Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP 40 TOP&Marushin - czyli na co oszczędzać?


Recommended Posts

MP 40 TOP widziałem już u nas i mam zamiar na niego oszczędzać tylko zastanawiam się czy nie lepsze (ładniejsze i droższe) jest Marushina, chociaż tego w polskich sklepach nie ma...

 

Ps. Jakie sa dane techniczne MP40 od Marushina?

 

[ Dodano: 10.11.2005, 15:32 ]

Na razie cisza.... Trudno...

Jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia:

There are 4 versions of the Marushin MP40: The pre-assembled "plug cap firing" (the most common version) The kit version, The early all zinc (PFC) version and the non-blow back airsoft version.

 

I co to jest na filmiku z tej stronki? http://www.mp40modelguns.com/marushin_mp40.htm

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że jest to:

he pre-assembled "plug cap firing" (the most common version)

 

Ideał dla ludzi odtwarzających 2 wojnę światową. Strzela amunicją "hukową", ma odrzut i ogień seryjny, nie da się tego przerobić na broń palną.

 

Minusy są dwa.

Pierwszy - ceny takich zabawek sa kosmiczne.

Drugi - w Polsce amunicja tego typu (a więc i używająca jej zabawka) podpada już pod normalne pozwolenie na broń.

 

Czyli dla nas raczej zabawka z cyklu "marzenia trzeba mieć".

Link to post
Share on other sites

Ritter, idac dalej tym tropem rozumowania, to w Polsce to nawet odpustowe korkowce podpadaja juz pod pod ustawe...

 

Troche fajnych zdjec widzialem tutaj: http://webcenter.ru/~vtb/top_mp40_review.htm

 

Na necie bylo pare recenzji, wystarczy pogrzebac.

 

IMHO taka zabawka nie jest dla osob, ktore musza zbierac kase, tylko dla tych, ktorzy maja akurat kaprys na zakup...

Link to post
Share on other sites
вылета шаров 220-260fps
Zgaduje, że taka jest prędkość wylotowa kulki w replice TOPaa. Hmm wydaje sie dość mała. na machinegunie zmierzyli trochę więcej... Choć wiadomo margines błędu musi być...

 

[ Dodano: 10.11.2005, 17:45 ]

No i na tych zdjęciach replika jest czarna. Na innych zdjęciach był srebrna. Czyżby były rózne wersje?

Link to post
Share on other sites
Ritter, idac dalej tym tropem rozumowania, to w Polsce to nawet odpustowe korkowce podpadaja juz pod pod ustawe...

 

Czyli mam błędne rozumowanie?

 

Wiesz o czym piszesz, czy pitolisz żeby pitolić?

 

Żyjesz stary w tak pięknym kraju, że prawnie możesz mieć replikę broni czarnoprochowej sprzed 1851 roku (skąd do cholery ta data??), ale prochu do niej w słoiku w domu trzymać już nie możesz.

Co do nabojów hukowych - dozwolone są kalibry bodaj do 6mm. Te repliki 2-wojenne strzelają 9mm o ile dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Heh, to sobie Ritter sprawdz jaki kaliber maja korki w korkowcu! :P Jak "kaliber" korkowca uznasz za maly, to sobie zmierz np jaka srednice maja sztuczne ognie do kupienia w co drugim kiosku...

 

Takie "korki", czyli wklady do imitacji lusek, nazywane PFC, sa dostepne nawet w Wlk Brytanii, gdzie prawo ograniczajace dostep do broni palnej chyba jest najbardziej restrykcyjne w calej UE. I jakos nikomu tam nie przychodzi do glowy, aby taka zabawke uznac za bron palna! BTW - polecam sobie obejrzec http://www.modelguns.co.uk - fajna oferta.

 

Ale jak widac na naszym forum sa ludzie majacy jakas dziwna tendencje do uznawania zabawek za bron palna. Pozniej nie ma sie co dziwic, ze znajduja sie prokuratorzy stosujaca podobnie chora wykladnie... :?

Link to post
Share on other sites
Co do nabojów hukowych - dozwolone są kalibry bodaj do 6mm. Te repliki 2-wojenne strzelają 9mm o ile dobrze pamiętam.

dzięki za info

chwila wolnego czasu i ustawa do poduchy to sie wyjaśni

 

Żyjesz stary w tak pięknym kraju, że prawnie możesz mieć replikę broni czarnoprochowej sprzed 1851 roku (skąd do cholery ta data??), ale prochu do niej w słoiku w domu trzymać już nie możesz.

o tak

tyle ze kraj i piękny i popie....

inna głupota:

wiatrówki do ek<17J to nie broń, to rzecz, ale żeby sprzedawać wiatrówki ek<17J ale GW (GWintowane) to trzeba mieć koncesje na sprzedaż broni, do GL (Gładkolufowych) nie trzeba

no jak to k... skomentujecie :|

 

ps.

Wlk Brytanii, gdzie prawo ograniczajace dostep do broni palnej chyba jest najbardziej restrykcyjne w calej UE

podobno Niemcy, ale mogło sie coś zmienić

Ale jak widac na naszym forum sa ludzie majacy jakas dziwna tendencje do uznawania zabawek za bron palna.

a to tylko broń palna jest

pałki bejzbolowej nie można mieć bo to broń, chyba że w celach sportowych

 

najpierw znamy obowiązujące prawo, potem sie wypowiadamy

a to że to i tamto można kupić nie oznacza to że jest to do końca legalne

Link to post
Share on other sites

W Polsce do tych rekonstrukcji używa się najczęściej wypożyczonych od filmowców egzemplarzy prawdziwej broni. Strzelają oczywiście ślepakami. Nie słyszałem jeszcze o żadnym rekonstruktorze 2 W.Ś. w Polsce, który by posiadał replikę na naboje hukowe tego typu, jak podanym przez Ciebie adresie w w pierwszym liście.

 

Pikace, Twoje dywagacje na temat korkowców mnie nie obchodzą.

Opierasz się (nader często na tym forum) na swoim "widzimisię", a nie stanie faktycznym naszego prawodastwa i rozporządzeń wykonawczych.

A stan ten jest taki, że dozwolony kaliber nabojów hukowych w kraju nad Wisłą to 6mm. Ktoś gdzieś sobie ubzdurał, że naród hukowce większych kalibrów będzie masowo na "prawdziwą" broń palną przerabiał.

 

Ostatni akapit to już w ogóle popełniłeś chyba pod wpływem jakichś środków odurzających. Byłbym zapewne jedną z pierwszych osób, które by się dorwały do takich zabawek, gdyby to było takie proste.

Nie jest, więc z łaski swojej nie wciskaj mi dziecka w brzuch, skoro najwyraźniej nie wiesz o czym piszesz.

 

Skończmy temat, albo niech zostanie przeniesiony do innego działu, bo o elektrykach to zdecydowanie nie jest...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zapewne z powodu ilości tych elektryków w Polsce.

O MP40 z TOP był kiedyś temat. Była mowa o jednym egzemplarzu, który zepsuł się zanim zdążył wziąć udział w jakiejkolwiek strzelance w terenie. Chyba Dzikki to opisywał, poszukaj.

A Marushina to w ogóle pewnie w pięknym kraju nad Wisłą nie uświadczysz, więc nie masz co oczekiwać wątku na 5 stron z praktycznymi poradami.

Popatrz na to pozytywnie - będziesz pionierem... :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites

MP 40 należy do mojego kolegi Smoczego.

Jest on użytkownikiem tego forum a także mieszkańcem Warszawy, w związku z czym możesz Pesus poszukać go również na forum www.warrior.pl .

Co do strzelania to z tego co się orientuje można już kupić wzmocnione zębatki. Sama replika padła w fazie strzelania w domu (po kilkudziesięciu kulkach) i została naprawiona przy dużym nakładzie wysiłku i jeśli dobrze pamiętam również pieniądzach.

Strzelałem z niej po naprawie. Nie jest to na pewno replika o osiągach, raczej stanowi łakomy kąsek dla tych, którzy potrzebują ją w ramach rekonstrukcji.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Temat i pytania o M40 pojawiaja sie od czasu do czasu. Poniewaz jestem uzytkownikiem egzemplarza MP40 i juz paru osobom opisywalem ten model i wrazenia z jego uzytkownia, wiec pozwole sobie upublicznic moja ocene i zamiescic na forum ogolnym mini rezenzje na temat wyrobu TOPa :

 

- body - piateczka. Nie dosc ze wazy swoje to sa to stalowe zgrzewane wytloczki. Lufa pelna ( tj nie jest to cienkoscienna rurka), rozkladana kolba tez solidna. Ebonitowe loze z oryginalu zostalo zastapione plastikowym malowanym z zewnatrz na brazowo. Sama farba nie ma tendencji do odpadania - ale oczywiscie pojawiaja sie pierwsze wytarcia i zarysowania. Nie ma tragedii, ale tez nie jest to rekord swiata.

Acha - fajna rzecz - o metalowe body trzeba dbac - po uzyciu pielegnowac.

 

- walory uzytkowe ( asg ): predkosc pocztkowa 240 fpsow (@0.2) - nie jest to wiele. Natomiast sam zasieg praktyczny - przyzwoity -ok 35-40 m ( w kazdym razie wiecej(!) niz TM Thompsona - co sprawdzilem w strzelaniach porownawczych ). Hop-up dziala super. Magazynki - na razie dostepne sa 50 kulkowe ( tzw 'lowcap'y ) ale paradoksalnie nie jest z tym tak zle bo przy szybkostrzelnosci ok 400-500 strzalow na min ( prawie zgodnosc z oryginalem ) to jest to wystarczajace ( osobiscie tez mi to pasuje bo jestem zwolennikiem lowcapow )

 

- gearbox - jakosc fatalna - po prostu zle dobrane parametry sprzezyny ( bardzo mocna, na moj gust to ze 150-170 PDI ) do trwalosci tloka (plastikowy ) i zebatek ze znalu ( szczegolnie tej napinajacej tlok) oraz cylindra (patent TOPa - mieszek wygladajacy jak harmonijka i jest niewielki). Mialem juz trzy powazne awarie ( tlok i 2 razy zebatka ). Rozwiazaniem sa stalowe zebatki, lepszy tlok ( mam aluminiowy wykonany przez znajomego fachowca ) i prawdziwy cylinder ( a nie harmonijka - jeszcze niedostepny). Na szczescie juz pojawiaja sie czesci zamienne - oryginalne TOPowe ( tlok z mieszkiem ) i Guarder'owskie ( zebatki ).

 

Generalnie - z zewnatrz bomba ( jak dla mnie ), wewnatrz - kiepsko (mozna powieniedziec ze to 'stadard' TOPa). A poniewaz jest to jedyna replika aeg MP40 dostepna na rynku - no to nie ma wyboru ... Gdybym sie zastanawial na jego kupnem jeszcze raz - to tez bym go kupil.

 

Zdjecia : http://webcenter.ru/~vtb/top_mp40_review.htm ( ten link juz byl gdzies prezentowany )

 

 

(Acha -jeszcze raz uwaga ogolna co do osiagow - te 240 fpsow. To sa te same emocje, ktore maja uzytkownicy G18c aep TM - pomiar predkosci pokazuje niewiele, ale nie czuje sie dyskomfortu w polu ...)

 

 

Pozdrawiam,

 

Smoczy

Link to post
Share on other sites

Witamy na TOPie.

 

Pomyśl co przeżywali jeszcze jakiś czas temu desperaci, którzy koniecznie chcieli mieć kaem, powiedzmy - Minimi... Był właśnie tylko TOP za jakieś 6 tysięcy złotych. Z tymi samymi przypadłościami wewnętrznymi co w wypadku MP40.

 

Życie. :roll:

Link to post
Share on other sites
Sorry za naiwne pytanie, ale czy nie da sie zadnego gerboxa TM wpasowac w to MP40?

 

Nic o tym nie slyszalem, a i mnie sie wydaje , ze sie nie da.

Paradox TOP'owego gearboxa z MP40 jest taki, ze to generalnie konstrukcja potencjalnie perspektywiczna. Tj jest on prostokatny, ma zintegrowany silnik i nie jest wysoki ( bodajze 7-8 cm ). W oparciu o niego moznaby robic niedostepne do tej pory customy - np MP18/28, PPSh/PPS, moze nawet Stena. Tylko ze TOP go nie wypusci na rynek, a upgrady do MP40 zrobi Guarder/angs ( sa juz zebatki, zatrzask przeciwpowrotny ). Potrzebny jest cylider i zespol tloka. Cylinder nie jest problemem - bo normalny cylinder ma idealna srednice i jest o 2mm za dlugi - wiec de facto potrzeba glowicy cylindra i zespolu tloka. I te zespoly pewnie beda na rynku za rok. Przy tej sprezynie, ktora jest - z 240 zrobi sie od razu 350-400 fpsow. I bedzie git. Tylko ze wyjdzie dorgo. Ale to troche inna dyskusja, a jak wspomnialem, dla entuzjasty - to raczej sprzet z kategorii "musze_go_miec".

 

( A propos gerboxow do custom'ow - bardzo obiecujaca wyglada UTG - tylko kiedy bedzie w powszechnej sprzedazy ...) edit : moja pomylka - nie utg tylko stara : http://www.arniesairsoft.co.uk/news/octobe...ear_Box_1_L.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...