Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M9 KJW który model wybrać?


Recommended Posts

Witam, jak w temacie. Chcę kupić replikę Beretty M9 full metal od KJW.

W sklepach internetowych znalazłem dwa różne modele tej repliki, różni się też cena.
Który model wybrać?

- Beretta KP9A1 (GC-9606A1) - KJW (KJW-02-007676) LINK
- BERETTA M9 (GC9606TM) - KJW (KJW-02-005345) LINK

Edited by Maltoo7497
Link to post
Share on other sites

Różnią się tylko szyną pod lufą, przy czym do wersji bez szyny można znaleść adapter ( polimerowy) i jeśli będziesz chciał latarkę/laser pod lufą to można poprostu dokupić i zamontować. Podzespoły obu są praktycznie takie same, napęd obie mają taki sam ( co2), osiągi będą takie same. Kup co bardziej Ci się podoba, ewentualnie jeśli chcesz montować akcesoria i nie bawić się z szukaniem adapterów to poprostu weź wersję z szyną. Były jeszcze wersje kjw vertec z odchudzonym chwytem i szyną i były bodaj tańsze od m9a1 . To już kwestia ergonomii bo beretty są stosunkowo szerokie i nie każdemu pasuje klasyczny chwyt, są tacy co wolą ten odchudzony/ prosty. Najlepiej jakbyś miał możliwość potrzymać w łapie obie wersje chwytu , łatwiej wtedy zadecydowac.

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, sjzmisiek napisał:

"strzelać kulkami 0.32-0.36g a jak dźwignie to cięższymi. Fajnie poprawi się zasięg i celność."

A co na to fizyka?
Bo w rzeczywistości przy stałej sile pchającej kulkę (energii) lzejsze kulki będą szybsze i dalej polecą. Cięższe będą mniej wrażliwe na czynniki zakłócające tor lotu.
Przy mocach uzyskiwanych przez pistolety gazowe proponowałbym w pomieszczeniach zamkniętych ( brak wiatru) kulki max 0,23 w zielonym max 0,25 jako wypośrodkowanie między mocą repliki a zasięgiem oraz stabilnością lotu kulki.
 

Link to post
Share on other sites

Ok, mój desert eagle WE na standardowej gumce ledwo donisił 0.28g na 45m , a z gumką ML (i co prawda z precką ML crazy Jet) ciągnie 0.4g kulki na jakieś 70m na niskim ustawieniu hopka, 0.5g też pewnie uciągnie. Btw standardowa lufa ma 6.03 a ML bodaj 6.04 średnicy. Podobnie było ze snajpą ( stockowa sprężyna dawała jakieś 420fps , dodałem preckę, gumę ML i cięższy tłok) u mnie po przejściu z 0.28g na 0.4g kulki leciały dalej na tych cięższych gramaturach ( ok 90+m). Łot taka magia. Hi Capa novricha też na co2 i ciężkich kulkach dociśnie do 70m wg pewnych testów ,które kiedyś widziałem ( z celnością już słabiej). Także tego ... Może to zależy od tego , że cięższe kulki mniej wytracają prędkość z powodu oporu powietrza, nie wiem , ale to działa ;). Najlepiej sprawdzić samemu.

Aczkolwiek do cqb brałbym lekkie kulki, żeby energia była mniejsza i żeby kogoś nie uszkodzić.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Zauważyłem też , zwłaszcza przy zastosowaniu w replice gazowej dłuższej lufy od stockowej, że cięższe kulki w takiej konfiguracji chyba potrzebują więcej gazu , żeby ta cięższa kulka opusciła lufę. Objawiało się to w ten sposób że  na 0.2g kulkach replika kopała podobnie jak przy krótkiej lufie, za to przy kulkach 2x cięższych blowback był wyrażnie słabszy . Zaworek w dyszy odcina gaz na lufę dopiero kiedy kulka opuści lufę , z powodu zastosowania cięższych kulek , mniej gazu zostawało na blowback.

Link to post
Share on other sites

Sjzmisiek to twój pistolet na kulkach 0,4g niesie dalej od budżetowego kałaszaka Boyja na 0,25tkach. Zrobisz mi tak moje hicapy?

Zmartwię cię, na lżejszych kulkach energia kulki o dziwo będzie taka sama jak na cięższych. Zmieni się tylko prędkość kulki. No chyba że uczyliśmy się innej fizyki. Ewentualnie was fizyki uczyła za przeproszeniem jakaś feministka.


Edycja
Brawo miszczu, aby cięższa kulka miała większą prędkość potrzebuje więcej energii. Czyli większej dawki gazu. Czyli większego ciśnienia lub większej objętości czynnika napędowego. Ale w takim wypadku zwiększasz energię w układzie. I stąd się bierze zauważone przez ciebie zwiększone zużycie gazu. I nie przez to że zaworek odcina później ale przez to iż dawka gazu ma do wypełnienia większą objętość (dłuższa lufa) co zmniejsza ciśnienie w lufie. Mniejsze ciśnienie powoduje o dziwo szybsze zamknięcie zaworka blow backu. Szybsze zamknięcie zaworka daje mniej gazu w cylindrze blowbacku co daje krótszy i słabszy odrzut. Pokombinu z lufami i zobacz jaka długość lufy spowoduje brak reakcji blow backu.

Dlatego między bajki można włożyć te 70m na 0,4g kulce z typowym niepowiększanym zaworem magazynka ( tym co dawkuje porcję gazu na układ) oraz ze standardową komorą blowbacki z nieosłabianą sprężyną.

I tyle w temacie.

PS
Szuwarek79
W tym wypadku dla zasięgu kulki opór aerodynamiczny będzie miał drugorzędne znaczenie. Różnica prędkości nie jest aż tak znacząca, kształt ten sam więc i opory niewiele się różniące. Tu ( dla zasięgu) będzie decydował raczej pęd kulki ale ten jest zależny i od masy kulki i od energii z którą ją replika wystrzeli.

 

Edited by arend
rozwinięcie wypowiedzi
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, arend said:

Zmartwię cię, na lżejszych kulkach energia kulki o dziwo będzie taka sama jak na cięższych. Zmieni się tylko prędkość kulki. No chyba że uczyliśmy się innej fizyki. Ewentualnie was fizyki uczyła za przeproszeniem jakaś feministka

Nie lubię takich wycieczek w stylu „feministka”. Jednakże jeśli nawet to wydaje mi się że chodzi o naukę przedmiotu a nie poglądów i choćby był to czterogłowy kot z trzema dzyńdzlami to jeśli zrobi to dobrze mnie to satysfakcjonuje.

Na lżejszych kulkach energia nie będzie taka sama. Gaziaki z ogryzkowymi lufami preferują kulki cięższe (w granicach gramatur dla nich odpowiednich) mam 3 i we wszystkich trzech najlepszy zasięg osiągam na kulkach .32 i .33.

PS. Tak fizyka jest taka sama dla wszystkich.

 

Link to post
Share on other sites

Jak nie będzie taka sama. Kulkę napędza taka sama ilość gazu  ( pomijam oczywiście zmniejszanie ilości gazu w magazynku) więc jej energia jest stała. I nie ma tu miejsca ani na poglądy ani punkty widzenia. Kulka cięższa będzie pchnięta z tą samą energią będzie poruszała się wolniej niż kulka lżejsza. Proste zastosowanie wzoru na energię kinetyczną. Ek=1/2m x V2. Fizyka i matematyka z podstawówki. 
Jeżeli się mylę proszę przedstaw mi wzór który mówi iż kulki o różnej masie pchnięte z tą samą siłą mają różne energie. No chyba że rozpatrujemy dwie kulki o różnej masie wystrzeliwywane z różnych pistoletów.
A krótsze lufy mają mniejsze objętości od długich więc krócej rozpędzają kulkę. Dlatgo dobrze jest policzyć ile gazu potrzeba aby odpowiednio pchnąć kulkę. Bo może się okazać iż gazy jest zbyt mało aby przyspieszać kulkę na całej długości lufy lub zbyt dużo i większość gazu idzie w powietrze. 
Ale wybacz nie jest to na  dyskusję z Tobą. Bo bredzisz tak że oczy bolą i mózg puchnie. A kulki .35 są akurat odpowiednie dla mojego CA DSA58 z 19" lufą i 580fpsami na kulke 0,2g. I owszem twój 28fpsowy gaziak je wystrzeli ( bo co by miał nie wystrzelić) ale kulka będzie leciała i blisko i powoli. Więc proszę nie zmieniajcie fizyki i matematyki no chyba że żyjecie w jakimś innym wszechświecie.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Będe miał chwilę to może jak znajdę dobre miejsce do testów to pomierze i przestrzegam dokładnie Digla na 0.4g kulkach . 70m zasięgu nie jest wyssane z palca. Poprostu niesie spokojnie na 70 40-tki. Nawet jeśli to wbrew fizyce całego świata.

Test z dłuższą lufą ribiłem na m92L we z wstawioną lufą od g36c gbb army ( komora hu od m9 HFC , żeby pasowała gumka standardu vsr - ml autobot, zrobione dodatkowe nacięcie na lufie wewnętrznej, żeby wpasować do komory, lufa zewnętrzna rozwiercona - przelotowa dla lufy wewnętrznej) . Kulki załadowane do maga na przemian 0.2 i 0.4 g. Przy 0,2 blowback mocny, na 0.4 blowback słaby. Replika raz kopała mocno raz słabo zależnie od masy kulki. Załadowane same kulki 0.2g , blowback mocny za każdym strzałem , po ostatniej zamek z tyłu. Załadowane same kulki 0.4g , słaby blowback puki były kulki, dopiero ostatni strzał bez kulki z mocnym blowbackiem, zamek z tyłu. Wyjaśnij dlaczego ...

Wg mnie już nie tylko fizyka ale i mechanika układu gazowego ma wpływ na takie zachowanie systemu. Rozdzielanie gazu na kulkę i blowback jest podobne do rozdzielanie gazu w zaworze qev . Zależnie od pracy ciśnień na układzie zmienia się zachowanie repliki. Ciężar kulek , czas w którym opuszczają lufę , wpływa na ciśnienie w układzie. A dawka gazu jest taka sama. Więc może zostać mniej gazu na blowback jeśli kulka potrzebuje więcej gazu/energii/czasu ... żeby opuścic lufę.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Można.

Gdybyś chciał wersję m9a1 to jakaś promyka jest na gunfire ,tylko to wersja na green gas ( poniżej 400pln)

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-m9a1-green-gas-1152208535.html

Btw m9a1 zawsze było droższe od m9 ( bez szyny).

Nie rozumiem dlaczego na Tanich militariach ceny są na odwrót ;) m9a1 pińćset z hakiem , a m9 ( czy tam m92) ponad 600... Wg twoich linków.

 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.11.2022 o 23:53, arend napisał:

Jak nie będzie taka sama. Kulkę napędza taka sama ilość gazu  ( pomijam oczywiście zmniejszanie ilości gazu w magazynku) więc jej energia jest stała. I nie ma tu miejsca ani na poglądy ani punkty widzenia. Kulka cięższa będzie pchnięta z tą samą energią będzie poruszała się wolniej niż kulka lżejsza. Proste zastosowanie wzoru na energię kinetyczną. Ek=1/2m x V2. Fizyka i matematyka z podstawówki. 
Jeżeli się mylę proszę przedstaw mi wzór który mówi iż kulki o różnej masie pchnięte z tą samą siłą mają różne energie. No chyba że rozpatrujemy dwie kulki o różnej masie wystrzeliwywane z różnych pistoletów.
A krótsze lufy mają mniejsze objętości od długich więc krócej rozpędzają kulkę. Dlatgo dobrze jest policzyć ile gazu potrzeba aby odpowiednio pchnąć kulkę. Bo może się okazać iż gazy jest zbyt mało aby przyspieszać kulkę na całej długości lufy lub zbyt dużo i większość gazu idzie w powietrze. 
Ale wybacz nie jest to na  dyskusję z Tobą. Bo bredzisz tak że oczy bolą i mózg puchnie. A kulki .35 są akurat odpowiednie dla mojego CA DSA58 z 19" lufą i 580fpsami na kulke 0,2g. I owszem twój 28fpsowy gaziak je wystrzeli ( bo co by miał nie wystrzelić) ale kulka będzie leciała i blisko i powoli. Więc proszę nie zmieniajcie fizyki i matematyki no chyba że żyjecie w jakimś innym wszechświecie.

Szuwarek79 ma rację i nie on tu bredzi ;)

W większości przypadków niestety Ek kulki nie będzie taka sama i jest to zjawisko powszechnie znane - joule creep. Różnice mogą być bardzo małe lub bardzo duże w zależności od dobrania stosunku dawki gazu/powietrza do długości lufy. W największym możliwym skrócie cięższa kulka spędzi w lufie więcej czasu co powoduje przekazanie jej większej energii - nie jest pchnięta z tą samą siłą co kulka lżejsza. Wzór Ek=(m*V^2)/2 jak najbardziej działa, szczegół tkwi w tym że spadek prędkości nie jest proporcjonalny do wzrostu masy.

Co do masy kulek, pistolety gazowe bardzo lubią cięższe (jeżeli mają sensowny hopup) i używanie kulek powyżej 0.3g nikogo chyba już nie dziwi. W skrajnych przypadkach, jeżeli weźmiemy pod uwagę również NBB, okazuje się że przykładowo mk23 wspaniale strzela na kulkach 0.48 :D

Podsumowując, podawanie osiągów i limitów w starym stylu(fps na kulce 0.2) jest kompletnie bez sensu i na szczęście wymiera. Każdą replike można poskładać tak żeby miała joule creepa, co zresztą spowodowało opinie o "magicznym zasięgu" replik HP gdy pojawiły się na rynku a tak naprawdę miały większą Ek niż typowe AEG( pomimo identycznego wyniku fps na 0.2 ;) )

Link to post
Share on other sites

:) heh nie lubię fizyki , ale coś w tym jest. W skrócie ciężkie kulki lecą dalej puki system to uciągnie i puki hopup to uciągnie , płaskie hopki ( flaty , r-hopy, Maple leafy) dają więcej backspinu przy mniejszym nacisku na kulkę , a jak wiadomo im mniejszy nacisk hopka tym większa prędkość kulki przy wystrzale, przekłada się to też na zasięg. Dlatego lubię i polecam gumki ML ( szkoda, że nikt mi za to nie płaci :) ). 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...