Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

szczerbinka odpadła, zna ktoś jakąś metodę na naprawienie tego lub znaleźć szynę montażową na kolimator do tej repliki? (G194)


Recommended Posts

dzień dobry jak sami widzicie w temacie odpadła mi szczerbinka w pistolecie G194 (https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-g194-1152205918.html), podczas strzelania, szczerbinka wyleciała, ale wcześniej gdy wyjąłem pierwszy raz pistolet z pudełka, szczerbinka była luźna i doszło do tego momentu więc mam teraz problemy. moimi pytaniami są, czy zna ktoś jakąś metodę,trik itp. żeby to naprawić albo jakąś szynę montażową na kolimator do tej repliki?

Z góry dziękuje za odpowiedź :D

20220131_104127.jpg

20220131_104105.jpg20220131_104136.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • Dorskyy2 changed the title to szczerbinka odpadła, zna ktoś jakąś metodę na naprawienie tego lub znaleźć szynę montażową na kolimator do tej repliki? (G194)

No tak tylko ta śrubka chyba trzyma koszyczek bbu. Jak pęknie dysza to będzie ciężko replikę doprowadzić do używalnego stanu bo nie będzie można tego rozłożyć. Szczerbinkę można rozwiercić jakby nie chciało wyleść i dać śrubkę z większym łbem żeby trzymało. Z zamka obcęgami wykrecisz kikut i po problemie. Po wymianie śrubki replika będzie w pełni funkcjonalna i rozbieralna, choćby do czyszczenia czy serwisu...

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, sjzmisiek napisał:

No tak tylko ta śrubka chyba trzyma koszyczek bbu. Jak pęknie dysza to będzie ciężko replikę doprowadzić do używalnego stanu bo nie będzie można tego rozłożyć. Szczerbinkę można rozwiercić jakby nie chciało wyleść i dać śrubkę z większym łbem żeby trzymało. Z zamka obcęgami wykrecisz kikut i po problemie. Po wymianie śrubki replika będzie w pełni funkcjonalna i rozbieralna, choćby do czyszczenia czy serwisu...

Czyli co mam w końcu zrobić bo już sam nie wiem. Czy mam coś rozkręcać czy dać klej do metalu

Link to post
Share on other sites

Wykręć z zamka ten kawałek co wystaje jakimiś obcążkami. Ze szczerbinki też wyciągnij ten kawałek ułamany, możesz rozwiercić np o 0,5mm większym wiertłem od średnicy śrubki, albo postarać się to jakoś wybić z otworu w szczerbince . Wsadź nową śrubkę . 

Jeśli replika będzie potrzebowała smarowania, czyszczenia , wymiany dyszy, wymiany tłoka lub jakiejś sprężynki w bbu a będzie sklejona, to już jej nie naprawisz. Albo co gorsza klej sklei dysze z zamkiem jeśli się rozleje po szczelinach pod szczerbinką i wtedy replika już tylko jako dawca pozostałych sprawnych części albo zbieracz kurzu na ścianę.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.02.2022 o 01:17, sjzmisiek napisał:

No tak tylko ta śrubka chyba trzyma koszyczek bbu. Jak pęknie dysza to będzie ciężko replikę doprowadzić do używalnego stanu bo nie będzie można tego rozłożyć. Szczerbinkę można rozwiercić jakby nie chciało wyleść i dać śrubkę z większym łbem żeby trzymało. Z zamka obcęgami wykrecisz kikut i po problemie. Po wymianie śrubki replika będzie w pełni funkcjonalna i rozbieralna, choćby do czyszczenia czy serwisu...

Nie wydaje mi się. No na podstawie fotki wydaje się że łeb śruby jest wewnątrz zamka i wykręcić się ją da dopiero po wyjęciu koszyka. Ale nie znam tej repliki więc się nie upieram. Choć łatwo to sprawdzić po rozebraniu zamka. Jak śruba trzyma tylko szczerbinę to można kleić. Jak trzyma też i koszyczek to trzeba kombinować. Znaczy wywiercić w szczerbinie otwór i wpasować i wkleić odpowiednią muterkę. Nakrętkę znaczy.

PS
Dorskyy2 skąd jesteś? Może sięuda pokierować cię do serwisu sensownego.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...