Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A1,2,3,4 airsoftguns.pl


Recommended Posts

Witam

 

Czy ktoś z was posiada tę replikę w wersji A3? ( http://www.sklep.airsoftguns.pl/projector....duct=1133306225 )

 

Zastanawia mnie sposób w jaki rozwiązany jest montaż szyny ris pod standardowymi okładzinami, byłbym bardzo wdzięczny za foto.

 

I tak przy okaji - sprawdzał ktoś wymienność części ten repliki z M15a4 CA? Bo posiadam takowego springa ( martwego... coś poszło w środku ) i zastanawiam się czy nie można było by do "reanimować" używając cześci z tej repliki. Sprężyna jest tu mocniejsza, cześci równie, jeśli nie bardzej wytrzymałe, tam natomiast mam ładne body z oznaczeniami i fabrycznego hop-upa na kulki 0.2...

Link to post
Share on other sites

Nie ma hop-up a m16a1/2/3/4 róznią sie tylko body a bebechy mają wszystkie te same. Za to dorobic hu jest bardzo łatwo co daje zasieg 2xwiekszy :)

 

[ Dodano: 30.08.2006, 18:06 ]

Co moze byc przyczyną tego ze karabin strzela bardzo czesto po 2 kulki :? Jak o naprawic?? U was tez tak sie działo??

Link to post
Share on other sites

czasem, pomaga przeczyszczenie wacikiem tej plastikowej komory z uszczelką trzymającą kulki (bo często się tam olej dostaje) oraz samo przeładowanie ma jakieś znaczenie - niezbyt gwałtowne z początku

 

jeśli to nie pomoże to jeszcze możesz się pobawić z magazynkiem może on za mocno wciska kulki - generalnie przesmarować wszystko, sprawdzić uszczelkę trzymającą kulki, przeczyścić i powinno być ok - u mnie ustąpiło.

Link to post
Share on other sites

ps: jak sie sprawuje HU??

 

Hop-Up działa znakomicie, po przestrzeleniu strzały są powtarzalne...

i kto by pomyślał jak w prosty sposób zrobić 35 m zasięgu :)

 

na pewno będę zawsze zabierał ze sobą tą sprężynę, ale już jako broń zapasową, bo właśnie kupiłem AEG SR4 (M4A1 z SRC) ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

też miałem problem z dwoma kulkami wskakującymi do lufy (jedna z nich swobodnie wypadała, druga czekała na strzał jak trzeba). Rozwiązalem to bardzo prosto:

do 'dziubka' magazynka dokleiłem kawałek taśmy klejącej z przodu otworu tak, że kulki wychodziły z magazynka z lekkim oporem i bardziej pionowo. Fabrycznie ta dzióra jest z lekkim nacięciem do przodu. No, i problem zniknął:)

 

Rozumiem że dorabiając HU trzeba tą wewnętrzną lufę właściwą unieruchomić względem tej metalowej? (tzn już to zrobiłem ale chyba przy HU będę musiał zrobić to solidniej)

12. teraz do wczesniej spreparowaniej lufy zewnetrzniejprzylkejasz nakretke tak aby przy wkrecaniu do niej śruby, sruba przeszła przez wywiercony wczesniej otwor bez żadnych oporów

Ta nakrętka jest potrzebna? Nie wystarczy zrobić otworu o średnicy strasznie zbliżonej do śróbki? Wydaje mi się że wystarczy, najwyzej w trakcie wykonywania HU zastosuję sie do rady:)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Guest lonek393

A co do tuningu to:

-lufa z praktikera

-hop-up

-sprezyna, ok 130

-olejek silikony

to się równa ok. 50 zł, a daje DUŻO,

jeżeli nie pasuje wygląd repliki, to spray w ręce i wio !!!!

Można równierz wymienić prowadnicę tłoka i inne takie duperelki, wtedy daje się 150 i mamy snajperkę, można kupić lunetę tasco 4-20 za 15 zł i full opcja :] Całkowity koszt łącznie z repliką:

-replika - 60 zł - m16a3

-hop-up 10 zł

-lufa z praktikera 5 zł

-sprężyna 150 35 zł

-prowadnica tłoku itp. 50 zł

-luneta tasco 4-20 15 zł

w sumei ok. 160 zł i mamy snajperkę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Coś chyba Ci się pomyliło, albo chwalisz "bo to Twoje". Tak sie składa, że mam akurat tą samą replikę co Ty i mam także replikę "za 300-400 pln".

 

Przy użyciu lunety, ze stock'owej M16 dawałem radę trafić w kartkę A3 z odległości 20 metrów. O przebiciu nie było mowy - kulki najzwyczajniej odbijały się od kartki.

 

Strzelając ze stock'owej repliki "za 300-400 pln" (MP5A5 Cymy) bez problemu trafiałem w kartkę A3 z odległości 27 metrów. Kulka kartkę przebijała, a te które nie trafiły leciały 13 metrów dalej i odbijały się od drewnianego płotu (było słychać charakterystyczny dźwięk).

 

Gwoli wyjaśnienia - odległości są mierzone.

 

Jakkolwiek, musze przyznać, że w M16 Well'a jest ukryty spory potencjał - z ciekawości strzeliłem z przyłożenia do zeszytu... przebiło grubą, kartonową okładkę oraz kilkadziesiąt stron. Jestem przekonany, że gdyby wymienić lufę na 'precyzyjną', dodać HU oraz uszczelnić układ to zabawka strzelałaby porządnie. Jednakże co do wytrzymałości mam spore wątpliwości - tworzywo (="plastik") z którego są wykonane mechanizmy, nie wydaje się być obiecujące.

 

Na koniec zapytam: do jakiej repliki "za 300-400 pln" porównywałeś swoją M16?

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sorki ze odkopuje temat ale w grudniu zamawiam 42 tysiące kulek i mam punkty na airsoftguns.pl żeby kupić tę replikę. Zastanawiam czy za te punkty nie kupić ale dlaczego na airsoftguns.pl pisze że model m16 a1 w opisie jest z jakiejś firmy Xinda a jest zdjęcie pudełka na którym pisze Well więc z jakiej firmy jest to m16 a1 well czy xinda bo chyba się będę tym interesował bo nie lubię bajerków z kiosku ale moze m16 a3 albo a1 więc doradźcie m16 a1 czy m16 a3.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...