Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

masz przynajmniej zamiar komore zamkową upodobnić do tej od akm'a?

bo to chyba najbardziej rzuca się w oczy.

 

obsada łoża też jest inna.

tak samo podstawa szczerbinki jak i sama szczerbinka.

 

z tego wynika, że raczej go nigdy nie skończysz do końca ;)

 

niestety 47 to bardzo marna podstawa do zrobienia akm'a.

 

z 74 to praktycznie problemu za duzego nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

masz przynajmniej zamiar komore zamkową upodobnić do tej od akm'a?

bo to chyba najbardziej rzuca się w oczy.

 

obsada łoża też jest inna.

tak samo podstawa szczerbinki jak i sama szczerbinka.

 

z tego wynika, że raczej go nigdy nie skończysz do końca ;)

 

niestety 47 to bardzo marna podstawa do zrobienia akm'a.

 

z 74 to praktycznie problemu za duzego nie ma.

 

... to prawda nie mam zamiaru w 100% odwzorowac AKMS-a, przedewszystkim dlatego , ze cyma nie jest warta tych wszystkich modyfikacji (i tu przyznaje ci racje) jak sie kiedys dorobie czegos leszego to wtedy pomylsilm o 100% - owym odwzorowaniu orginalu (przynajmniej z zewnatrz) :)

Link to post
Share on other sites

Sprowadza sie to w efekcie do zastapienia wszystkich mozliwych czesci CYMY czesciami od oryginalu.

Szczerze mowiac to poza komora zamkowa i lufą (body w sklepie ASG)- wszystkie zewnetrzne czesci sa do dostania- wiec nie jest zle.

 

Dostac mozna (allegro, work 11)- komplet drewna, podstawe muszki, muszke, oslabiasz podrzutu, wycior, podstawe szczerbinki, szczerbinke, suwadlo, przelacznik trybu ognia, oslaniacz spustu, spust , mechanizm zatrzasku, magazynka, rure gazowa, kolanko, jarzmo loza, sprezyne powrotna, pokrowiec... czego jeszcze potrzeba wiecej???

Link to post
Share on other sites

Sprowadza sie to w efekcie do zastapienia wszystkich mozliwych czesci CYMY czesciami od oryginalu.

Szczerze mowiac to poza komora zamkowa i lufą (body w sklepie ASG)- wszystkie zewnetrzne czesci sa do dostania- wiec nie jest zle.

 

Dostac mozna (allegro, work 11)- komplet drewna, podstawe muszki, muszke, oslabiasz podrzutu, wycior, podstawe szczerbinki, szczerbinke, suwadlo, przelacznik trybu ognia, oslaniacz spustu, spust , mechanizm zatrzasku, magazynka, rure gazowa, kolanko, jarzmo loza, sprezyne powrotna, pokrowiec... czego jeszcze potrzeba wiecej???

 

... to jak sadzisz czy opyla sie robic z cymy prawidzwego AKMS-a :?: , wsumie to mozna ale nie wiem czy cena wszystkich modyfikacji nie przerosnie ceny nowego ak cymy :) ...

Link to post
Share on other sites

Czy warto? Hmm, na pewno nie warto jezeli chodzi o finanse, bo kwota przerobek na pewno prekroczy wartosc CYMY. Tylko pytanie czy lepiej wypatroszyc replike za 400 zl (CYMA) czy za 1000 ( TM).

 

CZy warto jezeli chcesz miec replike, ktora w wiekszosci bedzie jak oryginal / Noooo, to juz inna sprawa. Ja tak chce i tyle

 

Ja (niestety) przestalem juz liczyc z kosztami - a zlapalbym sie za serce gdybym podliczyl ile wydalem do tej pory. Suma raczej bedzie duza- zgadzam sie ze 74 bardziej sie nadaje, ale ja mam 47 i juz ide w zaparte.

Link to post
Share on other sites

Czy warto? Hmm, na pewno nie warto jezeli chodzi o finanse, bo kwota przerobek na pewno prekroczy wartosc CYMY. Tylko pytanie czy lepiej wypatroszyc replike za 400 zl (CYMA) czy za 1000 ( TM).

 

CZy warto jezeli chcesz miec replike, ktora w wiekszosci bedzie jak oryginal / Noooo, to juz inna sprawa. Ja tak chce i tyle

 

Ja (niestety) przestalem juz liczyc z kosztami - a zlapalbym sie za serce gdybym podliczyl ile wydalem do tej pory. Suma raczej bedzie duza- zgadzam sie ze 74 bardziej sie nadaje, ale ja mam 47 i juz ide w zaparte.

 

hehe :)

 

no to zyczmy sobie nawzajem powodzenia i skonczmy juz ta dyskusje niech inni wrzucaja swoje fotki :)

Link to post
Share on other sites

w cymie jest taka plastikowa obudowa do ktorej przykrecany jest "złotawy pręt" i to przeszkadza w nalozeniu rury gazowej, ucieliscie to calkiem ??

 

zle sprecyzowalem pytanie moj błąd

chodzi mi o ta obudowe tego pretu ktora przeszkadza w zalozeniu rury

gazowej z nakladka... czyli chodzi mi nie o pret tylko o to do czego ten pret jest przykrecony

 

zdjecie:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/368799b4357dc6b0.html

 

jak to rozwiazaliscie...

Link to post
Share on other sites

Zaczep tylny zostawiłem plastikowy od Hi-Capa, bo nie chciałem go niszczyć ze względu na to, jak by mi się nie udała przeróbka i trzeba by było z powrotem przełożyć do skorupy Cymowskiej.

 

EDIT:

 

Dzisiaj mi się nudziło i tak sobie przyświrowałem (to się nazywa Hi-Cap :-F )

 

ak16nm.th.jpg

 

ak25dy.th.jpg

Link to post
Share on other sites

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d31ced2d6002ccf.html

 

ja tez lakierowalem drewna efekt jest bardzo ladny z reszta sami osadzcie jak całośc wyszła

zdjecia nie jest najwyrazniejsze bo farba troche dosycha jeszcze > całośc malowalem na czarno

Kolba skrecilem 4 wkretami z body i trzyma jak *** mimo ze nie przykrecilem narazie do zadnego ucha body

zamontowalem także rure gazowa od prawdziwka - byla to najlatwiejsza czesc calego montazu

najwiecej cyrkow bylo z kolba bo na koncu nie chcial gb wez bo kable haczyly ale dalem rade

 

dobra koniec tej przemowy > komentarze miło widziane

 

PS nie komentujcie tlumika ognia wiem ze w rzeczywistosci byloby to niemozliwe ale on mi sie po prostu podoba....

Link to post
Share on other sites

jeslic chodzi o body to malowałem metal od src więc duzej zmiany nie ma, poprostu chcialem ujednolicić kolor całego karabinu poniewaz rura gazowa była na mat pomalowana korpus czesc przednia jakby szara, a ta "piskliwa" czesc lufy zewnetrznej to dopiero więc zdecydowałem się wszystko pomalować, efekt wg mnie jest bardzo dobry powierzchnia jest taka minimalnie chropotliwa co daje efekt jak w prawdziwym wg. mnie warto było

Pozdrawiam

 

PS niedlugo zrobie galerie pozowana z gunem bo to zdjecie piekne nie jest w rzeczywistosci jest jeszce troche ladniejszy :)

Link to post
Share on other sites

SwideR bez urazy,ale Twój AK mi się nie widzi 8) Lakierowane drewno jest nieciekawe kto widział w ostrym lakier na drewnie...) Poza tym łoże i nakładka rury gazowej sklejkowe a kolba z drewna litego...Takie dziwne połączenie. :???: Sorry,ale ja już takim estetą jestem ;-)

 

gurek masz rację-dobry kałach to czysty kałach :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

wazne ze mi sie podoba a jesli chodzi o polaczenie sklejki i litego drewna to takie rzeczy sie zdarzaja wystarczy troche poszukac...

poza tym lite drewno jest duzo lepszym materialem od sklejki

 

wg mnie lakierowane drewno daje wiekszy urok od zwyklego calośc jest takze zakonserwowana i wzmocniona

 

kazy ma swoje gusta i o tym sie nie dyskutuje ale jezeli jeszcze raz mial bym podjac decyzje to i tak bym je przelakierowal

innym elementem jest tez aparat lampa blyskowa sprawia zupelnie inne wrazenie niz w rzeczywistosci

Link to post
Share on other sites

Hmm. A ja własnie w moim chorym umyśle dostrzegłem pewną opcje ;)

A mianowicie star wypuścił Mid-capy do AK 7.62 za 35zl.... pojemność 105bb... na works11.com krótki mag kosztuje ledwie 25zł razem mamy 60zł.... gdyby skrócić owego mid-cap'a ... to można by dostać jedynego w swoim rodzaju low-capa krótkiego... hmmm... a moze to ja sie myle ?:)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...