Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

To jest to samo, co w Tacticalach. Łoże takie, tyle że czarne mam w Goblinie, a on jest na bazie 47. Podobnie chwyt. Nakładki nie zakładałem, bo mam szynę...

I jeszcze to:

Oto zdjęcia z dzisiejszych robótek: Dopracowane oryginalne lewe ramię. Niestety, nie miałem możliwości wykonania wgłębienia, jak w Cymie, więc tylko sfazowałem krawędzie. Spiłowałem kołnierz wewnętrznego lewego mocowania tak, by nie wystawał poza korpus. Nieco zmieniłem też kształt rygla, żeby nie haczył o ramię kolby. Sam rygiel dopasowany, ale jeszcze nie do końca obrobiony, – co widać.

65945001bx0.th.jpgthpix.gif 28149418uo8.th.jpgthpix.gif 89205484yg7.th.jpgthpix.gif

thpix.gif A tu front Goblina

27ig3.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites

Da radę wsadzić large 8,4, czy 9,6 to juz nie wiem.

I tak jest to robota bardzo żmudna - bo takim drylowaniem łatwo kolbę można uszkodzić.

Lepiej już przerobić sobie podstawę szczerbiny w 47 systemu TM i obciąć wpusty body, które wchodzą w szczeliny podstawy - w ten sposób uzyskujesz miejsce na długi stick 10.8 1500.

Link to post
Share on other sites

Hmm to chyba jednak zostawie drewniana kolbę tą co mam teraz gdyż chciałem wrzucic to do Rk 47 firmy G&G. Wezme jedynie przelece papierem ściernym to drewno na kolbie i wysmaruje pózniej zużytym olejem samochodowym aby troszkęszczerniało. Wrzuce jedynie jeszcze łoże od ostrego bo rure gazową i osłone juz przypasowałem.

Link to post
Share on other sites

To tak dla odpoczynku. Bułgarski AKT 47 - tu troszkę więcej http://www.jedendojednego.fora.pl/przerobi...-ak,287-75.html

To już prawie finał. Jeszcze zmianie ulegnie suwadło, no i brak baterii. Tak wygląda sprawny technicznie AKT47 sam i w doborowym towarzystwie AK74 i Goblina (z kolbą do 74 kiepski mi idzie - brak weny).

p1020100xf5.th.jpgthpix.gif p1020103ny8.th.jpgthpix.gif p1020105ji5.th.jpgthpix.gif

Acha... Docelowo AKT będzie miał standardowy magazynek od 47, ale w tej chwili mam tylko ostre, a szkoda mi ich ;-) .

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie: Czy ktoś z was "tuuningowców" :) robił/kupił składaną kolbę do AK47 TM (a nie AK47s) - bo chciałbym takie coś kupić ale odstrasza mnie trochę cena KOLBA SKŁADANA AK King Arms. Myślałem też żeby kupić to Adapter Kolby M4 do AK albo to Kolba m4 z adapterem do AK i do adaptera np. tą kolbę Kolba LR 300

 

Czy jest jakiś inny (w sensie tańszy/łatwiejszy) sposób?

Dzięki za wszelkie wskazówki.

Link to post
Share on other sites

Miałem jakiś czas kolbę od LR 300 ale tę:

http://www.taiwangun.com/shop,show,844

na takiej przejściówce:

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=498

 

Jest ona [przejściówka] o tyle dobra, że wystarczy lekko przerobić kostkę trzymającą kolbę - odciąć jej dolną część. Ta przejściówka ma wcięcie na górny "wąs" kostki. Natomiast te przejściówki, które powyżej pokazujesz - zwykle nie mają tego wcięcia - nie do każdego body AK pasują [kwestia producenta] - trzeba rezygnować z kostki i zeszlifowywać łytki wystające z body, do których kostka kolby jest przykręcana - żeby móc na nie wcisnąc taką przejściówkę.

 

Natomiast same kolby LR300 to kiepski pomysł - mają zbyt płytkie wcięcie na tubę przejściówki - w efekcie skracasz tubę i możesz zamontować kolbę, ale ciężar kolby na plastikowej przejściówce przy tak krótkiej tubie - powoduje, ze wszystko jest średnio stabilne.

 

W tej chwili mam kolbę PJ, którą wyżej wymieniasz:

http://www.taiwangun.com/shop,show,1241

 

Ale i tak wymieniłem przejściówkę na taką jak pod linkiem wyżej, bo mogąc wykorzystać kostkę - mniej przerabiam i jednocześnie cała konstrukcja jest stabilniejsza. Zaś kolba M4 z tworzywa jest lżejsza i całość lepiej się trzyma.

Link to post
Share on other sites

No, jeśli chodzi Ci o tę kolbę:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2310

to nic dziwnego, bo to jest kolba do AKS - do body z otworami po bokach.

 

Te opisane wcześniej mają adaptery do body ze stałą kolbą.

 

Tylko nie wystarczy ich założyć.

Tak jak napisałem - nie wszystkie przejściówki dostosowane są do "wąsów" kostki, a zakładane bez niej - też nie do każdego body od razu pasują -zawsze konieczna jest jakaś przerówbka - albo tyłu bodu [np. ścięcie częściowe lub zeszlifowanie płytek z niego wystających] albo wyszlifować większy otwór w samym adapterze.

Link to post
Share on other sites

Promant,

 

nie chodziło mi o kolbę, o której piszesz w swoim poście, a o . Kilka tygodni temu pytałem ASG Shop o to do jakiego body się ją wstawia i odpowiedź p. Marka była jednoznaczna - do body AKS.

 

Jak rozumiem z Twojego posta p. Marek się myli i kolba o której ja piszę będzie pasować do body w wersji ze stałą kolbą ? (mam takie właśnie KA).

Link to post
Share on other sites

Ano myli się. Chyba, że mu chodziło, że z jej pomocą zrobisz "aks" bo np w zagranicznych sklepach często takie kolby albo konwersje z nimi też są określane jako aks.

 

Ale dedykowana jest do AK ze stałą kolbą - co zreszta wyżej napisałem:

"Te opisane wcześniej mają adaptery do body ze stałą kolbą."

 

Sądząc po zdjęciu ze sklepu [gdy powiększysz masz ją z body AK] trzeba będzie raczej usunąć "wąsy" i tylko dopasować wpusty wystające z body.

Link to post
Share on other sites

Nie zależy mi na LR300 ale na tym żeby kałacha do CQB przystosować :) czyli ważne jest dla mnie żeby kolba się składała. A ta przejściówka od Krakmana nie będzie bez przerabiania pasowała do TM? Może masz jakieś inne pomysły na składaną kolbę do AK, możliwie jak najmniej przeróbek po drodze?

Link to post
Share on other sites

TM? Plastikowe body? Czy już masz metalowe?

 

Nie sądzę, żeby jakąkolwiek z przejściówek dało się założyć bez żadnych przeróbek. Ta którą mam ładnie wchodzi na wpusty wystające z body, ale z kolei trzeba było troche pobawić się pilnikiem żeby pasowały "wąsy".

Z kolei ta PJ z kolbą emki jest podobna do adapterów KA - nie da się założyć z "wąsami" - ma tylko wycięcie na wpusty i z boku otwory na śrubę, ale nie wiem do jakiego body była pasowana gdyż w moim nie pasowała współosiowo z otworami wpustów kolby wystających z body.

 

Innymi słowy: trzeba przeszlifować wcięcie w adapterze żeby wszedł na wpusty - jesli ciasno i kolba lekka to będzie dobrze, ale dla pewności trzeba wkręcić jakieś śruby z boków, a to może wymagać przewiercenia wpustów przez otwór w adapterze przed skręceniem.

Link to post
Share on other sites

plastikowe plastikowe ...

 

Powiem szczerze że mnie zmartwiłeś - no to może z drugiej strony? Szukałem np. lufy od Bety żeby skrócić przód ale nic nie znalazłem, jakieś pomysły? :) A jest może jakiś sposób żeby zakręcić sam gwint 14mm (bez muszki) bezpośrednio na lufę?

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Z gwintem w ten sposób sobie nie poradzisz.

 

Lufę od bety kiedyś oferował TaiwanGun, ale teraz nie ma. Możesz kupić okładziny chwytu przedniego od bety a lufę AK po prostu samemu skrócić obcinając.

 

Albo poczekać cierpliwie, aż na allegro ktoś będzie sprzedawał caly front od bety.

Już kilka razy widziałem takie aukcje w ostatnich miesiącach, całkiem tanio poszły te fronty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...