Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka luneta do snajperki ASG?


Recommended Posts

Jeżeli luneta ma wyglądać a nie być używana to jakakolwiek która ci się podoba. Jeżeli ma być używana do celowania to......... to przekroczy wartość repliki około 10-15 razy.
Wydatek na lunetę przez którą da się celować bez bólu oczu i głowy to minimum 2000pln. Absolutne minimum na rodzimym rynku to Vortex ( i to też ta z górnej półki cenowej) lub Delta Optical ( też te droższe). Reszta chińskich i udających niechińskie lunety to w zasadzie atrapy.
 

Natomiast najtańszą drogą do uzyskania niedrogiej a niezłej lunety to aukcje myśliwskie. Czasami a nawet dość często trafiają się markowe lunety myśliwskie starszej produkcji. Może nie będą one zbyt "taktyczne" z wyglądu, z zasady będą na dziwnych montażach ale jakościowo będą górowały nad "taktyką" z tanich sklepów.

Link to post
Share on other sites

Arend: on ledwo dostał tego wella więc obstawiam, że jeszcze nie wie, że bez tuningu nie będzie z tego snajperki. Do niego na obecnym etapie wystarczy dowolna luneta żeby wyglądało na snajperkę. W zasadzie to nawet kolimator by się sprawdził tylko nie wyglądałby pro :) .

Odnośnie bólu oczu to mogę potwierdzić ale sam mam 4 chińskie takie lunety (do 400zł) i wszystkie miały możliwość wyregulowania sobie obu zewnętrznych soczewek. Jest z tym trochę zabawy ale jest do ogarnięcia jak się wie co się robi.

Z taką tanią deltą to już nie ma lipy, chyba że coś się zmieniło przez ostatnie lata.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej oczy nie bolą. Z tych tańszych też da się celować i mi nawet ustawy się nie rozregulowują przy używaniu na GBBR. Mimo wszystko patrząc z perspektywy czasu bardziej się opłaca kupić raz a dobrze niż kilka tanich, żeby zostać przy jednej z nich. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...