Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowa funkcja w elektryku - możliwa?


Recommended Posts

Witam,

Na starcie zaznaczam, że używałem przycisku szukaj ale nic nie znalazłem na interesujący mnie temat. Nie wiem czy jest odpowiedź na Forum. Przeglądam je od dwóch lat (mało pisze jak widać po ilości postów). Możliwe że źle wpisałem hasło do wyszukiwarki... A teraz do rzeczy:

 

Czy możliwe by było zaprojektowanie jakiegoś styku/przełącznika, który sprawiałby, że nasz elektryk przestaje strzelać gdy kończy nam się amunicja w magazynku? Mnie się wydaje, że taki patent byłby jakimś przełomem w naszym hobby. Czy to awaria magazynka (zacięcie) czy koniec amunicji... strzał nie padnie. Chodzi o to żeby bateria przestawała podawać prąd do silnika w momencie "niewyczucia" amunicji.

 

Taki patent oznaczałby koniec suchego strzelania na postrach... czy po prostu strzelania zza węgła "na ślepo".

 

Takie jakieś urozmaicenie i przy okazji wyższy procent "realizmu" w replice.

 

Pozdrawiam!

 

PS: Jeżeli ktoś wie gdzie moge znaleźć odp na to pytanie niech z łaski swojej da linka, a wtedy moderator będzie mógł temat usunąć.

Link to post
Share on other sites

Czy możliwe by było zaprojektowanie jakiegoś styku/przełącznika,

Pomysł w dechę moim zdaniem.

 

Taki patent oznaczałby koniec suchego strzelania na postrach... czy po prostu strzelania zza węgła "na ślepo".

E, nie zmusisz innych, że sobie tak broń poprzerabiali.

 

Takie jakieś urozmaicenie i przy okazji wyższy procent "realizmu" w replice.

I to jest kluczowa sprawa - dla mnie w każdym razie.

Pozdrawiam,

Weq

Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę ktoś kiedyś o tym wspominał na forum. Sam się nad tym zastanawiałem. To tylko kwestia wbudowania przerywacza w obwód, który "wykrywałby" obecność kulek w magu. Konkretnie ostatniej kulki. Przerywacz musiałby być wbudowany tak, aby nie utrudniał podawania kulek. Problemem może być tu zapewnienie niezawodności takiego rozwiązania.

 

A swoją drogą ciekawe, dlaczego żadna z firm czegoś takiego nie oferuje? Pewnie kwestia marketingu :?

Link to post
Share on other sites
Mnie nie chodzi o przeróbki tylko o to żeby takie coś weszło w nowe elektryki 8)

A to pardąsik, bo mnie zmyliło takie sformułowanie problemu:

Czy możliwe by było zaprojektowanie jakiegoś styku/przełącznika, który sprawiałby, że nasz elektryk przestaje strzelać gdy kończy nam się amunicja w magazynku?

... które wskazuje nie na prośbę do firm produkujących zabawki, tylko na pytanie do nas czy umiemy/możemy/robiliśmy.

Weq

Link to post
Share on other sites

Dokładnie Cybul – Systema ma taki patent.

 

Moim zdaniem można to rozwiązać bardzo prosto(o takim systemie pisał chyba kiedyś Pikace):

- z magazynka po wystrzeleniu ostatniej kulki powinien wysuwać się jakiś „cycek”(taki sam jak w gazówkach odpowiadający za pozostanie zamka w tylniej pozycji) który odcinał by obwód

 

Ewentualnie można zastosować czujnik optyczny(fotoczujnik i dioda a pomiędzy nimi kulki w rurce prowadzącej do komory hop-up).

 

Moim zdaniem jest to jednak nietrafiony pomysł. Nasze zabawki same z siebie są na tyle zawodne(np. znane wszystkim zacinanie się na sami lub niepodawanie kulek z maga) że taki „przerywacz” wprowadzał by sporo zamieszania.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

skoro systema już rozwiązała ten problem, to nie ma co wymyślać jakiś czujników optycznych :) może z czasem ten patent zostanie wprowadzony przez resztę firm (choć pewnie cena repliki wzrosła by...)

a w ogóle, jak tak czytam o eMce systemy 3 generacji...to oby repliki tej firmy stały się troszkę tańsze i dostępne w polskich sklepach...:)

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem, że gdzieś już to było tylko za bata nie mogłem znaleźć :? .

 

Jeżeli patent istnieje i nawet działa to inne firmy będą chciały na tym zarobić. Za nowości się płaci, niestety.

 

Myślałem kiedyś też nad tą gazową M4 (spm16) gdzie możnaby przenieść zbiornik z gazem do samego magazynka tak, żeby wystarczał dokładnie na 30 strzałów bez straty mocy... ale wątpie żeby to wypaliło kiedykolwiek skoro wszyscy na Hi-Capach jadą... No i wogóle to o AEGach gadamy :D

 

Stolar, myślałem nad jakimś takim obwodem tylko że tutaj się rodzi pytanie: Czy to się da zamocować w jakiś nieinwazyjny sposób? Będzie w karabinku wystarczająca dużo wolnego miejsca?

Co do problemów na SEMI to uważam, że skoro problem istenieje już od tylu lat to powinien być rozwiązany... Czy jakiś dokładniejszy ten "kwadracik" robić czy inny patent na przełączanie trybu ognia.

 

 

Macie może jakieś linki do jakiejś Mki systemy z tym patentem? Jakiś review, fotki czy chociaż pozycja w jakimś zagranicznym sklepie? Na WGC jest tylko M16A3... i pisze "Gear Box - New Generation Electric Control Gearbox" co by chyba oznaczało że ma "patent".

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
Stolar, myślałem nad jakimś takim obwodem tylko że tutaj się rodzi pytanie: Czy to się da zamocować w jakiś nieinwazyjny sposób? Będzie w karabinku wystarczająca dużo wolnego miejsca?  

Jeśli chodzi o pomysł z wystającym z maga bolcem to wystarczy że w gnieździe obok rurki przez którą wchodzą kulki do komory hop-up umieścimy „czujnik” czyli np. 2 blaszki między którymi obwód zostanie zamknięty pod wpływem nacisku ze strony bolca.

 

W drugim przypadku dioda i foto czujnik musiałyby znajdować się naprzeciw siebie po 2 stronach rurki.

 

W obu przypadkach jak najbardziej jest na to miejsce :twisted:

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...