Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabinek samoróbka


Recommended Posts

Witam

Chce samodzielnie i małym nakładem finansowym zrobić sobie karabinek. Ogólny schemat już jest (przynajmniej w głowie). Tylko wciąż nie mam pomysłu, z czego zrobić zaspół tłok/cylinder. Niestety dostępu do tokarki nie mam. Może ktoś ma jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co jackas, też mam ten problemik. Jestem w trakcie projektowania M1 Carbine. Chcę użyć elementów ogólnie dostępnych, czyli hydraulika ogólnie stosowana. Jeśli robisz snajperkę, to długość cylindra możesz mieć dużą. Wszystko zależy od typu broni.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie - zajrzałem do sieciowego sklepu hydaulicznego, i jest sporo zaślepek na rury. Coś z tego się dobierze :)

Co prawda to nie ma być snajperka - chociaż koncepcja może jeszcze się zmienić - tylko shotgun wzorowany na neostead,

Tak na marginesie i z ciekawości - czy próbował ktoś robienia wnętrza z PCV? Elementów z tego meteriału jest całkiem sporo, łatwe w obróbce tylko jak z wytrzymałością?

Link to post
Share on other sites

Z PCV jeśli już, to może zrobie elementy "nie siłowe" - np. wkładke do tłoka żeby średnice zmniejszyć, albo podpórki pod lufę.

Chociaż może, kiedyś, w ramach "a co by z tego wyszło" ...

I tak wracjąc to głównego tematu - a gdyby tak wykorzystać amortyzator samochodowy? Muszę jakiś dorwać i rozebrać.

Link to post
Share on other sites

Ja na razie jestem na etapie projektów i rysunków. Rozpracowałem tłok, średnica cylindra 18 mm i skok 65, powinno wystarczyć dla lufy długości 440 mm. Rozglądam się za złomem aluminiowo - miedzianym. Mam już palnik i alulut. Czas na eksperymenty. Jak powiodło się lutowanie miedzi i aluminium - niebawem :idea:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam takie pytanko i prosiłbym cobyście się wypowiedzieli… wpadłem na pomysł i planuję zmajstrować karabin wyborowy, wygląd nie jest na razie istotny, ale o problemie…

 

Co Wy na to, aby wykożystac do zrobienia czegoś takiego marker paintball’owy? Nie chodzi mi o samo złożenie całości, tylko jak się zapatrujecie na sam pomysł, żeby to zrobić z markera. Jak myślicie, jak to się będzie sprawować?

 

Nie wiecie, jaka porcja gazu jest wyrzucana przy jednym strzale? I czy coś takiego wystarczy mi na kulkę 6mm?

Link to post
Share on other sites
Co Wy na to, aby wykożystac do zrobienia czegoś takiego marker paintball’owy?

A jakie zalety ma marker nad replikami AS, że chcesz go użyć?

 

Nie chodzi mi o samo złożenie całości, tylko jak się zapatrujecie na sam pomysł, żeby to zrobić z markera.

Bez sensu

 

Jak myślicie, jak to się będzie sprawować?

Markery same w sobie działają dobrze. A co Ty z nim zrobisz i co w nim popsujesz to juz nie wiem, więc trudno powiedzieć jak się będzie sprawował.

 

Nie wiecie, jaka porcja gazu jest wyrzucana przy jednym strzale?

To jest regulowane. Pytanie czy mała porcja gazu będzie w stanie dostarczyć energii do automatyki w celu poprawnego przeładowania.

 

I czy coś takiego wystarczy mi na kulkę 6mm?

Skoro wystarcza, żeby wystrzelić 3,5g kulke, to odnoszę wrażenie, że dla kulki 0,3g również wystarczy.

 

Tyle że marker to dość spory wydatek...

Zależy jaki i porównując do czego. Używany tippamn jest duuużo tańszy od nowego PSG-1.

Link to post
Share on other sites
A jakie zalety ma marker nad replikami AS, że chcesz go użyć?

obawiam się że sam na to odpowiedziałeś

Używany tippamn jest duuużo tańszy od nowego PSG-1.

 

Bez sensu

 

szkoda że już nie uczą czytać ze zrozumieniem... chciałem zaznaczyć, że zależy mi na opiniach na temat wykorzystania do tego celu markera, znając niektórych użytkowników, dostałbym propozycje jakie łoże zastosować czy z czego je zrobić...

 

mimo wszystko jestem niezmiernie wdzięczny za udzielenie rzeczowych odpowiedzi... tylko szkoda, że to nic nie wniosło do dyskusji...

Link to post
Share on other sites

Homikowaty z calym szacunkiem , ale uczą czytać ze zrozumieniem w naszych skołach .

Wracajac do rzeczy, zależalo by mi na fotkach (jeżeli już ktos tego dokona) samoróbki ASG . Chce wykonać taka replikę tylko jeszcze nie wiem na podstawie jakiego modely bedzie odwzorowana.Narazie jestem w fazie budowy mechanizmu ;/ .... cieżko idzie.

Pozdro :| :ściana:

 

[ Dodano: 09 Sty 2006 18:45 ]

Proponuje zasiegnąć wzorów na tej stronce :D staram sie zrobic kolbe na wzor jednego z tych cacuszek :D jak mi sie uda to pokaże fotki

 

http://world.guns.ru/sniper :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
A jakie zalety ma marker nad replikami AS, że chcesz go użyć?
obawiam się że sam na to odpowiedziałeś
Używany tippamn jest duuużo tańszy od nowego PSG-1.

Tak. Sam marker kalibru .68. Pytanie ile będzie kosztowało i trwało przeobienie tego na 6 mm? i czy osiągi takiego cuda będą lepsze od choćby (tańszej od Tippa) sprężynki TM?

 

Bez sensu
szkoda że już nie uczą czytać ze zrozumieniem... chciałem zaznaczyć, że zależy mi na opiniach na temat wykorzystania do tego celu markera, znając niektórych użytkowników, dostałbym propozycje jakie łoże zastosować czy z czego je zrobić...

Prosiłeś o nasz opinie nt. takiej przeróbki. Ja swoją opinię podałem.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...