Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

W tej chwili nie mam AK ;).

Ale malowałem tym Motipem właśnie pokrywę komory zamkowej i wyszło bardzo ładnie. Przed malowaniem trzeba jednak baaaaardzo dokładnie wyczyścić powierzchnię, ten lakier jest na to dość wrażliwy, zaraz robią się pajęczynki, jeśli coś przegapisz.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na zdjęciu widać wyraźnie, że łoże przystosowane jest do frontów typu TM, czyli do cymy będzie pasować.

 

Jedyne czego należy się spodziewać to konieczność użycia pilnika żeby dopasować okucia łoża i nakładki rury gazowej do rantów drewna.

Często okucia nie wchodzą i trzeba trochę zeszlifować rant drewienka.

 

Kolby w takich zestawach standardowo przystosowane są do replik ze ściętym tyłem body czyli jak w 47.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zależy jaki. Większość replik AK74 ma tył ścięty i takie są też metal body sprzedawane osobno. W podobny sposób sa przystosowane kolby w zestawach drewien do tuningu.

Co innego drewna zdjęte z konkretnych replik 74 albo akm.

 

Repliki niekoniecznie muszą trzymać się w 100% oryginału.

Link to post
Share on other sites

No i dlatego drewna do ich tuningu też mają ściętą kolbę - a cm031 ma plastikowe body jak cm028. Tył nie jest w nim prosty.

 

BTW Sop-Pel; mam juz prawie gotowy AIMS74.

Gdybym nie walczył z cholerną farbą proszkową na chińskim body, to już bym miał zrobione oznaczenia selektora i replikę złożoną. Ale i tak wszystkie części są. Tak więc nabytek od Ciebie znalazł konkretne zastosowanie. ;) Fotki wkrótce, ale w odpowiednim wątku.

Link to post
Share on other sites

Panowie, zakochałem się w tym - http://ultimak.com/gallery/sar36pcakdrum.jpg . Wiem, że na pewno była o tym dyskusja, bo zdjęcie nie jest nowe ale niestety nie wiem jak nazywa się część dzięki której moge zamocować kolbę od emki. Czy ktoś pomoże ? Można kupić to gdzieś w Polsce ? Wiem, że dla większości taki wygląd AK to czysta herezja, ale cóż, serce nie sługa ;)

Link to post
Share on other sites

Jasne że można, Asgshop wprowadził takie do oferty jakieś 1,5 tyg. temu to spraw pierwsza. IMHO taki montaż jest brzydki, ładniejsze są bez tego "ostrosłupa za body" = dostępne w HK ( China Made )

 

druga sprawa to fakt że rura gazowa jest od ultimak'a jak na razie ASowa wersja dostępna tylko w VFC PMC AIMS.

 

Sprawa trzecia, dolne łoże jest bardzo dlugie od body aż po kolano gazowe King Arms ma takie, w ASGShopie też chyba mają.

 

Drum, to oczywiste, Chwyt pistoletowy M249Style, właśnie taki do mnie jedzie:) Jak na razie dostępny tylko w HK np. Airsoftglobal.com

 

Jeśli jesteś zainteresowany moim customem, przejrzyj ostatni strony tuningu AK 74.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Problem mam nastepujacy

 

Zakupiłem sobie AKMa CM036, chciałbym wymienić drewienka,

i tu nastepuje problem 1 i 2

Problem 1: czy kupić kolbę do AKMa czy AK47 by wymagała mniej przeróbek ?

jakie sa róznice w samej kolbie procz tego prostego vs skosnego styku z body i dolnego mocowania ?

 

Reasumując : czy łatwiej przystosować kolbe od AK do body AKMowego Cymy ?

Czy lepiej wydrazyc w dole kolby AKMa miejsce na to mocowanie ?

(bo podejżewam, że kolba sie nie utrzyma na samym górnym języku ?

 

Problem 2: Skąd wziąc dolną przednią okładzinę AKMową ?

na Allegro nie widziałem, w Works 11 tylko nakładka rury gazowej ( na allegro tak samo).

Link to post
Share on other sites
czy kupić kolbę do AKMa czy AK47 by wymagała mniej przeróbek ?
Bez różnicy- i tu i tu musisz drążyć ;)

 

A co do dolnej okładziny ( łoża ) - na Allegro są, choć akurat nie dziś. Kilka dni temu jeszcze było. Patrz co jakiś czas, na pewno będzie.

Link to post
Share on other sites

skos kolby w AK47 jest powodowany korpusem a nie kształtem kolby.

Tzn. jeśli założysz kolbę do prostego body AKMa np. CYMY będziesz miał prawidłowy kąt kolby ( no może błąd lekki być ale mało zauważalny).

Inna spraw to drążenie - w obu jest tyle samo.

Kolby od AK47 są łatwo dostępne i dość tanie. Dodatkowym ich plusem jest wydrążenie pod dwa wąsy, w AKMowskiej kolbie musisz dłubać, albo osłabiać łączenie wywalając jeden.

Link to post
Share on other sites

StarskiPL - SoP-PeL się nie myli, ma rację. Bo mowa o kolbach od ostrego AK i AKM, które do replik pasują tak samo. Jest bez różnicy podczas dostosowywania do repliki, czy mamy ją od AK, czy AKM. ( poza tym dolnym mocowaniem oczywiście )

Link to post
Share on other sites

Drążeniem miejsca na baterie się na razie nie zajmuje wcale, jak będę miał kolbę to się będę martwił, w dodatku to elementy wewnętrzne i nie widoczne, wiec nie musi być tak starannie, starczy użytecznie ( a że wiercić trzeba to wiem).

 

Natomiast to mocowanie mnie martwi:

Z tego co napisał Sop-Pel wynika, że

Kolba od AK47 w AKMie będzie miała akceptowalny skos (?)

 

Więc wygodniej kupić kolbę od AK bo i popularniejsza i tańsza i ma oba wąsy mocowania (na tym mi szczególnie zależy bo sam nie wydłubie tak, by wizualnie nie było różnicy zapewne... )

 

 

Starski - Chodzi mi jak zauważyli przedpiścy o kolby od ostrych, mój błąd, że nie wpisałem tego w posta explicite

Link to post
Share on other sites
Dodatkowym ich plusem jest wydrążenie pod dwa wąsy, w AKMowskiej kolbie musisz dłubać, albo osłabiać łączenie wywalając jeden

 

Tyle, że wtedy nie będzie to wyglądać jak w AKMie powinno. Jak się dobrze wydrąży wejście na kostkę i ciasno spasuje - to można usunąć dolny "wąs", a mocowanie będzie nadal mocne.

Kiedyś tak zrobiłem i "działało".

Niedługo znowu to zrobię, gdy będę składał polską wersję AKMa. ;)

 

Tylko muszę zdobyć kolbę do AKM, bo wszędzie same AK...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...