Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór pomiędzy repliką m4 od g&p lub e&l w wersji platinium.


Recommended Posts

Witam, po kilkuletniej przerwie od air softu znowu poczułem zapał do tego sportu. Mój budżet na samą replikę wynosi ok. 1200 zł (najbardziej tak jak w tytule interesują mnie emki raczej używane ) Przeglądając giełdę wmasg natknąłem się na kilka ciekawych replik o których oczywiście starałem się trochę dowiedzieć jednak nie znalazłem ostatecznego porównania tych dwóch marek. Według opinii obie marki są bardzo dobre. Poniżej repliki które mnie zainteresowały. 

M4 A1 G&P.  W replice została wymieniona komora na niebieską nowej serii, tłok z 7 stalowyim zębami, łożyska kulkowe, łozyskowana prowadnica sprężyny, uszczelniona dysza, gumka hop up systema, silnik najprawdopodobniej KWA.

E&L Mk18 mod 1 elite version. Replika posiada mosfet oraz lufe prec. guardera (jedyne co wiem o tej replice) oraz byla sprawdzana w serwisie i podobno działa bez zarzutu.

E&L Mk18 mod platinium tutaj wersja droższa jednak bardziej dopieszczona. w środku kable 16AWG+ uFet, lufa madbull steal 455mm, zrobiony rhop na gumce promyka, zębatki zostały stalowe E&L, silnik mega mocny E&L high torque,dysza guarder,m125 shs,glowicka tloka+cylindra Tornado,cylinder typ 0 airsoftpro,sorbopad. Serwisowana półtorej roku temu według sprzedającego działa bez zarzutów.

Dodam, że dwie pierwsze repliki są w podobnej cenie natomiast ostatnia jest niemalże dwa razy droższa.

Moje pytanie brzmi myśląc głownie o potyczkach w lesie, którą replikę byście wybrali? Czy lepiej kupić odrazu gotową po tuningu, czy powoli robić samemu od praktycznie zera.

Czy ktoś z was miał może w posiadaniu emke od jednej i drugiej firmy i może powiedzieć coś na ten temat? Która z w.w replik bardziej nada się do tuningowania? 

Za każdą odpowiedź w tym temacie z góry dziękuję oraz serdecznie pozdrawiam.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Z używanymi replikami jest jak z używanymi samochodami: Opis swoją drogą, a stan faktyczny swoją drogą.
Ja bym się nie pisał na doradzanie w kupnie używki jeżeli nie miałbym tych replik fizycznie w rękach. G&P jest uważane za lepszą bazę niż E&L.

1 godzinę temu, Shared napisał:

Za każdą odpowiedź w tym temacie z góry dziękuję oraz serdecznie pozdrawiam.

Również pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, zgadzam się ze stwierdzeniem, że z używanymi replikami jest jak z używanymi samochodami. Oczywiście najlepiej przetestować replikę samemu wiedząc co trzyma się w rękach, natomiast nie posiadając możliwości jej sprawdzenia, czy według Pana "gwarancja serwisu" o tym, że replika jest sprawna, ani nic nie jest uszkodzone jest wystarczającym powodem do kupna (uznając, że zdecyduje się na dany egzemplarz) czy jednak mimo wszystko lepiej nie kupować przysłowiowego worka ziemniaków?. 

Link to post
Share on other sites

Mirek handlarz też napisze stan igła i gwarancja. Kupując od osoby prywatnej nie masz żadnej ochrony poza kodeksem cywilnym i oficjalną drogą prawną. Na 100 sprzedających 90 będzie w porządku, 9 coś ukryje lub zatai, 1 będzie mendą. Wśród 90 uczciwych będzie 10 osób, które nie wiedzą, że coś jest nie halo z repliką.

Kupując nową replikę też możesz mieć pecha i dostać trefny egzemplarz. Niby jest gwarancja i rękojmia, ale po wymianie jednego elementu może zacząć się sypać coś innego, niekoniecznie związanego z wymianą, a gwarancja z racji upgradu już przepadła.

Na zadane pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć, a pisze to jako właściciel ogłoszenia z repliką na tutejszej giełdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...