Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pojawił się nowy gaziak z najniższej półki (chyba w ogóle najtańszy z dostępnych w Polsce):

mini_1132928978.jpg

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...12d193016270d65

Coltowski wygląd, 260 FPS i zbiornik gazu w rękojeści (magazynki w stylu Hardballera Marui do nabycia po 19 PLN: :arrow: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...998e1664343313)

Model jest oficjalnie licencjonowany przez producenta oryginału, firmę STI International, USA.

Ano prawda ;) :arrow: http://www.stiguns.com/ ale moim skromnym zdaniem trademarki wyglądają szpetnie (coż, może oryginał też tak ma, nie wiem)

Dychę tańszy od rugera na military, jeśli ktoś ceni bardziej wygląd niż osiągi to może być niezłe. Za stówę rewelacji nie będzie, no ale to w końcu cena krótkiego springa. Na broń boczną się na pewno nada, a i dla początkującego będzie lepszym zakupem niż elektroshit z allegro (zauważyłem ostatnio na forum że wielu nabywców shitów argumentowało zakup badziewia tym, że nie chce im się naciagać sprężyny)

 

Aha i jeden szczegół - nie mam pojęcia kto tą replikę produkuje ;)

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tak, oglądałem je kilka dni temu. A może pojawiła się nowa firma na rynku, hę? Kiedy weszła CYMA sam się dziwiłem, czy to nie podpucha, bo takiej firmy nie znałem. A tu proszę... Wszystko się może zdarzyć. Poza tym podejrzewam, że ktoś tu mnie bacznie obserwuje...

JoPL czy ty chcesz bana na stałe?? Pytałem się, zaglądnąłeś na linki podrzucone przez mig'a??? Widziałeś link do strony z wersją real steel??WIdziałes jak się nazywa firma?? Czytałeś choć dokładnie opis na MG??

Myśl co piszesz bo mi się na prawdę kończy cierpliwosć do ciebie.

Obserwuje każdego na tym forum bo jestem tu moderatorem wiec takie moje zadanie...

Chopin

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

O kurde, JOPJ, ale na ciebie najeżdzają!:wink: Dobra, przejdę do sedna: ten nowy gun wygląda zupełnie jak Colt M80.45 firmy HFC, którego posiadam. Nawet magazynek wygląda na taki sam, więc chyba osiągi też będzie miał podobne, o czym moge trochę powiedziec. No zasięg żaden taki super, ale na broń boczną wystarczą. Za to wytrzymałośc! Spadł mi z 2 piętra na beton (dobra, kostkę brukową)! Fakt, że "rozebrał" się na 3 części, ale poskładałem go w jakies 30 sekund. Niestety nie ma Hop Up'a, bo by mu to dobrze zrobiło. Ktoś doświadczony może mu go dorobic (jednak ja się JESZCZE do takich nie zaliczam). Moja ocena jest taka, że dla osób, które mają ograniczony budżet jest to jedno z lepszych rozwiązań, a już napewno o wiele lepsze od jakiegoś "aeg shit'u" made in china.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Nie wiem czy nie robie oft jak tak to przepraszam i prosze usunąc post bez żadnych aluzji

 

a tak przechodząc do sedna sprawy to czy an tym pistolecie da sie dostrzelic chociaz do 30-35 m celnie? bo zastanawiam sie nad kupnem jako bron przyboczna, a moj kumpel jako swój pierwszy pistolet, ponieważ odradziłęm zakup "shit rodem z allegro"

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

mam kilka pytań do posiadaczy tego sprzętu

1. Jak się owa broń sprawuje w walce

2. Nadaje się do czegoś innego niż powieszenie na ścianie/postawienie w gablocie

3. Jak się przedstawia pod względem wytrzymałości

4. Jaki jest jej zasięg i celność (tzn czy łatwiej trafić w przeciwnika z kulką wystrzeloną z pistoletu czy rzucająć nim :lol: )

Pozdrawiam i dziękuje za odowiedź

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

OT

czy łatwiej trafić w przeciwnika z kulką wystrzeloną z pistoletu czy rzucająć nim
no wiesz to zalezy od umiejetnosci :P

ToTopic: Ktos juz napisal ze jeszcze nie pora na gaziaki poczekajmy wyzszych temperatur wtedy bedzie czas na postrzelanie

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ok. Dzis dotarl do mnie.

 

Pociski Excell 0,20g

 

1) Konstrukcja w miare zwarta. W rekojesci metalowy zbiornik na gaz, najprawdopodobniej metalowa lufa zewnetrzna oraz aluminiowa wewnetrzna. Wiecej danych po pierwszej rozbiorce. Zamek nieruchomy, mozna strzelac nabijajac kurek, wtedy spust jest bardzo delikatni. Mozna strzelac bez nabijania raz za razem.

 

2) Zasieg skuteczny zmierzony dalmierzem: ok 25-30metrow maksymalny ok 35. Kulka leci prosto i nagle nurkuje w dol. Mozliwe ze to jeszcze "niedostrzelanie" hop siupa. Trzeba wystrzelac jakies 500BB i wtedy sprawdzic.

 

3) Rozrzut: na ok 15 metrow trafiam w kwadrat 13x13cm

 

4) Gazozernosc: 5magazynkow. Na 6tym juz kulka leciala slabiej i po 5BB nagle koniec. Jeden mag to 12BB a wiec wystrzelilem 5x12= 60BB do tego ostatni mag 5ty mag na strzelaniu szybkim. Narazie brak syfonu ALE jesli docisniemy kurek palcem wtedy pieknie gaz wyleci syfonem. Trzeba uwazac przy zapinaniu kabury.

 

5) Test bojowy w piatek lub niedziele, po tym moze cos jeszcze dopisze.

 

 

Dodam ze ta replika jest przeznaczona dla mojej dziewczyny ktora nie radzila sobie z nacisnieciem spusty w socomie od stti. Ten spust naprawde ladny jest, choc dosc dlugi.

 

Pozdrawiam

Rzufik :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To dodam pare rzeczy

Pistolet ostatnio uzywany jest przez mojego brata.

Wiele, BARDZO wiele zalezy od strzelca. Na jednej ze strzelanek mojemu bratu udalo sie obejsc i pokonac 2 wrogow z aegami :)

 

1. Zasieg skuteczny ok 25m. Maksymalny ok 30m

2. Bardzo latwo wykonac "syfon" gazem : wystarczy wcisnac kurek do konca...

3. Magazynki latwo syfonuja kulkami jak leza np w kieszeni (taka ich konstrukcja)

4. Narazie wystrzelano z niego ok 2500 BBs (0,2g excele, krakmany) i nie ma zadnej awarii, chodzi jak nowy. Nie rozbieralem go na czesci pierwsze.

 

Uwazam go za dobra bron boczna w meta z AEGami. Jesli u Ciebie strelcy uzywaja sprezynek i gaziakow to mozesz sobie jakos poradzic :)

Zasieg napewno mniejszy od strzelb krakman'owskich ale nadrabia szybkostrzelnoscia (wielokrotnie wystrzeliwany byl caly magazynek raz za razem i nie zdazyl sie zaden syfon).

Teraz czekamy na zime...

Link to post
Share on other sites

Superrzuf:

 Magazynki latwo syfonuja kulkami jak leza np w kieszeni (taka ich konstrukcja)  

Superrzuf – czy ja dobrze zrozumiałem, mówisz o tych magazynkach - http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...12d193016270d65 jak one mogą syfonować jeżeli raczej nie ładuje się ich gazem; prędzej pistolet syfonuje, a nie magazynek :wink:

 

Czy tu jest mowa o tym samym gaziku??

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Ktos tu pisal najpierw, ze gun jest podobny do tego z HFC a potem ktos zaprzeczyl wiec sprostuje. Rozbieralem oba i jasno musze stwierdzic, iz to praktycznie to samo. I jeden i drugi NIE maja hop siupa (bajki ze stron na ktorych pisze, ze jest wsadzic miedzy Jasia i Malgosie A czarodzieja z OZ) oraz i jeden i drugi maja identyczne praktycznie body. Moglbym nawet pokusic sie, ze z jednej formy. Roznice pomiedzy np. Super Kellerem a Lawmanem polegaja tylko na dluzszej konstrukcji w Kellerze (dodanie koncowki) oraz innych dodatkow do glownego body(blokady, okladziny itp.)

Bebechy posiadaja identyczne.

 

POza tym jesli chodzi o hop-up to mozna go dorobic bardzo latwo i (co waniejsze) bardzo tanio :D Opisywac mi sie nie chce. Wystarczy rozkrecic i ruszyc mozgownica :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nie wiem czy siła to była kosmiczna czy też siła twojego umysłu ale Hop up'a tam nie ma (niestety)

 

Jesli nie dowierzasz - rozbierz.

 

Tak się składa że dorabiałem w Lawman'ie i keller'ze to i owo i mogę jasno stwierdzić iż nie było ale juz jest. Po dorobieniu. i faktycznie. Chwilka zabawy a efekty gruuubo lepsze.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Pardone, sorry, entschuldigung, izwinitie za ekshumację tematu. :wink:

Czy po tych sześciu latach od pojawienia się tej http://www.militaria.pl/action_sport_games/pistolet_asg_gg_sti_lawman_black_(14770)_p5700.xml repliki ktoś jeszcze jej używa? Jeśli tak, to jak się ona sprawuje? Przeczytałem dotychczasowe opinie, ale dotyczą one nowych egzemplarzy, a jestem ciekaw jak sprawują się po dłuższym okresie użytkowania. :zastanawia:

 

EDIT:

 

Kopiuję ze strony sklepu Mój odnośnik i tak dziwnie wychodzi :icon_eek2:

 

Chodzi mi o replikę: Pistolet ASG GG STI Lawman Black (14770)

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Wczoraj dotarła do mnie przesyłka:

- replika pistoletu Lawman [ASG],

- dwa dodatkowe magazynki,

- kulki.

 

Pierwsze wrażenie:

Bardzo ładne pudełeczko, wewnątrz replika z magazynkiem włożonym w rękojeść, bardzo skromna instrukcja obsługi w języku angielskim.

Replika wygląda na pierwszy rzut oka bardzo przyzwoicie, brak nadlewek, widoczne szwy połączenia połówek odlewu, po bliższym obejrzeniu w niektórych miejscach widoczne niezbyt dokładne dopasowanie, powierzchnia matowoczarna, nie dająca refleksów.

Na lewej stronie suwadła (niestety nieruchomego) wizerunek orła i napis "STI LAWMAN", na prawej znak fabryczny ASG, napis "Cal. 6mm BB" i znak fabryczny STI.

Poniżej suwadła, tuż nad okładzinami chwytu odlewany w formie napis "MADE IN TAIWAN", na szczęście niemal niewidoczny.

Chwyt wygodny, powierzchnia żłobkowana (kratka) jak w każdym Colcie, mimo, że ABS nie ślizga się nawet w spoconej dłoni.

Waga repliki nieco rozczarowuje swoją lekkością, brakuje jakieś 200 g i byłoby OK.

Replika mieści się w standardowej kaburze na małe pistolety (zmieściłem w tradycyjnej kaburze BW na P1)

 

Strona techniczna:

Jedyne ruchome dźwignie, to spust i bezpiecznik (niestety brak czerwonej kropki sygnalizującej odbezpieczenie repliki), pozostałe są tylko atrapami.

Celownik (szczerbinka) regulowany w jednej płaszczyźnie góra-dół, poprzez odkręcanie lub dokręcanie wkrętu krzyżakowego (od spodu podparty sprężyną), biorąc pod uwagę moc repliki warunkującą zasięg, to wyłącznie gadżet.

System SAO/DAO, po odwiedzeniu kurka (zablokowany gdy replika zabezpieczona) spust bardzo delikatny, w systemie DAO nieco twardszy, ale i tak bardzo czuły, szybkie strzelanie bardzo przyjemne.

Zbiornik gazu integralny, w chwycie. Zawór szczelny, napełnianie gazem bardzo wygodne, nadmiar gazu zawór wydala automatycznie i uszczelnia się.

Magazynek trochę śmieszny, podobny do magów w pistoletach elektrycznych, ale jeszcze węższy, mieści równiutko 14 kulek. Ząb blokady kulek ze znalu, podobnie jak zaczep magazynka w chwycie. Nie ma dźwigni zwalniania magazynka, trzeba go wyciągać za wystający do przodu "ząbek", zaczep dźwigniowy ze znalu zapada we wgłębienie w kanale chwytu. Zachodzi prawdopodobieństwo "wyrobienia się" zaczepu co będzie powodowało samoczynne wypadanie magazynka.

Lufa wewnętrzna aluminiowa.

W oknie suwadła po prawej stronie widoczny aluminiowy cylinder (warto pomalować na czarno, bo może dawać refleksy).

Żadnych zewnętrznych elementów regulacji "hopsiupa", choć w opisie handlowym ponoć replika posiada go.

 

Wrażenia ze strzelania:

Aura nie sprzyja testom w plenerze, więc postrzelałem sobie w pomieszczeniu zamkniętym, temperatura 21'C, brak wpływów atmosferycznych, odległość strzelania ograniczona długością pomieszczenia 18 m.

Cel - kwadrat 13 x 13 cm

Wystrzelone 42 kulki (3 magazynki):

- 40 w celu, dwie (z mojej winy) poza celem przecięły skay oparcia fotela,

- brak dostrzegalnego spadku mocy strzałów, więc zasobnik gazu powinien wystarczyć na około 60 wystrzałów.

 

Dane techniczne (ze strony sklepu):

Napęd: green gaz

Kaliber: 6 mm

Waga: 400 g

Długość: 200 mm

Długość lufy: 135 mm

Prędkość początkowa: 250 fps

Pojemność magazynka: 14 kulek

Producent: ASG, Dania

Gwarancja: 6 miesięcy

 

Ocena ostateczna:

Zalety:

- niska cena,

- zadowalający wygląd zewnętrzny,

- mały rozrzut na niewielkich odległościach,

- niska gazożerność,

- niewielkie gabaryty.

Wady:

- zbyt mały ciężar,

- materiał ABS,

- brak elementów "sterowania" (nieruchome suwadło, blokady spustu, zwalniacza magazynka),

- aluminiowa lufa,

- brak regulacji hop-up (jeśli w ogóle jest),

- dziwne, nie budzące zaufania magazynki,

- niska prędkość wylotowa.

Ogólnie, replika przydatna w CQB, zwłaszcza w małych pomieszczeniach, mało przydatna jako zapasowa w "zielonej".

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...