Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak naprawić spust w P228 UHC/CG?


Recommended Posts

Cholera. Znów złamał mi się spust w moim P228 - najwidoczniej klej typu Kropelka to za mało, żeby wytrzymać takie obciążenia.

Złamały się dwa "drążki" połączone z dźwignią zwalniającą tłok - ostatnio je przykleiłem, zabawka nawet strzelała, ale znowu wziął ją w łapy pewien fizol, który nie wyłączył bezpiecznika...

Najwidoczniej nie wytrzymał klej, bo "drążki" zerwały się w tym samym miejscu, co ostatnio. Czym to można skleić? Może przewiercić cienkim wiertłem i wzmocnić łączenie za pomocą sztywnego drutu?

Link to post
Share on other sites

Wiercenie tylko osłabi drążki. Możesz spróbować wkleić od wewnętrznej strony blaszkę w kształcie litery U. Dodatkowo możesz ja przykręcić do języka spustowego na „dnie literki U”. U mnie nawet działało ale tylko do czasu…(w każdym razie dłużej niż kropelka, poxipol i inne wynalazki). Klejenie samych drążków nie ma sensu – powierzchnia styku obu elementów jest zbyt mała.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Westie. Przyślij mi zdjęcie lub rysunek, to dokładnie napiszę Ci, co zrobić. Może w wolnej chwili udałoby mi się zrobić go, choć do końca nie gwarantuję. Z resztą pisałem już komuś o klejeniu spustu. Czy to nie Tobie?Ale próbuj z włóknem szklanym i distalem wolnoschnącym.

Link to post
Share on other sites

Nie, ja się na to dotąd nie skarżyłem. W każdym razie dziś do głowy przyszedł mi pomysł dorobienia tych "drążków" z metalu - kawałek dość grubej blachy w kształcie litery Y z dwoma wypustkami na końcach górnych ramion (tak, żeby pasowały do "belki" zwalniającej tłok). Dolny koniec zaś wchodziłby w wywiercony/wypiłowany w spuście otwór tak, by pasował do rowka z tyłu języka spustowego (i tam byłby przyklajstrowany obficie distalem). Rysunki ew. zdjęcia zrobię wkrótce.

 

[ Dodano: 16.11.2005, 17:49 ]

spust1pf.th.jpg

To żem i wymyślił. Mam nadzieję, że grube (1mm z niedużym haczykiem) spinacze wytrzymają obciążenie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dawno tu nie zaglądałem.Pomysł dobry. Ale myślałem o całkowicie metalowym spuście, tzn lutowanym lub odlewanym. Jakbyś zrobił rysunki wymiarowe, może bym spróbował zrobić. Ja mam problem z 228 chyba z HFC (nr kat HA 109S). Pisałem jako nowy temat, ale go wcięło. Wywala po kilka kulek lub wysypuje z lufy bez strzału. Będę dziś kombinował, ale wszelkie porady mile widziane, nawet takie :"Weź go sprzedaj..."

 

[ Dodano: 10.12.2005, 23:31 ]

To moje "coś" jest po remoncie. Gładko ładuje jedną kulkę, celnie ją przenosi na odległość dobrych 20 m. Westie, to co masz miało plastikowy spust? W moim SS jest metalówka. Czyli to co masz to nie jest HFC, ale czy spusty są podobne?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Westie, to co masz miało plastikowy spust?
Tak, plastikowy, jak widać haczyki są obrócone do wewnątrz... Muszę się przejechać do ojca-rusznikarza, może on wymyśli coś lepszego niż te spinacze.

 

[ Dodano: Sob 17 Gru, 2005 ]

spustskan0we.th.jpg

spustwymiary3nu.th.jpg

Fotka i (fatalny) rysunek "techniczny" spustu. Gdyby ktoś się chciał upewnić, czy spust od HFC pasuje.

 

[ Dodano: Pon 30 Sty, 2006 ]

Znów spust szlag trafił. Pomoże ktoś? Super Glue odpada... Czyli co teraz? Technicoll Polychloride, rozpuszczalnik, druciane wzmocnienia?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...