Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well M4 Metal Gearbox - ki diabeł?


Recommended Posts

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cóż, warto na pewno. Pozbywamy się w ten sposób ostatniego "słabego ogniwa". Nie żeby to było od razu konieczne. Główną zaletą tego guna jest cena na piewrwszym miejscu, na drugim miejscu stalowe zębatki i łatwość upgrade'u. Myślę że celem zachowania podstawowej zalety (ceny), z prowadnicą nie ma co się spieszyć, aczkolwiek na pewno nie będzie to zmarnowana inwestycja :)

Link to post
Share on other sites

Na pewno. Ja sobie zamówiłem właśnie mosiężną prowadnicę CA.

 

[ Dodano: Pią 09 Gru, 2005 ]

Ciekawostka co do prowadnicy spręzyny: w jej podstawie jest miejsce na zwykłą metalową sześciokątną nakrętkę, nie znam się na ich rozmiarach ale w garażu albo ojcowych narzędziach na pewno taką znajdziecie. Po jej wklejeniu uzyskujemy gwint do śruby mocującej standardowe kolby Marui, CA itp. Ponadto, staranne wklejenie tej nakrętki powinno wzmocnić prowadnicę - nie będzie się już opierała na cieńkiej ściance jaka zostaje pomiędzy główną częścią prowadnicy a jej 'stopą" - wnętrze jest w tym miejscu puste ze względu na miejsce na nakrętkę.

 

przy normalnym użytkowaniu prowadnica powinna długo wytrzymać, ale wstawienia tam tej nakrętki wydaje się niegłupim pomysłem. Oczywiście nie ma to jak metalowa prowadnica...

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka co do prowadnicy spręzyny: w jej podstawie jest miejsce na zwykłą metalową sześciokątną nakrętkę, nie znam się na ich rozmiarach ale w garażu albo ojcowych narzędziach na pewno taką znajdziecie. Po jej wklejeniu uzyskujemy gwint do śruby mocującej standardowe kolby Marui, CA itp.

 

A czy dałoby się w takim razie jakoś zamocować kolbę Marui lub CA bez zmiany dolnego body?

Link to post
Share on other sites

A ten zatrzask na którym trzyma się kolba stockowo jest w miarę solidny? Pamiętam, jak w shotgunie cymy bez większego problemu złamałem taki zatrzask, wystarczyło mocniej przycisnąć kolbę do ramienia.

 

Wie ktoś może, gdzie dostać dolne body od M4 TM, takie jak jonboy zamontował u siebie?

Link to post
Share on other sites

Hmm... popytaj ludzi, którzy zmieniali body na metal - zazwyczaj po połamaniu "uszu" w górnym body dolne zostaje całe i gdzieś sie u nich wala po kątach...

 

Zatrzask wygląda całkiem solidnie. A jeśli Cię zatrzask martwi - zasmaruj kremowym distalem i dopiero wtedy załóż kolbę :D

Link to post
Share on other sites

A jak WELLowa konstrukcja znosi poważniejsze zmiany? Zastanawiam się nad zestawem M4 WELLA plus:

dłuuga lufa prezyzyjna (około 450-500 mm)

tłumik ją maskujący (z tego, co zrozumiałem, to w grę wchodzi tylko QD??)

wzmocniona głowica tłoka (metalowa)

wzmocniona prowadnica sprężyny

wzmocnione łożyska ślizgowe

cylinder typ 0

 

Generalnie zastanawiam się czy takie założenie w ogóle ma sens, ale szukam taniej bazy do upgrade'u. Na body mi nie zależy, bo i tak chciałbym je pomalować, a na metalu aż tak bardzo mi nie zależy.

Link to post
Share on other sites

Makary, przy wzmocnionej głowicy tłoka i wzmocnionej prowadnicy możesz też się pokusić o jakąś mocną spreżynę. I owszem, Wellowski M4 to znakomita baza do upgrade'u. Szkoda tylko, że cały przód jest lity - ale jeśli istnieją tłumiki wchodzące bezpośrednio na tłumik płomienia - to powinny pasować (dla przykładu - bagnet pasuje). Sorry, nie znam się na tłumikach, dla mnie to zboczenie :P

Link to post
Share on other sites
A jak WELLowa konstrukcja znosi poważniejsze zmiany? Zastanawiam się nad zestawem M4 WELLA plus:

dłuuga lufa prezyzyjna (około 450-500 mm)

tłumik ją maskujący (z tego, co zrozumiałem, to w grę wchodzi tylko QD??)

wzmocniona głowica tłoka (metalowa)

wzmocniona prowadnica sprężyny

wzmocnione łożyska ślizgowe

cylinder typ 0

 

podsumowujac za te pieniadze masz stocka m15a2 rifle CA

Link to post
Share on other sites

PPOne, racja. Ale spójrz na to tak - na M15A2 Rifle musisz wydać ciut powyżej 1000 zeta "na dzieńdobry". Znam wielu, dla których jest to zapora nie do przebicia. A tutaj? Kupi sobie taki giwerkę za 385 zeta i może od razu grać. W przeciwieństwie np. do XM177 CyberGuna, może spokojnie, pomaleńku, ulepszać to to, to tamto, i nadrobić "zaległości". Nie sądzę, by np. machinegun.pl sprzedał Ci AEGa na takie raty :D

Link to post
Share on other sites

tak masz racje ale mysle ze jak sie kupi wella za 385pln i zaraz wrzuca do niego graty za przykladowo 400pln to mysle ze lepiej kupic cos z CA gdzie masz metalowe body i stokowo wieksza moc oraz pewnosc ze nie rozpadnie sie po kilku strzelankach. Popieram zakup wella jako guna dla poczatkujacych - jest to najlepszy wybor dla osob bez funduszy - i wrzucenie do niego springa 130 ale juz ladowanie gratow ktore kosztuja duzo wiecej niz sam sprzet ktory nie oszukujmy sie nie jest najlepszej jakosci mija sie chyba z celem. Ciesze sie rowniez ze pojawila sie oferta ktora wypelni luke w rynku miedzy allegrogunami a replikami ca i tm. Jest to ciagle duuuzo lepszy wybor niz np. zakup rugera carbine przez osobe nie majaca zadnego doswiadczenia w asg.

 

co do rat to firearms.pl prowadzi raty przez żagiel - ceny maja moze i wysokie ale opcja zawsze jest.

 

Ceny replik poszly raptownie w dol i teraz nie potrzeba juz 1500 zeby miec dobra replike - na mg.pl mozna dostac mp5 za 769pln (plus bateria i ladowarka 90pln). Well jest udana tania replika ale wymaga sporo porawek zeby strzelac z niego bez obawy o uszkodzenie - czy body czy bebechów.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Prawda, prawda... Jeśli chcemy ulepszać od razu wszystko, lepiej zapolować na używaną M-kę z CA na Allegro. Niestety, ludziska dają na nie ceny z kosmosu - kiedy nówki na MG spadły już poniżej czterech cyfr.

 

U mnie powody zakupu były różnorakie - po pierwsze, ciekaowość. Po drugie, założenie, że jeśli się sprawdzi, zaopatrzę się wraz z moją "drugą połową" w dwa dobre AEGi w cenie jednego (drugi, ten "mój" to będzie R7, czyli AK, M4 przebudowany będzie na Diemaco C7A2, gdyż Nala jest Kanadyjką). I wreszcie - chęć zabawy w customy, a rezać replikę uznanych marek z pięknym body jest żal.

 

[ Dodano: Nie 11 Gru, 2005 ]

Dodam jeszcze d/w osób szukających ładnego body do M4 Wella - pytajcie osób, które nabyły M4 BAX System CyberGuna. Piękne, AEGowe body, w którym na siłę umieszczono mechanizm spręzyniaka. Sypie się w ekspresowym tempie, i zostaje po nim ładne body wraz z dużo lepiej zrobioną "rączką transportową" i standardową, AEGową kolbą (mocowaną na długą śrubę do prowadnicy w GB). Jakiś czas temu były dwa czy trzy zepsute M4 CG na Allegro, może będzie więcej.

Link to post
Share on other sites

Pasuje - zobacz zdjęcia, które wcześniej zamieściłem. osobiście zmieniłem tylko body dolne - żeby uniknąć kombinowania z mocowaniem lufy (CG ma własne) i wiercenia otworów na kable. Górne body Wella i tak jest bez zarzutu :)

 

[ Dodano: Nie 11 Gru, 2005 ]

gunz9fz.th.jpg

gunz27mu.th.jpg

Na fotkach mój M4 z dolnym body CG - dolne pasuje od ręki, górne jest super i nie ma co zmieniać :]

Link to post
Share on other sites

oczywiście że jest. Szczerbinka ma pełną regulację (niestety, bez klikania) oraz przerzutnik, duży i mały otwór. Wszystko tak jak powinno być. powiem nawet, że w przeciwieństwie do CA nie macha się na boki :P

 

[ Dodano: Nie 11 Gru, 2005 ]

Aha, M4 CG ma klikanie, a ponadto dużo metalu w "rączce" :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, mam pytanie. Jak wyglada z kompatyilnoscia innych elementow? np. ris od CA zamiast front gripu?

 

I jak wyglada sprawa z podcagnieciem do tych, powiedzmy, 400 fps? Ktore elementy w stock'u to wytrzymaja a ktore trzeba by wymienic? Taki pi * oko

Link to post
Share on other sites

Co do upgrade'u do 400fps, trzeba na pewno wymienić głowicę tłoka, prowadnice sprężyny, łożyska, głowicę cylindra też by się przydało, i nie zagwarantuję czy zębatki to wytrzymają, raczej trzeba by założyć torque-up albo super torque up Systemy, nie wspominając o baterii ponad 10v. Co więcej, nawet "wzmocnione" gearboxy CA pękają na mrozie przy mniejszych upgrade'ach, więc nie mam pojęcia ile wytrzyma ten - może dużo, może padnie bardzo szybko. I pytanie zasadnicze - po diabła komu 400fps? Grać się tym nie da z powodu restrykcji w przepisach (wara od budynków... no i nie strzelisz do nikogo poniżej iluś tam dziesiątek metrów).

 

Co do okładek - cóż, zobaczę ekserymentalnie co pasuje, co nie. W każdym razie jestem dobrej myśli - RISy musi dać się jakoś dopasować. Ale skoro myślimy o instalacji ciężkich skądinąd RISów, zacząłbym raczej od metalowej lufy zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...