Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock aus Austria, a repliki ASG


Recommended Posts

Witam maniaków..

 

Poszukując w celu kupna jakiegoś Glocka w wersji gazowej zauważyłem, że na stronach wielu sklepów internetowych wymiary przedstawianych modeli replik często znacznie odbiegają od wymiarów PRAWDZIWEGO Glocka. Zazwyczaj problem ten dotyczy przede wszystkim długości zamka.

 

Wg strony www.glock.com długość zamka poszczególnych modeli wynosi:

 

Glock 17/22/31 - 186 mm

Glock 18C - 186 mm

Glock 19/19C/23/23C - 174 mm

Glock 26/33 - 160 mm

 

Z kolei większość replik np. Glocka 17 ma podaną długość >200 mm !!!

Z tego co się zdążyłem zorientować to tylko Glocki rodem z HFC oraz Glock 18C KSC/KWA mają długość w miarę odpowiadającą rzeczywistej..

Pozostałe są o około 1.5-2 cm dłuższe !!!

 

Ponieważ podejmując decyzję co do kupna danego gaziaka zależy mi najbardziej na maks. realizmie (wymiary, funkcjonalność, waga, na końcu i niekoniecznie trademarki), dlatego proszę użytkowników różnych Glocków o zmierzenie i podanie długości SAMEGO ZAMKA w Waszych modelach. Ma to na celu weryfikację wielokrotnie sprzecznych danych, podawanych na stronach sklepów internetowych.

 

Dzieki i pozdrawiam,

bip3r

Link to post
Share on other sites

Analogicznie w osiemnastce KSC - 180 zamek a 186 długość całkowita.

 

Co do głównego problemu - wydaje mi sie że najlepszym wyborem są Glocki KSC lub KSC-KWA.

 

Po pierwsze dlatego że mają wagę równą ostrym odpowiednikom (jak napisał mój poprzednik)

Po drugie jest możliwość wymiany takich części jak zamek, lufa, prowadnica zamka i zatrzask magazynka na metalowe (w prawdzie pistolet będzie cięższy, ale co metal to metal :wink: )

Po trzecie cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników, trwałe, solidne, ładnie wykonane - czego chcieć więcej? :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...