Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 2k


Recommended Posts

Hej,

Poszukuje repliki która będzie kompromisem i pozwoli mi na zabawę w cqb i lesie.

Jako ze jestem początkujący a temat jest bardzo obszerny potrzebuje pomocy/doradzenia w wyborze.

Jeśli chodzi o aspekt wizualny raczej jestem otwarty na propozycje jedynie AK nie trafia w moje gusta.

Znów jeśli chodzi o aspekt techniczny to chciałbym omijać plastik super jeśli replika byłaby masywna (wagowo zbliżona do oryginału jeśli jest to możliwe w tym budżecie), replikę początkowo planuje używać w stock’u aczkolwiek wiem ze prędzej czy później ja rozbiorę i zacznę modyfikować dlatego poszukuje czegoś dobrego w oryginale i jednocześnie dobrej bazy do modyfikacji 

Nwm czy moje wymagania nie są zbyt wygórowane aczkolwiek dziękuje z góry za wszelka pomoc :) 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Kombinacja cqb i las to nie jest dobry pomysł. Albo będziesz miał długą replikę, którą w cqb słabo się manewruje, albo w lesie będziesz miał krótką z mniejszym zasięgiem.

W tym budżecie najlepiej rozglądać się za gg lub ics, które po wyciągnięciu z pudełka dają dużo frajdy. Jeśli mocno się upierasz przy podwójnym zastosowaniu, to dwudzielny gearbox w icsach znacząco ułatwi dostosowanie mocy repliki.

Jeśli jest to pierwsza replika, to pamiętaj o lipo i ładowarce, których koszt wyniesie od 200 do 400 zł.

Link to post
Share on other sites

Taka replika musi mieć przede wszystkim szybką wymianę sprężyny. Nawet najlepsza replika z 350 fps, będzie odstawiać od replik z 450/500 fps

Dużo tu zależy od tego na jakie CQB się chodzi. Są takie gdzie baz problemu można latać ze standardową eMką, są i takie gdzie MP5 jest za duże i tylko klamki lub MP5K się sprawdza.

Co do lasu to długość lufy jest ważna, ale jest też bardzo przereklamowana. Ważniejsza jest jakoś lufy, a jeszcze ważniejsze dobranie gumki.
Często też przy przedzieraniu się przez chaszcze krótsza replika jest wygodniejsza. Na przykład na nocne strzelanki/skradanki wolę wziąć AKSU niż RPK, ale na luźne jebanki niedzielne RPK nie ma sobie równych.

Uważam że replika z lufą ~300mm będzie dobrym kompromisem las/cqb.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jakiś Double Eagle z lufą 30 cm (chyba że będziesz grał głównie w cqb a w lesie rzadko, wtedy może 25) 800-1200 zł

Lufa lambda five, gumka krytac, komora retro - 550 zł, sam wymienisz w 10 minut.

Słabsza sprężyna do cqb 20-50 zł.

Zostanie parę stówek na magazynki, kolimator czy coś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...