Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć,

Szukam repliki USP i po przestudiowaniu całego materiału nie znalazłem odpowiedzi co wybrać.

Wybór jest bardzo ograniczony i stoję przed dylematem. VFC czy SRC.

VFC wyglada super na papierze, ale dostępność magów to porażka.

Stąd pytanie o SRC.

Jeśli ktokolwiek posiada, czy mógłby podzielić się wrażeniami z użytkowania?

Wiem, że to „młoda” replika wiec może być z tym problem więc zamiennie przyjmę też opinie o M9 tejże firmy.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Vfc USP wygląda jak przerobione kwa ( inna komora hu i regulacja prowadnicą sprężyny ale magi i pozostałe mechanizmy wyglądają na bliźniaczo podobnie. Choć mogę się mylić co do regulacji hu bo możliwe, że to rozwiązanie było w P8 Vfc , które wygląda w 95 % tak samo jak USP ;) )

Po oględzinach zdjęć i recek z neta USP SRC wygląda na to, że to kopia systemu tokyo marui, niestety nie wiem nic więcej. SRC ciśnie ostatnio na stalowe elementy spustu więc możliwe, że coś jest wzmocnione względem marui. To jednak do zweryfikowania.

Ja osobiście poczekałbym na wersję tactical od SRC. Samo ich USP prezentuje się przyzwoicie na reckach z YT.

O m9 SRC słyszałem, że ma kilka stalowych elementów mechanizmu spustowego, na 80% jestem pewien kurka. Ze wstępnych oględzin bardziej podobna do nowego systemu gazowego m9 marui ( m9a1 bodaj ) lub B&W czy we v2. Przy czym najbardziej mi to wygląda na B&W ( możliwe że SRC robiło 9-tki dla nich tak jak WE robi g3, de50 czy p90 w gazie na licencji CG i dla cyberguna)

Nie interesowałem się aż tak tematem ale wygląda na to, że wszystkie dziewiątki SRC przyjmują magi ze starego systemu ( kjw, we , tm, hfc, secutor itp).

Nie wiem jak wygląda sytuacja z gumkami hu, ale możliwe, że zrobili krok do przodu i też jest w systemie vsr ( tak jak w kjw, hfc i bodaj secutorach)... Pewności jednak nie mam.

Piszę o gumce bo jednak jej wymiana na ML2021 to bardzo dobry początek tuningu repliki, stosunkowo niedrogi a daje naprawdę dużo.

Poszukaj troszkę info w necie, zastanów się jeszcze, dobrze by było żebyś miał w łapie klamkę zanim kupisz. Będziesz znał ergonomię, będzie Ci dobrze leżała w łapie , albo nie. Pomoże Ci to podjąć decyzję co wziąć. 

Link to post
Share on other sites

P8 VFC chyba recenzował na YT "Airsoft Mike" i wygląda na to że gumka była w standardzie vsr , magi chyba będą pasować od ksc/kwa system 7. Niestety cenowo magazynki są o wiele droższe niż te od SRC czy TM. Zazwyczaj oscylują w okolicach 200zł+ /szt.

Usp SRC recenzje tylko azjatyckie były. Raczej nic o kompatybilności nie widziałem ale bebechy i magi jak podglądałem i porównałem to kopia TM więc będzie łatwiej o magi, pewnie też taniej , może ze 120-150zł . 

Ostatecznie dobrze mieć ze 2 magi w zapasie , wygląda na to, że SRC wychodzi ekonomiczniej i do SRC wyszły też magi na co2 na chłodniejsze dni. 

SRC i VFC pewnie będą strzelać bardzo podobnie więc po co przepłacać za VFC ...

Link to post
Share on other sites

TG potwierdził typ gumki; siedzi tam standard VSR. Na tym mi bardzo zależało. Wczoraj zamówiłem, pewnie dojdzie po weekendzie to cyknę kilka fotek systemu i hopa dla potomnych.

Poza ergonomią zależało mi na zwalniaczu magazynka który w USP pomaga nie gubić magów nosząc pistolet w kaburze tekstylnej. Już nawet nie liczę magów od KJW KP-05/06 które posiałem w lesie :(

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś mk23 ksc ( ver. 2005)  z modułem lam TM i nosiłem w kaburze na duży pistolet, z cordury czy podobnego materiału. Generalnie średnio wygodne , pistolet siedział na wcisk ,zatrzask na pasku zabezpieczającym klamkę to średnio dobre mocowanie. I właśnie system ze zwalniaczem maga mk23 ( typowy dla pistoletu h&k ) uchronił mnie przed utrata magów w tym pistolecie kiedy nosiłem go w takiej kaburze. W de50 Marui 2 razy zgubiłem w niej maga , na szczęście oba były znalezione. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...