)beztytuups8.th.png. Więc jeśli chcesz oryginalny numer... Jeden już zastrzegłem dla swojego na przyszłość. :lol:

Link to post
Share on other sites

Hmm lufa w oryginalnym AK już jest długa - jak na standardy ASG.

Czy wiesz jak bardzo to ogranicza ruch? ( proponuje nałożyć 20cm rolkę z tektury powychylać się zza narożnika itp rzeczy- wtedy będziesz miał wynik jaki osiągniesz i wtedy postanów czy tego na pewno potrzebujesz:)

Link to post
Share on other sites

Kupowałbym go z myślą o walce na otwartych terenach, do CQB zdejmowałbym tłumik i montował standardową lufę. Kałach ma 88cm, więc z tłumikiem nie będzie dużo dłuższy od giwer takich jak M16, G36 czy wspomniane G3.

Nie pytałem, czy jest to praktyczne czy nie, tylko czy preclufa 650mm nie będzie za długa, na to, żeby zmieścić się w lufie z PBSem.

Link to post
Share on other sites

Widział ktoś któryś z tych zestawów?

 

SRC

 

P&J

 

Chciałbym sobie zamontować drewno ale nie mam zdolności manualnych żeby przerobić z ostrego więc wole kupić.

 

Jeżeli ktoś widział to niech się wypowie, jak wypadają w porównaniu z oryginalnymi.

Bo cena atrakcyjna

pozdr

Link to post
Share on other sites

Może i "taniej i ładniej" ale chwytu to już się nie da dopasować z ostrego, a klejenie go z dwóch to już przesada jak dla mnie (tzn mi na pewno wyjdzie do d...)

Szkoda :smutny:

Dzięki

 

A gdzie ewentualnie można dostać takie drewno od AK, bo coś na allegro niw widzę?

Edited by szef3k
Link to post
Share on other sites

Hmm ale ja mam AK-47 a nie 47s :) (czyli że brakuje kolby : :uśmiech: )

Wiem takie to ja widziałem - a poza allegro nie ma jakiegoś sklepu składu czy cuś? nikt nie zna?

Kiedyś widziałem całe zestawy Oryginalne na Allegro ale od jakiegoś czasu nie widuje dlatego pytam. A rączki tej takiej "plasikowo-wyglądającej" na Allegro nie widziałem chyba nigdy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...