Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 19 4th Tokyo Marui czy 19X Umarex?


Recommended Posts

Cześć,

chcę kupić Glocka, ale nie jestem pewny co wybrać: Glock 19 4 gen Tokyo Marui czy Glock 19X Umarex.

Zależy mi na tym, żeby się nie psuł i był celny tak do 15 metrów (jako boczny ma być). Nie potrzebuje metalowego zamka, nie planuje wymieniać żadnych bebechów (no może jedynie preclufa w przyszłości). Co będzie lepszym wyborem?

Pozdro !

Link to post
Share on other sites

Ja bym szedł w marui jeśli miałbym wybierać z tych opcji co podałeś. Ale w sumie stare dobre WE lub kjw chyba też by dało radę sprostać takim wymaganiom. Umarex to chyba odrębny system , za to TM , WE , Kjw praktycznie są w tym samym systemie. Więc jeśli chodzi o części ( wsparcie systemu ) to odpuściłbym narazie umarexa. Jeśli coś by poszło nie tak i jakaś część poprostu padnie, czy pęknie dysza, czy sparcieje uszczelka maga, połamią się szczęki maga od upadku na beton, rozszczelni się zawór itd... to napewno jest więcej opcji przy starym sprawdzonym systemie TM (i pochodnych/ klonów TM) niż umarexa. Przyznam się szczerze, że nie zagłębiałem się w jego kompatybilność , ale swojego czasu widziałem dyszę na zagranicznym sklepie dedykowaną do umarexa i nie przypominało to niczego znajomego... 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Tylko jeszcze taki mały szczegół, generalnie klamki TM to repliki plastikowe przystosowane do gazu o obniżonym ciśnieniu i tak green gas ma kilka oznaczeń mocy np albo w kg (10kg,12kg,14kg), albo jak w green gazie WE (x2,x3,x4), lub w psi ( gdzie najmocniejszy będzie miał 140-150psi) . Najbezpieczniej strzelać na gazie hfc134a ( odpowiednik ...chyba 9kg). Moc będzie mniejsza, ale wydłuża się żywotność. Nie spadnie zasięg jakoś dramatycznie , dalej będzie spokojnie strzelać na 40+m na 0.25g kulkach jak to TM, ale posłuż dłużej. Znaczy się , możesz strzelać na zwykłym green gazie (10kg) bo to nie jest jakiś duży przeskok ciśnień , plastik TM jest wytrzymały i nawet na green gazie wytrzyma lata, ale jak kupujesz klamkę za tyle kasy to nie po to, żeby ją szybciej zajechać , chyba że masz to gdzieś ;) . Zrobisz z tą wiedzą co chcesz.

Btw plastikowy zamek TM pozwala na strzelanie w dość niskich temperaturach ( jest lekki i nie trzeba mu tak wielkiego nakładu mocy , żeby prawidłowo pracował , a jak wiadomo gaz w niskich temperaturach nie ma tych samych właściwości), kiedy repliki innych firm ledwo zipią , zazwyczaj TM jeszcze twardo daje radę. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...