Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R5 Well Upgrade


Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na www.asgshop.pl masz tą samą sprężynę za 48zł (44zł 120%), a głowice za 17zł. 4 czy 8 zł, zawsze coś.

 

Troszkę mnie martwi, że ludzie chcą wkładać do Wella 120 Guardera. Koledze na stocku poszła zębatka, a widziałem na necie już kilka przypadków pękających gearboksów.

 

Ludzie, jakbym miał odrazu kasę na wella i na upradge za 300-400 zł, to bym kupił CA, a nie r6.

Link to post
Share on other sites
Ludzie, jakbym miał odrazu kasę na wella i na upradge za 300-400 zł, to bym kupił CA, a nie r6.

 

Jak coś to jest R5

A co do upgradów to ludzie to kupuja bo nie mają kasy na CA bo eaczej każdy by wolał kupić! I wtedy ktoś kupuje takiego Well`a no i potem robią z nim rózne żeczy! przeważnie ludzie wstawiają sprężyne w granicach rozsądku czyli 110guardera, 170%CA, 130PDI! ale zdarzają się wyjątki czyli ludzie któży czca z tego wyciągnąć ponad 350-360fps i czasem to sie udaje a czasem nie ale to ryzyko i potem naprawde idzie te 200 na żebatki i inne żeczy!

Ja narazie wydałem na Upgrade 50zł czyli sprężyna, wydam na dalszy upgrade 140zł no i jeszcze kupię bateriie za 100zł i ładowarke za 30zł ale to sie nie liczy bo do CA i tak by trzeba było kupić baterie i ładowarkę!

Link to post
Share on other sites
Jak coś to jest R5

 

Jak coś, to o r6 mi chodziło. Bo właśnie r6 zakupiłem z braku funduszy.

 

Zamierzam w niego wsadzić max 130 PDI i głowicę tłoka. 110, a tym bardziej 120 guardera uważam za przesadę, bałbym się wsadzić takie sprężyny w chińską replikę repliki.

 

Można powiedzieć, że gadamy o wellowskim gearboxie, bo to w co jest obudowane jest nieważne (no może tylko długość lufy).

 

Jak ktoś chce eksperymentować, kto mu broni... Za taką cenę kiedyś kupowało się spręzynę, teraz ma się elektryka ze 250 fps z możliwością upradge'u.

Link to post
Share on other sites
Michoxx napisał:

Jak coś to jest R5

 

Jak coś, to o r6 mi chodziło. Bo właśnie r6 zakupiłem z braku funduszy.

 

Przepraszam nie przeczytałem dokładnie postu!

 

Można powiedzieć, że gadamy o wellowskim gearboxie, bo to w co jest obudowane jest nieważne (no może tylko długość lufy).

 

GB różni się chyba wersją cylindra, ale to raczej nie robi różnicy!

 

Jak ktoś chce eksperymentować, kto mu broni... Za taką cenę kiedyś kupowało się spręzynę, teraz ma się elektryka ze 250 fps z możliwością upradge'u.

 

No pamiętam nte czasy... tak troche :mrgreen: ale wtedy ja żem dołożył 100zł i kupiłem Ingrama KWA... szkoda ze wtedy nie było tak tanich elektryków no oprócz tego shitgun`u który się pojawił!

Link to post
Share on other sites

wiesz, z tymi welami jest tak, że jak ktoś nie ma kasy z góry by wydać 1000zł , tylko ma 400zł kupuje wella... i chce mieć w miarę dobrą broń w stosunku ceny do jakości, tak jak było opisane w dziale testy :] ,

mnie zachęcił właśnie ten test i jak na moje możliwości amatorskiego asg , to bardzo jestem z niej zadowolony i dla tego chciałbym podnieś moc o te 30fps, tak jak berettcie m9 i wystarczy narazie.. a jak bede chciał bardzo to wezme sobie kredyt i pierdolne uzbrojenie za 5000zł.. lecz narazie naprawde nie jest mi to potrzebne.. i pewnie wielu innym osobom tez.. wiem jak jest np u mnie w środowisku asg... ludzie poprostu nie maja kasy.. wiec prsze was.. dajcie im spokój :)

 

pzdr

 

http://www.majeszczak.pl

Link to post
Share on other sites
Ej jak wloze 130pdi to szybko mi prowadnica pojdzie :>?

 

Dokładnie to nie wiem ale ja włożyłem 170%CZ czyli troche silniejszą od PDI i po 2000 kulek dalej trzyma i nie widać dużego zniszczenia ale myśle że jeszcze wytrzyma te 3000 kulek ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam problem z mp5 wella..

wstawiłem tam nową sprężynę guardera 110, Standartowa głowica tłoka CA, cylinder CA, głowice cylindra CA

 

problem polega na tym że gdy złoże całą replike do kupy to wystrzeli pare kulek i przestaje działać mimo ze bateria jest full, natomiast gdy uruchomie sam gearbox, bez body to strzela tak jak powinien,,,

sprawdzałem wszystko 20 razy i cały czas po złożeniu jest tak samo...

prosze o pomoc

 

gg: 5359016 osam_design@tlen.pl

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, zamierzam wymienić w mojej mp5 :

- wzmocnioną głowicę tłoka ("żółta") od CA - 20 zł

- wzmocnioną prowadnicę sprężyny v.2 CA - 45 zł

 

I tutaj pojawia się moje pytanie, co myślicie o tłoku w tym modelu ? Trzeba go wymieniać na coś wzmocnionego czy raczej przy sprężynie typu do 140 PDI nie ma sensu. Jeszcze jedno pytanko sprężyna HudicanE M120s - z czym to się je ? Jak to się przekłada na % , PDI ? Od waszych wypowiedzi zależy czy dojdą obydwa powyższe elementy w skład uprag`u. Proszę o konkretne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

chapi

Link to post
Share on other sites

To się je takimi tabelkami jak jest na mg.pl ---> www.machinegun.pl ---> potem poszukaj tam "sprężyny" i tam jest tabelka!

Ale ja wole tą tabelke i tam ci pisze co i jak przy każdej sprężynie!

http://www.machinegun.pl/images/tuning_03.jpg

A przy sprężynie 140PDI to starzcy to co pisałeś bo tłok jest nawet dobry ;). Ale ja jeszcze na twoim miejscu bym kupił metalowe łożyska CA (35zł) no jeszcze może podkładki (CA 15zł) i przy okazji byś sobie wypozycjonował zebatki i możesz wtedy spać spokojnie ;). Jeszcze słuszałem że w well`u smar nie jest dobrej jakości to jak byś miał jeszcze e 20 zł na komplet to nie żałuj.

 

Pozdro Michoxx

Link to post
Share on other sites

A które łożyska ślizgowe od CA ? Za 35 zł są dwa różńe obydwa stalowe, 6 mm czy 7 mm ? Które pasują. Jeszcze jedno pytanko :P czy do takiego tuningu starczy mi tymczasowo bateria która była w standardzie ? No i ostatnie pytanie :) czy wie ktoś, czy do MG moża przesyłać guna a oni wszystko powstawiają ? I ile to kosztuje ?

 

Pozdrawiam

chapi

Link to post
Share on other sites

Bateria może chodzić albo nie tak jak pisał pidżefjat trzeba miec szczęście a jeśli będzie chodzić to wtedy będzie strzelać jakieś 10 kulek/sek. Tak do MG można przesłać guna ale nie radze bo ostatnio słyszałem że panowie się bardzo popsuli jeśli chodzi o serwis lepiej znajdż kogoś ze swojej okolicy i go o to poproś a może zrobi to za przysłowiową flaszke :)

Link to post
Share on other sites

Robilem kompleks upgrade wella,oto wnioski jake wyciagnolem.

W wellu przy zmiane sprezyny na mocniejsza,pow 130 PDI jestesmy zmuszeni do kupna nowej baterii,a przy CA190% GB pęka(przeżyl 3 strzelanki, jeszcze sie trzyma ale jego dni sa policzone,w zamian jest sroooga moc :mrgreen: )

Ktos sie pytal o łozyska:6mm.

Głowice tloka i Cylindra są straszne, lepiej wymienic na CA choćby gł.tloka na "zółtą".

Lufa, też wymieniać, mozna tez oczednie na castoramówke.

Zmiana cylindra na typ "0" też swoje daje,na taiwangun.com jest za 29 zł,chromowany SRC.Warto.

Prowadnice sprężytny tez nalezy wymienic, najlepiej na łozyskowana.

 

A z tym servistem to poczytaj na forum opinie o sklepach i serwisach,Michoxx ma racje moze ktos jest z Twoich okolic

Link to post
Share on other sites
W wellu przy zmiane sprezyny na mocniejsza,pow 130 PDI jestesmy zmuszeni do kupna nowej baterii

 

Zmuszeni nie jesteśmy, bo ta bateria spokojnie pociągnie 130 PDI. Szybkostrzelność oczywiście spada, ale ja dokupię kiedyś stałą kolbę i większą baterię.

 

Jak kto woli, ogólnie stockowa bateria nie jest zbyt dobra.

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten model karabinku i prosze o pomoc, zamierzam wymienić w mojej mp5 :

- wzmocnioną głowicę tłoka ("żółta") od CA - 20 zł

- wzmocnioną prowadnicę sprężyny v.2 CA - 45 zł

- metalowe łożyska CA (35zł)

- podkładki (CA 15zł)

- sprężynę Guardera (tak jakoś sie pisze?) 110, 120 lub 130(jaką radzicie)?

 

I jeszcze jedno pytanko... Czy da sie jakoś odchudzić ten zestaw tak, żebym sie zmieścił w jak najmniejszej kwocie, a mógł spać spokojnie i jednocześcnie, żeby było te 300fps. Chyba, że da rade bezpiecznie - więcej :D

 

EDIT:

Chodzi o to, aby wytrzymała mi ona jak najdłużej ;) i było jak najtaniej i najlepiej :) składajcie propozycje (łącznie z cenami) w jednym poście najlepiej ;)

Link to post
Share on other sites

Na sprężynach guardera 110 120 lub 130 :D nie będziesz spał spokojnie, inna sprawa, że bateria tego nie pociągnie. Sądzę, że optymalną granicą będzie 120 lub 130 PDI. Osiągniesz na tym odpowiednio jakieś 300 i 315 fps.

 

W r6 wsadziłem 130 PDI i głowicę tłoka CA. Prowadnicę wymienię, jak stockowa zacznie się sypać, przy okazji kupi się inne paści.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...