Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kjw p226e2 i problemy z spustem i magazynkami


Recommended Posts

Witam serdecznie, jak w tytule, posiadam replikę pistoletu p226e2 od kjw wersja na co2 i mam następujące problemy.

Po naciśnięciu spustu ten nie wraca na swoją pozycję, trzeba go ręcznie popchnąć do przodu aby nastąpił reset.

Co do magazynków to mam dwie sztuki, oba na co2, z jednego zaraz po wsadzeniu kapsuły cała zawartość wystrzeliwuje przez górny zawór, z kolei drugi zachowuje się jak by nje dostarczał odpowiedniej ilości gazu do repliki przez co zamek nie cofa się dostatecznie daleko by załadować kolejną kulkę,nie wspominając o zatrzymaniu w tylnym położeniu.

Co mogę zrobić aby doprowadzić to wszystko do ładu? I z czasem chcę się przymierzyć do zakupu magazynków na green gas, czy w związku z tym muszę usunąć drugą sprężynkę z prowadnicy? (P226 od kjw ma dwie sprężynki na prowadnicy jedną normalnej długości i drugą dużo twardszą około 1.5 cm)

Edited by Glock19
Link to post
Share on other sites

Z góry przepraszam za posta pod postem, problem spustu rozwiązany, nie dawało mi to spokoju i "na szybko" go rozłożyłem i znalazłem winowajcę, pękła sprężynka od spustu. Na dniach będę szukać zamiennika, natomiast pytania dotyczące magazynków dalej aktualne. I pozwolę sobie na poklepanie własnych plecków, złożyłem go do kupy i działa :-D (przy moich umiejętnościach uważam to za nie mały sukces)

Link to post
Share on other sites

Skoro temat sprężyny spustu ogarnięty, to kwestia magazynków została tak? 

Magazynek , który wywala cały gaz może mieć uszkodzony górny zawór lub jeśli wywala odrazu cały gaz zaraz po wkręceniu kapsuły to brakuje uszczelki do uszczelniania kapsułki. 

Z drugiej strony jeśli magazynek wypuszcza cały gaz dopiero po włożeniu do repliki i naciśnięciu spustu i podobnie się dzieje z drugim magiem to najpewniej nie wina magazynków. Będzie to pęknięta dysza lub uszkodzona głowica tłoka. Może to też być zablokowany/ pęknięty zaworek w dyszy. Generalnie nieszczelność lub inną dysfunkcja układu pneumatycznego odpowiedzialnego za blowback.

Napisz jeszcze tylko jak długo się tak dzieje? Czy to nowa replika, czy masz ją już jakiś czas? W sęsie czy wcześniej wszystko działało i problem jest nowy?

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, sjzmisiek napisał:

Skoro temat sprężyny spustu ogarnięty, to kwestia magazynków została tak? 

Magazynek , który wywala cały gaz może mieć uszkodzony górny zawór lub jeśli wywala odrazu cały gaz zaraz po wkręceniu kapsuły to brakuje uszczelki do uszczelniania kapsułki. 

Z drugiej strony jeśli magazynek wypuszcza cały gaz dopiero po włożeniu do repliki i naciśnięciu spustu i podobnie się dzieje z drugim magiem to najpewniej nie wina magazynków. Będzie to pęknięta dysza lub uszkodzona głowica tłoka. Może to też być zablokowany/ pęknięty zaworek w dyszy. Generalnie nieszczelność lub inną dysfunkcja układu pneumatycznego odpowiedzialnego za blowback.

Napisz jeszcze tylko jak długo się tak dzieje? Czy to nowa replika, czy masz ją już jakiś czas? W sęsie czy wcześniej wszystko działało i problem jest nowy?

Nie, w jednym gaz wywala w chwili przebicia kapsuły daleko przed wsadzeniem maga do repliki, a w drugim jak by nie dawał wystarczająco duzo gazu, zamek nie ma siły się cofnąć, co i jeszcze pozostaje kwestia magazynków na green gas, czy jest wymagane usunięcie tej jednej sprężynki z prowadnicy?

Link to post
Share on other sites

Czy wcześniej tak się działo?

Jeśli podstawowa sprężyna wystarczy żeby zamek sam nie cofał się kiedy wycelujesz klamka "do góry" bez magazynka w gnieździe to tą dodatkową możesz wyjąć. Zmniejszy to zużycie gazu i pomoże zamkowi normalnie pracować. Cykl zamka powinien być ociupinke wolniejszy ale jeśli będzie pracował normalnie to dodatkowa sprężynka jest niepotrzebna.

Jeśli gaz wylatuje po przebiciu kapsułki to porównaj magazynki i pewnie w tym gdzie gaz ucieka odrazu nie będzie uszczelki w miejscu gdzie kapsułka się przebija.

Poszukaj , może znajdziesz gdzieś zamiennik z którego będziesz w stanie wyjąć uszczelkę albo sama uszczelkę może znajdziesz w jakimś sklepie. W ostateczności napisz do serwisów sklepów : azteko , gunfire, taiwangun... Itd. może cię poratują za niewielkie pieniądze.

Jeśli na drugim magu zamek za słabo kopie to pewnie pęknięta dysza lub tłok ma uszkodzone uszczelnienie . Tu pomoże tylko wymiana uszkodzonej części. Na pewno dysze były w asortymencie Taiwanguna i Azteko. Generalnie te dwa sklepy widziałem że maja części do kjw. Najczęściej sklepy stacjonarne mają o wiele większy asortyment niż na ich stronach. Pytaj... Eail i jedziesz z tematem.

W ostateczności wyrobiony zbijak zaworka . Jak zajrzysz do gniazda maga to ten element , który uderza w zawór . Jeśli jest zklepany to masz odpowiedź. I tu też musisz szukać części i pytać po serwisach...

Zanim zaczniesz wszystko wymieniać i zamawiać najpierw zidentyfikuje gdzie jest problem. Zdejmij zamek pooglądam wszystko. 

Btw kiedy ostatnio smarowałeś replikę?

 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

A tłok w dyszy? I jej uszczelnienie na tłoku? Wystarczy mały ubytek i blowback będzie kulał.

Co do magów może uszczelka ma ubytek w tym magazynku w miejscu gdzie uszczelnia się kapsułka (ten który wywala cały gaz). Albo może być uszkodzona uszczelka zaworu w magu i dlatego nie trzyma. 

Napisz mi jeszcze czy jest różnica w zasięgu. Postrzelaj na kulkach. Daj znać czy zasięg maxymalny się zmienił jakoś diametralnie.

Mam jeszcze podejrzenie, że to zaworek w dyszy lub jego sprężyna . Może coś tam nie gra.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...