Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Famas/Steyer AUG


Recommended Posts

Witam. wiem ze na forum jest wiele opisow jednego i drugiego. o obu wszyscy wypowiadaja sie raczej pozytywnie. Ale czy ktos moze mial w reku oba te cacka, bo podobaja mi sie oba, sa w podobnej cenie, ale nigdy nie widzialem zadnego porownania. Bylbym wdzieczne za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgodze sie z przedmówcami . Najlepiej zobaczyc na własne oczy i temat raczej mało potrzebny, ale powiem ci zanim pewnie i tak ktoś wykasuje że famas ma GB v1 i lekko trudno o części do tej wersji. Famas sam w sobie jest "pancerny" ale zawsze lepiej miec jakies zaplecze jak skonczy nam sie gwarancja. Steyr Aug moim zdaniem wymiata :)

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

nie jestem pewna czy w Military w Sopocie dostaniesz Steyr'a do pomacania (Famasa zresztą też) ale może się mylę - a przymierzyć się i dotknąć przed zakupem warto. (W razie co ja mam Steyr'a a Shigella Famas'a - daj znać przed strzelanką, to przywieziemy do "pomacania" ;) ).

Generalnie oba są pancerne (grochem będą strzelać, byleby był w miarę kulisty :) ) - a wybór jak sama nazwa wskazuje - między trąbką a wiertarką ;)

Link to post
Share on other sites

Z wyglądu FAMAS jest dla mnie plastikowy (chociaż nie wiem jak wygląda wersja ostra...).

Ogólnie wolałbym Steyra osobiście. Kolega ma FAMASa i mi się niezbyt podoba wizualnie (kwestia gustu), ale co do działania, to nie ma żadnych minusów...w końcu to TM ;)

Link to post
Share on other sites

moderatora prosilbym o wykasowanie dwoch z trzech tematow. Nie wiem czy to moj komp, czy to serwer wmasg, ale cos szwankuje. sorry to nie bylo specjalnie.

 

Sand: bedziesz w piatek na D4? najbardziej zalezaloby mi wlasnie na obmacaniu steyera, bo famasa mam sprezyne, wiec jezeli osiagi sa zblizone to musze zobaczyc co mi lepiej 'lezy w rekach'. bo trabka jak dla mnie jest bardzo wygodna:)

Link to post
Share on other sites

Pół mojego teamu jedzie na Steyerach i sa bardzo z nich zadowoleni. Famasy znam ze strzelanek i mnie nie zachwyciły... Dla czego? W S. masz górną szyne ris na optykę, lepiej rozwiązany selektor ognia, łatwiejszy dostęp do cześci zapasowych i modyfikacji, dłuzszą lufe i co najważniejsze- nie jest Francuski :)

Link to post
Share on other sites
W S. masz górną szyne ris na optykę, lepiej rozwiązany selektor ognia, łatwiejszy dostęp do cześci zapasowych i modyfikacji, dłuzszą lufe i co najważniejsze- nie jest Francuski Smile

- albo lunetę ;)

- lepiej rozwiązany selektor, czyli brak jako takiego ;)

- żeczywiście najważniejsze, że nie jest francuski (bo to w końcu nie wino ;) ).

poza tym bardzo dobre wyważenie i mimo wszystko ładniejszy wygląd.

Rilian - jak pasował Ci Famas to prawdopodobnie przypasuje Ci każdy bullpup. (ja w pierwszym momencie po przestawieniu spowrotem na klasyczny układ łapałam guna za magazynek ;) ).

Co do piątku - nie obiecuję, ale i tak biorę Steyr'a na strzelanki jako zapas więc jak ja jestem to i on ;)

Link to post
Share on other sites

Stawiam na AUGa. Jest lepiej wykonany, mniej "plasticzany" w odczuciu, cięższy (dla mnie to plus).

I co by nie mówić o "równości stocków" - jednak strzela lepiej niż FAMAS. Przynajmniej te egzemplarze obu replik, które miałem okazję porównywać.

Jedno "ale" - zauważyłem, że AUG często jest niezbyt wygodny (albo jako taki odczuwany) dla niższych osób. Ja mam akurat dość długie łapska i w ogóle mały nie jestem - więc jego wymiary oraz masa jak najbardziej mi odpowiadają.

 

-

Link to post
Share on other sites

Tylko AUG!

Gear box wer. 3, lufa 510mm (jak w M16). Potencjał ugrade'owy ogromny - problemem może być tylko niemożność upchnięcia baterii large do środka. Pozostają baterie na wąskich odniwach (maks. 1700nAh) lub large "na zewnątrz".

FAMAS ma nietypowy silnik, a co gorsze - nietypowe zębatki - duży kłopot z ew. częściami zamiennymi i ew. upgrade'm.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites
problemem może być tylko niemożność upchnięcia baterii large do środka.

drugą 600-tkę w kieszeń na zapas i nie ma problemu ;)

 

a co do zasięgu - Steyr rzeczywiście wymiata - sięga tam gdzie przykładowo G36C TM potrzebuje sprężyny 130% (sprawdzone organoleptycznie) ;)

Długa lufa daje dobrą precyzję i skupienie.

Cały czas mówię o gunie stockowym.

Link to post
Share on other sites

Czy wy też macie wrażenie że Famas jednak odstaje osiągami od reszty TM'owskich produkcji typu Steyr , P90 itp. ?

 

Kiedy porównywałem famasa z innymi aegami miałem wrażenie że strzela bliżej i kulki lecą wolniej. Może troche OT ale nie chcialem tworzyc nowego topa.

Link to post
Share on other sites

Fa-Mas ma stockowo nieco słabsza spręzynę niż inne TM'y. Tak przynajmniej wynika z zagranicznych recenzji. Bodaj M80 zamiast M90 w reszcie (nie licząc M14 mającej nieco silniejszą sprężynę).

 

Auga kupiłem tylko dla tego że nie było na stanie Fa-Masa. Żadnego wcześniej nie widziałem.

 

Potem pomacałem Fa-Masa i powiem że kupiłbym go tylko jak by dopłacali.

- selektor ognia denny, trzeba sięgać za magazynek by zmienić tryb prowadzenia ognia

- straaaszny plastik, egz. który trzymałem skrzypiał jak stare łóżko podczas ostrego dymania

- sprawia wrażenie jakby tylko czekał żeby się gdzieś złamać, ale to moje czysto subiektywne wrażenie wynikające z solidności AUG'a

+ po niewielkich modyfikacjach podchodzą magazynki od M'ek

+ oryginalnie wygląda

/ zęby o ile mi wiadomo są standardowe, silnik faktycznie jest poje...chany, reszta części nie wiem, nie interesowało mnie to

 

AUG:

-/+ (zależy jak komu leży) ciężki

+ na angielsko-języcznych forach nie od parady pisze się o nim "rock solid", skrzypi tylko magazynek w komorze, ale dopiero po jakimś czasie, jak się komora nieco wyrobi

+ przezroczyste magazynki, pod światło widzisz ile kulku zostało, a jak patrzysz od przodu to widać nawet w krzakach jedną cześć spirali. Pomocne jak cholera

+ pojemne low-cap'y - 80 kul

+ celny i donośny (jak dłuższe TM'y oczywiście)

+ łątwo można go rozebrać, nawet na poligonie, praktycznie bez narzędzi

+++ selektor ognia. Najlepsze co mogli ludize wymyślić od czasu koła i elektrycznej maszynki do golenia.

- za długi dla kurdupli (ma daleko odsuniętą rękojeść)

wiecej minusów nie pamiętam.

 

Jak pytaasz o moje zdanie to AUG. Ale i tak kupuj co ci pasuje bardziej, ty z tym będziesz biegał.

Pozdr

 

EDIT: Silnik auga to EG700

Link to post
Share on other sites

nie wiem jaką baterię w stocku daje MG, ale wiem, że 600mAh 8,4V starcza na cały dzień dość intensywnego strzelania, zimą może się zdarzyć, że zachce mu się świeżego doładowania, ale zazwyczaj (w moim przypadku przynajmniej) naładowana zapasowa bateria nie musiała być przekładana podczas strzelanki (co i tak zajmuje dosłownie 15 sekund). Czasem dawał radę i 3 tstrzelanki na jednej 600-tce bez doładowywania.

 

P.S. Hi-capy TM lubią się przycinać ;)

Link to post
Share on other sites

no widze ze wiertarka wygrywa z trabka... musze jeszcze tylko sprawdzic, czy naleze do owych kurdupli, ktorym AUG nie lezy;)

 

ciekawe jeszcze jak sie sprawuje ta lunetka w wersji wojskowej (nie piszcie, sam zobacze jak tylko mi sie uda Sand dorwac na strzelance)

Link to post
Share on other sites

Wersja military nie jest juz produkowana. Z resztą i tak proponuję SR bo dowalisz dowoną optykę (koszt 150zł na allegro za optyke lepszą niż w wersji military). Znam przypadek gdzie optyka uległa zniszczeniu i dupa zbita. Cały zamek do wymiany.

Do SR dołączane są mechaniczne przyżądy celownicze montowane na szynie. Są one plastikowe i składane. Do tego niewygodne i mało skuteczne.

Link to post
Share on other sites
Do SR dołączane są mechaniczne przyżądy celownicze montowane na szynie. Są one plastikowe i składane. Do tego niewygodne i mało skuteczne.

 

Wymiana tychże "przyrządów" na kolimator to najlepszy tuning jaki można zrobić w "czarnym" AUGu... Później już żadne łupgrejdy nie polepszą tak bardzo skuteczności... :)

 

-

Link to post
Share on other sites

Ale ja ledwo uciulam kase na auga bo chce kupic odrazu drugi mag :) wiec kolimator bedzie nastepnym zakupem :) jak tylko sprzedam moje sprezynowe mp5 kupuje aug-a :] dzieki za odpowiedzi :) Stwierdzilem, ze TM jako pierwszy karabinek bedzie lepszym wyborem bo CA raczej nie potrafilbym sie nalezycie zajac :P

Link to post
Share on other sites

A Ty mnie przerażasz tym ciągłym wyjeżdzaniem z kręgosłupem, w każdym możliwym wątku... Nie jestem lekarzem, ale jak dla mnie to o wiele groźniejsze dla tej części ciała są wszelkie skoki, pochylanie się i inne wygibasy, które robi się w czasie "gry"... A nie to czy replika ma kilogram czy nawet dwa więcej...

 

Dlaczego dziwisz się, że osoba nie mająca zacięcia "mechanicznego" stawia na TM? To chyba naturalne...

I dlaczego w ten sposób chcesz kolejny temat sprowadzić do odwiecznego CA vs. TM ? Tym bardziej, że to temat o dwóch replikach z TM...

 

Powiem tak - mam AUGa od początku marca 2003. Gdyby nie chęć sprawdzenia "jak to będzie po tuningu" (uważam, że dużo się w moim sposobie gry ani w radości czerpanej ze strzelanki nie zmieniło), to do tej pory nie musiałbym przy nim nic grzebać. Tuning był wykonany jakieś 2 miesiące temu.

 

Zdaje się, że to coś mówi...

 

-

Link to post
Share on other sites

i wlasnie dlatego chce kupic TM-a :) nie tyle przeraza mnie majsterkowanie co poprostu boje sie, ze cos uszkodze a jakos nie usmiecha mi sie pakowac dodatkowych pieniedzy w replike przez wlasna glupote :) teraz jeszcze male pytanko :) jaki kolimator w rozsadnej cenie (okolo 200 zl) pasuje wygladowo do aug-a ?? :) chodzi mi to to zeby nie byl gruby i krootki tylko bardziej podpadajacy pod lunete :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...