Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] S9 - PRO (Sig Sauer 90) [UHC]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a czy ktoś wie na czym to "Więcej metalowych elementów" ma polegać? bo w sumie ciekawi mnie... bo napewno komory HU nie zrobili z regulacją a zespół sptustowy już od jakiegoś czasu jest cały z metalu...

 

A kiedyś w jakimś starym topicu było, że snajper version to nic innego jak s9 +HU... więc ktoś wie jak to jest? bo ten model w sumie dostępny jest od fiu fiu albo i dłużej...

Link to post
Share on other sites

czyli chyba wychodzi na to, że nic się nie zmieniło :D a wszelakie nowe dywagacje to porpostu chwyt marketingowy :) swoją drogą dzisiaj przeprowadziłem HC upgrade mocowy... ciekaw jestem jak się sprawi na strzelaniu :P ale to dopiero za 2 tyg :( ale po domu wyraźnie wali mocniej :D i w dodatku dźwięk się zmienił :P ciekawe ile wytrzyma :D

Link to post
Share on other sites

W dalszym ciągu niewiem, czy sie oplaca zakup ktorego kolwiek z nich :? . Ale przeczytalem pewien post o spelnainiu marzeń i kupie niedługo sig sauera 90PRO to wam wszystko napisze żeby wkoncu zamknać te tematy :wink: . A dla wszystkich posiadaczy S9 :!: ,znalazlem to gdzies na forum moze sie przyda.

 

 

 

":!: WAŻNE dla użytkowników S9 :!:

 

Aby broń miała osiągi takie jak się mówi należy:

 

1. Po kupieniu zestawu nie montujemy lufy zgodnie z instrukcją.

2. Wyjmujemy "gearbox" z obudowy w której przesuwa się cylinder z tłokiem.

3. Wyciągamy część w której jest hop-up (to do czego wkłada się konwerter / łuski)

4. Wsadzamy lufę w wyżej wymienioną część a następnie opieramy tą część na dywanie i opieramy się na lufie. Należy to robić z czuciem gdyż można rozwalić w/w część. Ewentualnie można postawić odwrotnie (tzn. na lufie) i delikatnie pięścią uderzać w w/w część (jak to się nazywa???).

5. Gdy lufa zetknie się z pierścieniem umieszczonym w (grr...) w/w części montujemy całość do kupy.

 

Niskie osiągi wynikają z przerwy pomiędzy lufą a pierścieniem. Kulka po prostu zawadza o scianke lufy i traci moc. A z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie idzie postępujac zgodnie z instrucja wsadzic lufy tak by stykala sie z pierscieniem.

 

Mam nadzieję że moja rada cos pomoze wszystkim zawiedzonym posiadaczom tej giwerki. "

 

(tekst nie jest moj, niestety nmie pamiętam authora, przepraszam za piratctwo, ale robie to w dobrzej wierze :wink: ). Odezwe sie niedlugo. POZDRO. ...and a Happy New Year :!:

Link to post
Share on other sites

porównywałem z eletrykami tunningowanymi by MG. i w sumie bardzo fajniejuż teraz kulka leci :D zdecydowanie krótszy jest czas od BACH do *PING* :) niestety chrono na strzelankach nie ma nikt, więc jest to spore zaokrąglanie pewnie, aczkolwiek margines błędu nie powinien być zbyt duży :)

Link to post
Share on other sites

z tego czego sam doświadczyłem różnie. Np. kumpel ma MP5 SD5 no i ciągnie makabrycznie dobrze i czuć trafienie to malo powiedziane bo czasami na 40m zostają ostre ślady :( tylko że mając 330mm lufy rozrzut jest zbyt duży i trafienie na 40m raczej nie jest sprawą pewną.

 

Inny kumpel z takim tunningiem ma już np dużo gorsze osiągi [ale on zamawiał tunning swojej mp5sd2 tak już z rok temu prawie] i czasami nie strzela a pluje.

 

wniosek: kiedyś MG dawał ciała ostro, teraz już jednak zaczynają chyba realnie się przejmowac opinią. w każdym razie to moja opinia :)

Link to post
Share on other sites

Mam do was pytanie: jak wymienić lufę Siga na precyzyjną? Bo za nic nie umiałem jej wyciągnąć i czy pół metrowa preclufa wystarczy.

 

Na dzisiejszej strzelance było mi dane postrzelać sobie z Sig Sauera 90 PRO (zakupionego na snajperasg.pl), karabin wali celnie i daleko -ponad 40 m. Hop up jest wyregulowany na kulki 0,25 i właśnie takimi kulasami strzela najlepiej. Jak będe miał dużo kasy to sobie sprawię...

Heh, Bogdan przesadziłeś nieco (Tomol pisze :D), wcale tak dobrze to nie leci; gumka HU chyba nieco za mało wystaje w lufie i jest trochę przekręcona, owinąłem ją taśmą klejącą, żeby mocniej wchodziła, ale terez podkręca za bardzo i kulka zbacza też w prawo :? Zobaczymy na następnej strzelance co uda mi się z tym zrobić.

 

Musiałbym dorobić sobie nowego HU, bo ten nie działa chyba jak powinien, pomyślę też jak można zrobić regulację tego HU.

Jeśli ktoś miałby dla mnie jakieś wskazówki, napiszcie, nie obrażę się :D

 

A odnośnie uszczelniania guna; jaki silikon jest odpowiedni? Bo jest tego kilka rodzajów.

Link to post
Share on other sites

nie, ale co do zdejmowania lufy wiem tyle: żadnemu z moich znajomych nie udało się wyjąć lufy wewnętrznej z zewnętrznej.ktoś obeszdł problem dorabiając kopię zewnętrznej u ślusarza ale wg mnie najlepiej poprostu kupić preckę od AEG'a i dkupić jakąś rurkę alu np w casto i oksydować ją... najlepszy efekt to chyba da i będzie paradoksalnie najmniej czasochłonne :)

Link to post
Share on other sites

Na www.machinegun.pl sa tam lufy precyzyjne... troche drogo, ale... Może pasowała by ta do VSR-10 :?: :roll: ( Strona główna » Części i akcesoria » Lufy precyzyjne » do pozostałych » Lufa 6.04mm do VSR-10 [KM] ). Co o tym myślicie :?: Pomozcie plz, bo też chcę w przyszłości podkrecic snajpe :wink:, a ta lufka kosztuje polowe nowego sig sauera 90 pro :lol:

Link to post
Share on other sites

Sluchajcie czy VSR-10 [HFC] za 589pln,280 fps na machinegun.pl jest lepsze od [urlhttp://snajperasg.pl/product_info.php/cPath/30_40/products_id/38[/url] :?: vsr to plastik calosc(i wazy2480g), a Sig Sauer 90 niby abs i 2kg... jak to jest ?? i co z fps w ss9pro ?? jak sie laduje vsr ?? ktory lepszy ?? <help> :cry:

 

[/url]

 

[ Dodano: Pon 02 Sty, 2006 ]

Sluchajcie czy VSR-10 [HFC] za 589pln,280 fps na machinegun.pl jest lepsze od http://snajperasg.pl/product_info.php/cPat.../products_id/38 :?: vsr to plastik calosc(i wazy2480g), a Sig Sauer 90 niby abs i 2kg... jak to jest ?? i co z fps w ss9pro ?? jak sie laduje vsr ?? ktory lepszy ?? <help> :cry:

 

[ Dodano: Pon 02 Sty, 2006 ]

Sluchajcie czy VSR-10 [HFC] za 589pln,280 fps na machinegun.pl jest lepsze od http://snajperasg.pl/product_info.php/cPat.../products_id/38 :?: vsr to plastik calosc(i wazy2480g), a Sig Sauer 90 niby abs i 2kg... jak to jest ?? i co z fps w ss9pro ?? jak sie laduje vsr ?? ktory lepszy ?? <help> :cry:

Link to post
Share on other sites

to może pokolei postaram się wam pomóc

 

VSR-10 HFC jest lepszy. Po wymontowaniu ciężarka na tłoku ma 380fps w stocku a w dodatku ma lepszą konstrukcję niż VSR TM. Jeśli jest wybór międzie SS90 a VSR bierz VSR - większe możliwości upgrade'u i wogóle poprostu lepsza replika

 

co do dodatkowej sprężyny:

sam zrobiłem taki upgrade i narazie wywaliłem na nim kilkanaście magazynków. Widocznych śladów zużycia narazie nie ma, ale poczekam co będzie dalej... za to moc wzrosła że aż miło :D

Link to post
Share on other sites

Abs to też plastic, tyle, że fachowo nazwany i wytrzymalszy od zwykłego plasticu. Ja na twoim miejscu wziąłbym VSR, bo można na nim wyciągnąć lepsze osiągi, jak pisał Kakaroth. A kolbę przecież można dorobić z drewna (sam już dwie wystrugałem) potrzebna będzie jedynie wiertarka, kilka pilników do drewna i hebel. Mi się udało, a jestem w takich sprawach nieobyty, ojciec pokazał jak co robić i dalej samo poszło :wink:

 

Do Kakarotha: a dorabiałeś nową prowadnicę sprężyny, jeśli tak, to czy była dłuższa od tej stockowej.

 

Znajdę olej silikonowy do nasmarowania bebechów karabinka w jakimś sklepie/markecie budowlanym typu Obi etc ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...