Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

na rysunku nr 4 jest czesc nr 13 i jest to sruba imbusowa ktora widac jak sie naciagnie kurek

i ta srobka trzyma ta cala zaworowa akcje pod zamkiem, przez ktora przechodzi gaz z maga, trzeba zdjac zamek, zlapac delikatnie ale pewnie kombinerkami dysze (to zlote:)) i imbusem dokrecic srobke

trzeba dysze przytrzymac bo sie wszystko obraca

aha i jeszcze jedno - w tej dyszy sa otwory, to ustaw i dokrec tak zeby otwor bylo widac, zeby gaz mial ktoredy leciec hehe:)

 

ja mialem spadek mocy i mam co jakis czas , bo sie ta srobka nr 13 obluzowuje

takze moze i uciebie oto cho

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam, kupiłem na allegro tą berette i ma z nią pewien problem, mianowicie po oddaniu kilku strzałówrobi się "bzuuut" zamek dziwnie się porusza jakby chciał a nie mógł, i cały gaz wesoło ulatuje do atmosfery. Sądziłem z początku że to wina śruy tej imbusowe więc ją posmarowałem lakierem do paznokci i wrkęciłem (lakier to patent na samoistne odkręcanie się) oddałem kilka strzałów i.... bez zmian. proszę o pomoc chciałbym mieć tę broń sprawną.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

beretta robi tzw syfon ...musisz szybko wyjąc maga bo gaz caly uleci :D to norma w gaziakach....jak za szybko strzelasz to zaworek podający gaz z maga zamarza (skleja sie z "iglicą" czy jakoś tak) i cały czas sobie gaz radośnie śmiga do atmosfery , najczęściej występuje to przy niskich temp. lub srogiej serji ....tak to jest jak sie ma za ciężki paluch :D miej na uwadze żeby magazynek nie był zimny (ogrzej rękoma albo coś...tylko nie przesadzaj) ... a że tak w ramach scisłości zapytam ile qlek wystrzelisz zanim syfon "buchnie" ??

Link to post
Share on other sites

no właśnie tak się składa że było ze 4 :) i bzuut a potem jak ładowałem to już tylko bzuuut, wykoncypowałem sobie że może być przyczyną fakt iż była końcówka gazu i ciśnienie jego było wystarczające na tylko kilka strzałów a potem nie miał siły uciągnąć blow-back'a i się zatrzymywał w pozycji w której iglica dociska zawór i stąd to bzzzuut :) jak kupie sobie gaz to napisze czy miałem racje czy nie ;) narazie mam ważniejsze wydatki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hej. Przeczytałem ten temat, ale mam kilka pytań:

 

* Czy rączka jest zdejmowalna?

* Jaki to ma zasięg skuteczny?

* Jakie kulki są do niego polecane [0.20 / 0.25]?

* Czy się psuję?

* Jak z wygodą?

* Opłaca się go w ogóle kupić?

 

Aaa, i czy zamek w tej berettcie to w realu też jest z polimeru?

 

Pozdro i sorry za noobowski poziom pytań...

 

Aaa, zapomniałem dodać.

 

Czy są jakieś precki do tej Beretty, bo jak widzę to ta przedłużona lufa zewnętrzna była by świetnym schronem dla długiej precki.

 

Na sexshopie są precki do gaziaków, ale nie do M93.

 

Jaki tam jest otwór na hopa? Można go wymienić na coś lepszego?

 

Pozdro.

 

ja jak miałem kiedyś tę beretkę to zainstalowałem preckę od sigmy

i tłumik również od sigmy wkręciłem w to przedłużenie lufy zewn.

 

a wyglądało to tak:

 

http://RALTGE.fotosik.pl/albumy/394821.html

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

No to ja się pobawię w bira grilisa i odgrzeję starego kotleta...

Mam tą berettę od nie pamiętam kiedy (minimum 3 jak nie 4 lata) Z tym że przez minimum 2 lata leżała bo coś się zjechało i nie mam pojęcia co i jak to naprawić.

Generalnie oddam jeden strzał i zamek cofnie się może troszke i kupa... Nie cofa kurka i gaz wylatuje w atmosfere...

Tak ją wygrzebalem z szafy bo w sumie boczniak z auto to fajna sprawa a jak mam 3 magazynki do niej to może coś da się z niej jeszcze wyciągnąć...

Miał ktoś podobny problem? Przejrzałem wszystkie części i żadnej części ani nie brakuje ani nie wygląda na to aby była któraś zniszczona (co po najwyżej porysowana...

Link to post
Share on other sites

Generalnie śruba przykręcona tak że mocniej się nie da a nawet się nie wykręca, beretta przeczyszczona część po części... Do tego minimalna ilość smaru bo z tego co czytałem to ten pistolet nie lubi smarów... W każdym razie ma jakiś dziwny mechanizm który w sumie nie występuje w innych replikach gazowych.

Problemem wydaje mi się że jest blowback który po strzale powinien cofnąć kurek przez co cofa zbijak, a tego nie robi bo się nie cofa przez co wywala mi właściwie cały gaz... Zastanawiałem się czy przypadkiem nie powinno być tak że nawet jeśli zamek nie cofnie kurka to czy ten zbijak po uderzeniu nie powinien automatycznie się cofnąć. Ogólnie to sprawdzałem ten cholerny mechanizm i wszystko wydaje mi się być złożone tak jak powinno i nic nie jest złamane/zgubione/czy co kolwiek...

Zastanawia mnie również do czego jest taki czarny patyczek który mieści się za dyszą (w tym elemencie do którego przykręca się imbusową śrubkę nr 13

To miejsce również chyba odpowiada za cofnięcie zamka pod ciśnieniem gazu niestety tak jak by nie miało siły cofnąć zamka... Może sprężyna powrotna stała się dla tego modelu za mocna? Generalnie dziwna replika bo w/w problem stał się z tego co pamiętam z dania na dzień i dalej było już tylko gorzej, smarowania i czyszczenia nie pomagały...

Chyba żeby może jednak wysłać ją do krakmana i oni coś na to poradzą :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Orientuje się ktoś jak rozłożyć Hop Up w tym modelu? Gumka HU nie reaguje nic a nic gdy kręcę śrubą, mogę ją nawet całą wykręcić, a HU jak był podkręcony, tak jest nadal. Nie chce używać, za dużo siły, bo mogę coś połamać, szczególnie, że gumka HU jest widoczna w lufie, więc o coś zahacze przy zdejmowaniu...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To teraz ja mam parę pytań.

Czy magazynki od zwykłych M9 pasują?

Czy zatrzask zamka jest wymienny z M9 (u mnie po prostu znal nie wytrzymał i ośka odpadła)?

Czy są na rynku jakieś lufy zewnętrzne (najlepiej z gwintem)?

 

Odkryłem coś... ciekawego.

W replice JEST system odpowiedzialny za 3 strzałowe serie, tylko nie działa.

Udało się go komuś naprawić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mechanizm burstu działa w moim przypadku tylko gdy zamkiem macham ja - przy normalnym strzelaniu mam full auto. Może kwestia tego że zamek rusza się minimalnie, nie dochodzi do końca (czasem nie ładuje kulek) a o zatrzymaniu na zatrzasku mogę pomarzyć. Chyba mam spore nieszczelności na oringu tłoka, bo na świeżym magazynku idzie dostać gazem po twarzy.

Link to post
Share on other sites

Bo jak trzymasz caly czas spust to tak jest ze strzela auto. Burst jest jak raz nacisniesz spust i puscisz, te auto to taki 3 "ukryty" tryb. A jak zamek nie cofa sie do konca to faktycznie masz chyba cos nie tak. Moze oring na tloku, albo cylinder gdzies pekl. chyba ze uszczelka w magu ("gas route") nie przylega dobrze do cylindra to wtedy tez gaz bokiem ucieka. Jesli uszczelka jesst ok to sprawdz zatrzask magazynka bo moze sie wyrobil i mag jest ciut nizej niz powinien i wtedy jest szczelina miedzy magiem a cylindrem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Full auto strzela nawet przy ustawieniu ognia pojedynczego.

Jak rozwiąże problemy ze szczelnością układu wezmę się za kwestie full auto.

Replika musi być cholernie dobrze nasmarowana. Nie żałuj mu. Mi czasem szwankuje jak brakuje mu smaru. No i musi być czysty. Bez piachu i kurzu.

 

Rozbierz go, wyczyść tłok. Tam z kolei nie wolno dać za dużo smaru. Najlepiej cieńką warstwę, żeby był poślizg. Pomaga. Ta replika musi być dopieszczona :icon_wink:

 

A i z tego co pamiętam tam jest gdzieś taka dziurka przez którą wpada gaz (nie ta na magazynku, ona jest w okolicy tłoka). Musi być ona skierowana do góry tak, żeby cały gaz napędzał zamek. Raz mi się to przekrzywiło i miałem problemy. Możesz dać też troszkę smaru na gumę na magazynku.

 

Ok, sprawdziłem. Jest taka mosiężna tulejka która wchodzi do komory HU. Ona ma dziurkę przez którą wpada gaz z maga. Musi ta dziurka być ładnie ustawiona :P

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Oring jest zjechany. Metoda zapalniczki i zimnej wody trochę pomogła. A ustawienie otworu - strasznie długo się z tym pieprzyłem, a jak było ładniuśko to momentalnie mocowanie tłoka się rozkręcało. Bez kleju do gwintów nie da rady. Na razie betcia siedzi głodna bo cały gaz się wystrzelał przy próbach, i nic nie zrobię. I tak jej długo nie będę trzymał, najchętniej bym ją za M92 wymienił z kimś.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hmmmm zastanawiam się własnie nad tą repliką ponieważ zauroczyła mnie wyglądem oraz tym że ma tryb auto ( :icon_mrgreen: ) I takie pytanie , no już się pytali ale to było już troche czasu temu , a doszło trochę nowych klamek na rynek i takie pytanie :icon_razz: Czy jeśliby miałaby by to być wasza pierwsza klamka gazowa , wybralibyście ją ? I tylko tak mówię , że nie lubię żadnych Glock-ów czy Colt-ów interesują mnie tylko M9 i tym podobne ( właśnie M93r ) :icon_razz: A jeżelibyście radzili inną ( tylko jakąś łatwą w obsłudze i niezawodną ) to którą ?

 

Pozdrawiam Draxio

Edited by Draxio00
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...