Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well M4 Metal Gearbox - ki diabeł?


Recommended Posts

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyszedl do mnie dzisiaj okol ogodziny 13... Nie moglem sie nadziwic jako ze to moj peirwszy AEG. Dluzsze ogledziny wykazaly co nastepuje (tak wlasne, jak i te ktore okazaly sie wnioskami wspolnymi z pi314) :

 

- Odpowiednio ciezki... Wiem, ze to nie tyle co oryginal, ale chcialem go dociazac stawiajac na realizm.. Zrezygnowalem z tego zamiaru.

- Napisy typu "warning" na body nie rzucaja sie w oczy... Gorzej z logo producenta i ordynarnym "Made in china" :(.

- Magazynek niestety plastikowy, i lapie dosc malo kulek (zdarzaja sie "puste strzaly").

- Kolba regulowana, co jest przyjemne, jednak nieco sie chwieje.

- "Dopychacz" pocisku jest wylacznie atrapa, mimo ze isntrukcja wyraznie mowi ze mozna go sobie dla samej zabawy popchac...

- Po odkreceniu uchwytu transportowego naszym oczom ukazuje sie... SZYNA MONTAZOWA! DUZY PLUS DLA WELL!!!

- Obudowa w ktora wkladamy baterie z poczatku sie mocno chwieje, jako ze jest dwuczesciowa... Problem znika po umieszczeniu tam rzeczonej baterii.

- Innowacyjny system "lamania" broni, celem dostania sie do gearboxa, a nie jej demontazu!

- Bardzo latwy dostep do hop-up.

- Mowcie, co chcecie, ale wydawany przez WELL'a odglos jest NIESAMOWICIE PRZYJEMNY ;-D!

- Ladowarka brzeczy (o czym koeldzy juz wspominali ;-)).

 

Podsumowujac - za te cene jak najbardziej warto! Dostajemy stocka, ktorego mozna latwo tanim kosztem zamienic w naprawde przyzwoitego AEG'a. POLECAM!

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że łoże lufy jest dwuczęściowe... tak jak w TM, CA, ICS... i dokładnie tak jak w prawdziwym M4, Xm, M16, itp, itd :-)

 

O szynie Weavera (RIS) wiadomo było od dawna - pisałem też, że jest metalowa (popukaj albo zadrap ją czymś). Dla porównania, CG M4A1 BAX ma ją z plastiku.

 

Co do dźwięku, żebyś ty słyszał jak gdacze na sprężynach 130 i 150% z metalową głowicą tłoka :twisted:

 

[ Dodano: Sro 21 Gru, 2005 ]

m16a38kw.th.jpg

 

Tak z nudów... oto Well M16A3 - przykład co można zrobić z R6 i taniej sprężynówki tejże samej firmy (żeby było uczciwiej zdjąłem body Cyberguna, ale oczywiście musiałem wstawić stockową lufę M16A2, w drodze cylinder typ 0)

Link to post
Share on other sites
Tak z nudów... oto Well M16A3 - przykład co można zrobić z R6 i taniej sprężynówki tejże samej firmy (żeby było uczciwiej zdjąłem body Cyberguna, ale oczywiście musiałem wstawić stockową lufę M16A2, w drodze cylinder typ 0)

He he, "pekny je"... :D Ale co do cylindra, to jaki jest zainstalowany fabrycznie? Wydawało mi się, że zerówka, taka bez dziur...

Link to post
Share on other sites
Tak z nudów... oto Well M16A3 - przykład co można zrobić z R6 i taniej sprężynówki tejże samej firmy (żeby było uczciwiej zdjąłem body Cyberguna, ale oczywiście musiałem wstawić stockową lufę M16A2, w drodze cylinder typ 0)

He he, "pekny je"... :D Ale co do cylindra, to jaki jest zainstalowany fabrycznie? Wydawało mi się, że zerówka, taka bez dziur...

 

Fabryczny wygląda mi na jedynkę, ma niemal calową dziurę po prawej stronie.

Link to post
Share on other sites

Ano, bardzo ładne body :)

 

Dół pasuje niemal od razu - trzeba tylko przemontować podajnik kulek (dolna część komory HU). I dostajemy do tego porządną kolbę na metalowej prowadnicy.

 

Górną część też możnaby dopasować, ale po co... Wellowska góra jest bardzo dobra.

 

Dla ciekawych... ponownie mój Well "M16A3", lepsze zdjęcie.

m167gm.th.jpg

Obok dolne body Cyberguna z zamontowaną kolbą Classic Army. Nie wszystkie "klocki" umieściłem w kadrze, bo jest tego mnóstwo. Przód M4, przód M4 RIS, tył z kolbą stała, tył z kolbą teleskopową, itd, itp.

Link to post
Share on other sites
Górną część też możnaby dopasować, ale po co... Wellowska góra jest bardzo dobra.

Tak, ma tylko jedną zasadniczą wadę: jest to jedna zlewka razem z lufą.

 

Nabyłem toto po czytanych tu opiniach bratu na urodziny... Przyznam szczerze że byłem dość miło zaskoczony stosunkiem ceny do jakości... właściwie jedyny mankament to właśnie ten upper receiver... od razu zamieniony został lower receiwer na TM'owski w jak przyszło do zmiany zespołu lufy na metalową (Miłosz czym kur**** zmyć tą farbę???????) to się okazało że wała, nie da sie :( Czas więc chyba na zakup upper receivera TM.

BTW, nie wiecie czy lufa CA podchodzi do upper receivera TM? (wiem że OT ale nie będę z takiej pierdoły nowego tematu zakładał a tu i tak śmietnik:) )

Pzdr

Chopin

 

PS

szyna RIS, zamek i parę innych detali też jest z metalu, a się tym nie pochwalili.

Jonboy, rozwiniesz pojęcie zamka? Bo ja się nie mogę doszukać niczego metalowego w zamku, nawet dust cover jest plastikowy :/

Link to post
Share on other sites

Eeee... upper receiver nie jest bynajmniej "jedną zlewką" razem z lufą. Po prostu mocowanie lufy, co już kiedyś pisałem, ma inne niż TM. Dłuższe jest (coś jak stare Xmki i M16A1/VN) - z body wychodzi "przedłużka" która obejmje początek lufy zewnętrznej.

 

"Zamek" w replikach TM i ICS (teraz także Well) to ta czarna blaszka pod klapką wyrzutnika. I tak, jest metalowa, identyczna jak w Marui (spróbuj zadrapać nożem krawędź). Nie może tam być prawdziwego zamka (bo siedzi tam GB), ale imitacja jest, i po pociągnięciu rączki zamkowej wędruje do tyłu, jak należy.

 

[ Dodano: Pią 23 Gru, 2005 ]

Co do wyglądu upper'a - wykonany jest bardzo ładnie, od TM-a różni się jednak właśnie mocowaniem lufy. Wellowskie mi się podoba, bliższe jest dawnemu rozwiązaniu Marui, lufa mniej się telepie niż w M4 i M16A2 TM.

Link to post
Share on other sites

Tak, blaszka jest metalowa :) Zwracam honor :)

 

Eeee... upper receiver nie jest bynajmniej "jedną zlewką" razem z lufą.

ok, może nieco enigmatycznie opisałem, niemniej jednak wmontowanie tam lufy CA jest awykonalne :(

I jeszcze

- "Dopychacz" pocisku jest wylacznie atrapa, mimo ze instrukcja wyraznie mowi ze mozna go sobie dla samej zabawy popchac...  

Bo instrukcja to żywcem kopia z TM... Nawet na "schemacie" na silniku pisze "EG1000" :):):)

- Po odkreceniu uchwytu transportowego naszym oczom ukazuje sie... SZYNA MONTAZOWA! DUZY PLUS DLA WELL!!!  

To raczej norma w M4, nie widze tu żadnej załugi dla WELL'a... Zaskoczony tylko byłem że metalowa

- Innowacyjny system "lamania" broni, celem dostania sie do gearboxa, a nie jej demontazu!  

Chyba sie troche kolego zagalopowales... A TM nie ma tak samo? G&P chyba też (ale nie dam głowy)....

- Bardzo latwy dostep do hop-up.  

- Mowcie, co chcecie, ale wydawany przez WELL'a odglos jest NIESAMOWICIE PRZYJEMNY ;-D!

Dostęp do hopupu też jest normalny.. tak jak dźwięk.... W zasadzie nie różni się od innych elektryków...

Link to post
Share on other sites
Tak, blaszka jest metalowa :) Zwracam  honor :)

 

Eeee... upper receiver nie jest bynajmniej "jedną zlewką" razem z lufą.

ok, może nieco enigmatycznie opisałem, niemniej jednak wmontowanie tam lufy CA jest awykonalne :(

 

Cóż, to akurat prawda. M mojej konwersji lufę zewnętrzną zrobiłem sam, z metalowych rurek wchodzących wzajemnie jedna w drugą. Mocowanie jest na stockowej lufie zewnętrznej, na którą nachodzi druga, grubsza. Docelowo ta stanie się środkową cześcią, jak tylko dotnę lufę zewnętrzną od M15A2 CA, która stanie się końcówką (obecna jest tymczasowa).

 

O chwianiu się nie ma mowy, rurki scalam w jedno - średnice są ściśle dopasowane (wchodzą bardzo ciasno) i do tego złączone na amen distalem. Solidniejsze to od lufy zewnętrznej Marui...

 

Podejrzewam jednak, że inni woleliby gotowe, standardowe mocowanie na gotowe lufy - cóż, tu już tylko upper receiver Marui pomoże (albo któryś z metalowych). Cybergunowy upper też ma inne mocowanie lufy niż Marui.

Link to post
Share on other sites
Podejrzewam jednak, że inni woleliby gotowe, standardowe mocowanie na gotowe lufy - cóż, tu już tylko upper receiver Marui pomoże (albo któryś z metalowych). Cybergunowy upper też ma inne mocowanie lufy niż Marui.

Że tak pozwole sobie na powrót do mojego pytania OT: nie wiesz może czy lufa CA pasuje do upper receivera TM?

Link to post
Share on other sites

Jestem troche w poospiechu i niechcialbym sie pomylic. Powiedzcie mi czy na liscie jest wszystko co potrzeba i co pasuje :>

Moj cel to 330 fps i precyzja strzalow.

 

Lufa 6.04mm do M15/M4 [systema]

Sprężyna 130 [PDI]

Wzmocniona głowica tłoka [CA, to zolte cos]

Gumka hop-up z silikonu [systema]

 

O ile wiem, ze sprezyna i glowica tloka pasuje to nie wiem jak z ta lufa jest, jest to, wedlog opisu, do M4 z TM w sam raz.

Nie wiem jak tam z gumka HU tez bedzie ale tutaj raczej bez problemu.

 

Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
Jestem troche w poospiechu i niechcialbym sie pomylic. Powiedzcie mi czy na liscie jest wszystko co potrzeba i co pasuje :>

Moj cel to 330 fps i precyzja strzalow.

 

Lufa 6.04mm do M15/M4 [systema]

Sprężyna 130 [PDI]

Wzmocniona głowica tłoka [CA, to zolte cos]

Gumka hop-up z silikonu [systema]

 

O ile wiem, ze sprezyna i glowica tloka pasuje to nie wiem jak z ta lufa jest, jest to, wedlog opisu, do M4 z TM w sam raz.

Nie wiem jak tam z gumka HU tez bedzie ale tutaj raczej bez problemu.

 

Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz.

 

Dodaj do tego mosiężną prowadnicę sprężyny CA i będzie git. Lufa jest identyczna jak w TM/CA itp. tak więc pasuje od ręki.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem sobie nbiedawno ten karabin na gwiazdkę... 8) Od początku zauważyłem pewien problem z magazynkiem i poborem kulek... Po pierwsze- kręce tą zębatką kręcę- ok, wkładam do karabinu i słyszę że parę kulek od razu wystrzeliwuje do środka. NA początku jakoś sobie radził- mogłem strzelać 5 kulkami w serii... potem przestaje je pobierać więc pomagam mu dokręcając tą śmierdzącą zębatkę. Problem w tym że za każdym razem gdy chce teraz strzelać kulkami muszę pokręcić tym ustrojstwem- inaczej sam mi kulek nie pobierze. gdy wyjmuję magazynek z 4 kulki zawsze się ze środka wysypują- bo tak jak przeczuwałem ładuje się pare wiecej-> czy tak ma być?? To mój pierwszy aeg ale chyba za 10 dni go oddam- bo nie wyobrażam sobie by przy graniu z kumplami non stop kręcić tym pokrętełkiem...

Link to post
Share on other sites
Zakupiłem sobie nbiedawno ten karabin na gwiazdkę... 8)  Od początku zauważyłem pewien problem z magazynkiem i poborem kulek... Po pierwsze- kręce tą zębatką kręcę- ok, wkładam do karabinu i słyszę że parę kulek od razu wystrzeliwuje do środka. NA początku jakoś sobie radził- mogłem strzelać 5 kulkami w serii... potem przestaje je pobierać więc pomagam mu dokręcając tą śmierdzącą zębatkę. Problem w tym że za każdym razem gdy chce teraz strzelać kulkami muszę pokręcić tym ustrojstwem- inaczej sam mi kulek nie pobierze. gdy wyjmuję magazynek z 4 kulki zawsze się ze środka wysypują- bo tak jak przeczuwałem ładuje się pare wiecej-> czy tak ma być?? To mój pierwszy aeg ale chyba za 10 dni go oddam- bo nie wyobrażam sobie by przy graniu z kumplami non stop kręcić tym pokrętełkiem...

 

te wypadające 4 kulki to norma - między magazynkiem a komorą jest rurka przez którą taki słupek kulek musi się przecisnąć, tak samo jest w TM i CA i na to nic się nie poradzi.

 

W Twoim przypadku winny jest wyłącznie magazynek, więc nie ma sensu wymieniać repliki, tylko magazynek. Przyczyną jest śle zwinięta spręzyna napędzająca hi-capowy mechanizm. Jestem pewny, że ma załamanie które zapiera się w resztę zwoju tym samym blokując jego pracę i w konsekwencji zatrzymując popychanie kulek do góry. Osobiście uważam że magazynek warto po prostu zamienić na markowy - np. Marui albo przynajmniej Star.

 

Można też poprawić zwoje sprężyny samemu, co zrobiłem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...